اشتراک گذاری

راهنمای خرید تلویزیون ال جی

حتما برای شما هم پیش آمده که هنگام خرید تلویزیون در بین برندهای مختلف سر در گم شده و یا ندانید که کدام برند از بقیه برندها ،کارایی بهتری دارد. باید بدانید ، یکی از پرفروش ترین این محصولات در بازار ایران تلویزیون ال جی بوده زیرا این تلویزیون به نسبت قیمتی که دارد دارای کیفیت قابل قبولی است. اما با توجه به مدل های مختلفی که این کمپانی به بازار عرضه می کند ممکن است شما هم نیازمند یک راهنمای خرید تلویزیون ال جی باشید به طوری که این راهنما بتواند شما را بدون هیچ گونه اشتباهی به سمت خرید یک محصول با کیفیت سوق دهد. در صورت نیاز به مشاوره رایگان با نمایندگی تلویزیون ال جی تماس بگیرید.

راهنمای خرید تلویزیون ال جی

راهنمای خرید تلویزیون ال جی بر اساس فاکتورهای مختلف

انتخاب تلویزیون ال جی برا اساس اندازه صفحه

اولین موردی که هنگام خرید تلویزیون LG یا دیگر برندها باید به آن توجه کنید ، اندازه صفحه نمایش است. این حرف درست است که هر چه اندازه صفحه نمایش بزرگتر باشد کیفیت هم بهتر می شود اما باید بدانید ، انتخاب اندازه صفحه نمایش کاملا بستگی به متراژ اتاق یا فضایی دارد که می خواهید تلویزیون ال جی خود را در آنجا قرار دهید.

همچنین بهتر است بدانید ، قیمت تلویزیون LG و یا هر برند دیگری از 50 اینچ به بعد جهش قابل توجهی دارد که همین امر می تواند باعث شود تا سریعا به سمت خرید تلویزیون های خیلی بزرگ نروید. حال به راهنمای کلی خرید تلویزیون LG بر اساس اندازه صفحه و متراژ فضای مورد نظر توجه کنید:

این مقاله برای شما مفید است : راهنمای اتصال تلویزیون ال جی به گوشی سامسونگ

 • برای متراژ زیر 15 متر مربع : تلویزیون ال جی با ابعاد 32 تا 40 اینچ مناسب است.
 • برای متراژ 15 تا 25 متر مربع : تلویزیون با ابعاد 43 تا 55 اینچ مناسب است.
 • متراژ 25 تا 40 متر مربع : این فضاها بیشتر شامل سالن های پذیرایی نسبتا بزرگ می شوند که باید در آنها از تلویزیون های 60 تا 75 اینچی استفاده کرد.
 • متراژ بالای 40 متر مربع : جزو فضاهای بسیار بزرگ بوده که در آنها باید از تلویزیون های ال جی با ابعاد 80 اینچ یا بالاتر ، استفاده شود.

انتخاب تلویزیون ال جی بر اساس وضوح صفحه

مورد دیگری که می توان در لیست راهنمای خرید تلویزیون ال جی به آن اشاره کرد ، انتخاب تلویزیون بر اساس وضوح صفحه است. باید بدانید که منظور از وضوح صفحه یعنی تعداد پیکسل هایی که در یک نمایشگر موجود است. به عبارتی دیگر هر چه تعداد این پیکسل ها بیشتر باشد ، جزئیات نیز بیشتر بوده و در نتیجه کیفیت و وضوح صفحه نیز بالاتر می رود.

همچنین تعداد پیکسل های موجود در یک صفحه باید با اندازه نمایشگر تلویزیون نیز تناسب داشته باشد یعنی به طور مثال تعداد پیکسل هایی که در یک تلویزیون 60 اینچی به کار می رود به مراتب کمتر از یک تلویزیون 80 اینچی بوده و نباید از آن انتظار داشت تا کیفیتی همانند تلویزیون بزرگتر داشته باشد.

خرید تلویزیون اساس تعداد پیکسل صفحه نمایش

نکته بعدی که هنگام خرید تلویزیون ال جی بر اساس وضوح صفحه باید به آن توجه کنید این است که صفحه نمایش تلویزیون بر اساس تعدا پیکسل ، به رزولوشن های مختلفی تقسیم بندی می شود ؛ و این تقسیم بندی به صورت زیر است:

 • تلویزیون ال جی HD
 • تلویزیون ال جی Full HD
 • تلویزیون ال جی 4K
 • تلویزیون ال جی 8K

انتخاب تلویزیون ال جی بر اساس نوع پنل

اکثر افراد فکر می کنند ، پنل و صفحه نمایش هر دو یکی بوده و هیچ گونه تفاوتی با هم ندارند اما باید بدانید، اینطور نیست و پنل های به کار رفته در هر دستگاه بر روی کیفیت آن نیز تاثیر گذار است. بنابراین یکی از موارد مهمی که باید در راهنمای خرید تلویزیون ال جی به آن اشاره شود نوع پنل است. به طور کلی دو نوع پنل در تلویزیون های ال جی به کار می رود که باید هنگام خرید به آنها توجه کنید:

 • پنل VA : به کار گیری این پنل در یک تلویزیون نشان دهنده کنتراست بالای صفحه نمایش است. یعنی کنتراست صفحه نمایش آن مدل از تلویزیون های ال جی که دارای پنل VA بوده از بقیه مدل ها بیشتر است. همچنین تلویزیون ها ال جی با پنل VA دارای صفحه نمایش روشن تر با زاویه دید گسترده تری هستند.
 • پنل IPS : این نوع پنل بیشتر مخصوص فضاهای کوچکتر بوده یعنی اگر شما خانه ای کوچک دارید و مجبور هستید مبلمان خود را دور اتاق بچینید ، تلویزیون ال جی با پنل IPS می تواند برای شما مناسب باشد. همچنین باید بدانید که روشنایی و کنتراست این نوع پنل از VA کمتر بوده و زاویه دید آن نیز برابر 178 درجه است.

برخی دیگر از مواردی که باید در راهنمای خرید تلویزیون LG به آن اشاره کرد ، عبارتند از:

 • انتخاب تلویزیون LG بر اساس سیستم صوتی و قدرت پخش صدا
 • انتخاب تلویزیون LG بر اساس نوع و تعداد پورت ها یا ورودی های به کار رفته در آن
 • اننتخاب تلویزیون ال جی بر اساس امکانات هوشمندی که در آن به کار رفته است مانند امکان اتصال به گوشی
5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *