اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

خالی شدن گاز یخچال ال جی

خالی شدن گاز یخچال ال جی

امروزه یخچال ها در زندگی روزمره نقش به سزایی دارند و تقریبا در تمامی منازل و مراکز خدماتی حضور پر رنگی دارند. گاز یخچال در عملکرد سرد نگه داشتن هوای داخل یخچال نقش مهم و حیاتی دارد. گاز یخچال توسط موتور آن در لوله های فلزی پشت یخچال به حرکت در می آید. این گاز محفظه یخچال را خنک نگه می دارد و توسط کمپرسور به سمت اواپراتور هدایت می شود. یخچال ممکن است در طول زمان و در اثر استفاده دچار مشکلات فراوانی شود. یکی از این مشکلات خالی شدن گاز یخچال ال جی است.

اگر گاز یخچال LG خالی شود باید بلافاصله نسبت به شارژ گاز یخچال اقدام کرد. گازهایی که مدل های مختلف یخچال استفاده می کنند با هم متفاوت هستند. به عنوان مثال گاز مورد استفاده در یخچال های ساید بای ساید و یخچال فریزرها گاز R600 و R134 می باشد. در صورتی که در یخچال های معمولی از گاز R134 استفاده می شود. نشانه های مختلفی وجود دارند که کاربر از روی آن ها می تواند متوجه خالی شدن گاز یخچال LG شود. بنابراین در صورت بروز هرگونه تغییری در گاز یخچال کاربر باید سریعا نسبت به شارژ آن اقدام نماید.

[us_separator][us_image image=”4365″ size=”full”][us_separator]

دلایل خالی شدن گاز یخچال ال جی

دلایل متعددی می توانند موجب خالی شدن گاز یخچال ال جی شوند. کاربران محترم باید نسبت به این دلایل و همچنین نشانه های این مورد آگاه بوده و در صورت هرگونه تغییر در سطح گاز یخچال نسبت به شارژ آن اقدام نمایند. یکی از مواردی که می تواند منجر به خالی شدن گاز یخچال LG شود نشتی در مسیر کمپرسور یا لوله های یخچال است. مورد بعدی نیز وارد شدن ضربه به لوله ها است یا پوسیدگی آن ها که همین علت نیز می تواند منجر به نشتی شود.

اگر لوله های اواپراتور سوراخ شوند یا از جای خود خارج شوند نیز گاز یخچال خالی شده و یخچال به مشکل بر می خورد. و در نهایت دلیل دیگر خالی شدن گاز یخچال خارج شدن شیر والف یا لوله اصلی متصل به کمپرسور است. از آن جا که عموما خالی شدن گاز یخچال توام با بروز آسیب یا اختلال در قسمتی از مسیر گاز است، باید بدانید که اگر متوجه خالی شدن گاز مبرد شدید، قبل از پر کردن گاز یخچال ابتدا باید یخچال بررسی شده و منبع مشکل مشخص شده و برطرف شود و در مرحله بعد گاز یخچال دوباره شارژ شود.

[us_separator]

نشانه های خالی شدن گاز یخچال LG

 نقش موتور در یخچال این است که گاز مبرد را فشرده کرده و به درون یخچال می فرستد، در نتیجه می توان متوجه شد که خالی شدن گاز یخچال ال جی بر روی موتور یا کمپرسور تاثیر گذاشته و آن ها را تحت فشار قرار دهد. همان گونه که احتمالا تمامی کاربران متوجه شده اند موتور یخچال پس از مدت زمانی به صورت متناوب از کار کردن می ایستد تا استراحت داشته باشد، اما اگر گاز یخچال خالی شود موتور یخچال باید به صورت یکسره کار کند تا بتواند سرمای یخچال را تنظیم کند.

در این حالت قسمت ابتدایی اواپراتور که مسئول ایجاد سرما در یخچال است، برفک می زند. نشانه دیگری که خبر از خالی شدن گاز یخچال LG می دهد هرگونه تغییر در صدای موتور یا کمپرسور یخچال ال جی است. در موارد دیگری نیز اگر متوجه شوید یخچال سرمای لازم را ندارد می توان این احتمال را داد که گاز یخچال خالی شده است و باید نسبت به شارژ آن اقدام کرد.

[us_separator]

راهکارهای حل مشکل خالی شدن گاز یخچال

اگر گاز یخچال خالی شود باید سریعا نسبت به شارژ آن اقدام کرد. در این میان اما اگر مشکل خالی شدن گاز یخچال LG ناشی از نشتی یا وجود سوراخ در لوله های گردش گاز مبرد باشد قبل از هرگونه اقدام جهت شارژ گاز باید نسبت به تعمیر لوله ها و برطرف کردن منبع مشکل اقدام کرد. از آن جا که در صورت خالی شدن گاز یخچال ال جی، تعمیر نشتی لوله و شارژ گاز یخچال LG عملی تخصصی بوده و نیاز به مهارت و ابزارهای مناسب و به روز دارد، کاربران عزیز باید توجه داشته باشند که برای این عمل صرفا به مراکز مجاز مراجعه نمایند و از تکنسین های مجرب کمک بگیرند.

مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبر و با سابقه در زمینه انواع محصولات ال جی اعم از یخچال می باشد. این مرکز ارائه دهنده سرویس در محل بوده و کاربران عزیز می توانند با تماس با واحد تعمیرات این مرکز درخواست خود را مبنی بر سرویس پر کردن گاز یخچال در محل خود ثبت نمایند.

[us_separator]

هزینه شارژ گاز یخچال ال جی

همان طور که در ابتدای این مقاله گفته شد نوع گاز به کار رفته در مدل های مختلف یخچال ال جی متفاوت است. از طرفی نیز حجم موتور در یخچال های متفاوت متغیر است، در نتیجه هزینه شارژ گاز یخچال ال جی با توجه به این عوامل متفاوت خواهد بود. مورد دیگری که می تواند بر روی هزینه شارژ گاز یخچال LG تاثیر گذار باشد منبع مشکل است. به عبارتی اگر مشکل خالی شدن شارژ یخچال ال جی ناشی از آسیب دیدگی بخشی از مسیر عبور گاز باشد باید ابتدا این ایراد برطرف شده و سپس اقدام به شارژ گاز نمود، در نتیجه هزینه تعمیر این آسیب دیدگی ها نیز به هزینه شارژ گاز اضافه شده و هزینه کل کار بالاتر می رود.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+