اشتراک گذاری

راهنمای تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی

تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی یکی از اولین سوالاتی است که در هنگام خرید تلویزیون ذهن خریداران را به خود مشغول می کند. امروزه با توجه به قیمت بالای لوازم خانگی، این عرصه به یکی از عرصه های پرسود برای سوء استفاده کنندگان تبدیل شده تا با کم کردن احتمال تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی بتوانند کالای تقلبی خود را با قیمت بالایی به خریداران ناآگاه بفروشند.

به همین علت یکی از اصلی ترین نگرانی های خریداران همواره این بوده که در دوره ای که سوء استفاده کنندگان هر روز با ترفندهای جدیدی سعی بر مشابه کردن محصول خود با محصول اصلی دارند، چطور می توان با تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی از وارد شدن ضررهای مالی به خانواده جلوگیری کرد؟

اما خوب است بدانید که شرکت های نامعتبر هرچقدر هم تلاش کنند هرگز در ارائه کیفیت به گرد پای شرکت های میلیون دلاری تولید کننده اصلی نخواهند رسید و اگرچه ممکن است در ظاهر محصولات آن ها تا حدودی مشابه محصول تولیدی شرکت اصلی باشد، اما تفاوت های ریزی وجود دارد که از چشمان خریداران تیزبین پنهان نبوده و تشخیص تلویزیون ال جی اصل را تا حدودی برای آنها ساده تر می کند.

تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی

روش های اصلی تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی

در ادامه مطلب قصد داریم چند روش ابتدایی ولی تاثیرگذار در تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی را برای شما بازگو کنیم. توجه داشته باشید که اکثر این موارد بسیار جزئی بوده و شاید در نگاه اول متوجه این تفاوت ها نشوید، اما لازم است که در هنگام خرید تلویزیون به این موارد به شدت دقت کنید تا بتوانید با اطمینان بیشتری اقدام به خرید تلویزیون کنید.

توجه به بسته بندی

شرکت ال جی در طراحی بسته بندی محصولات خود دقت بالایی به خرج می دهد و همین امر موجب شده که بسته بندی به یکی از اولین و در دسترس ترین راه های تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی تبدیل شود. لوگوی ال جی در بسته بندی محصولات اصلی بسته به مدل می تواند به صورت قرمز یا مشکی بر روی کارتن چاپ شده باشد.

لوگوی چاپ شده معمولا بزرگ بوده و در یک اندازه یکسان بر روی تمامی کارتن ها چاپ می شود. این در حالی است که لوگوی چاپ شده بر روی بسته بندی تلویزیون های تقلبی از الگوی سایزی خاصی پیروی نکرده و در اندازه های متفاوت چاپ می شود. علاوه بر آن این لوگو در نمونه های تقلبی به صورت یک برچسب به بسته بندی اضافه شده و در اکثر موارد چاپی نیست.

این مقاله را از قلم نیندازید : ویروسی شدن تلویزیون ال جی

چک کردن سریال نامبر

سریال نامبر درج شده روی محصول یکی دیگر از راه های تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی است. روش تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی با استفاده از سریال نامبر به این صورت است که باید شماره سریال روی بسته بندی را با شماره سریال درج شده بر روی محصول تطبیق دهید. هرگونه مغایرت در این دو شماره نشانه تقلبی بودن دستگاه است.

علاوه بر آن این سریال نامبر مختص دستگاه شما بوده و منحصر به فرد است. علاوه بر آن به دلیل منحصر به فرد بودن این سریال نامبر، با وارد کردن آن در قسمت مربوطه در وب سایت شرکت ال جی می توانید به راحتی به اطلاعات محصول خود دست پیدا کنید. در صورتی که در این بخش با ارور مواجه شدید باید بدانید که سریال نامبر دستگاه نامعتبر بوده و در نتیجه دستگاه تقلبی محسوب می شود.

بیشتر بخوانید: دلیل ایجاد لکه سیاه روی تلویزیون ال جی

غلط های املایی

شرکت ال جی برندی معتبر بوده و در طراحی محصولات خود از متخصصین درجه یک تمامی حوزه ها استفاده می کند. همین امر موجب شده که کیفیت محصولات تولیدی این شرکت در درجه بسیار بالایی باشد. هرگونه ایراد گرامری یا املایی در نوشتار کلمه های چاپ شده بر روی بسته بندی یا خود محصول نشان از بی دقتی تولید کننده داشته و به عنوان معیاری برای تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی در نظر گرفته می شود.

بنابراین لازم است در هنگام خرید تلویزیون،  بسته بندی و محصول را به دقت مورد بررسی قرار دهید و از نبودن هیچ گونه غلط املایی در بخش برند و کد محصول اطمینان حاصل کنید.

تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی

بررسی کد محصول، یکی از راه های تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی

کد محصول یکی از مهم ترین عوامل در تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی است. این بارکد حاوی تمامی اطلاعات اعم از سایز تلویزیون، نوع نمایشگر، سال عرضه، سری ساخت، کشور محل ساخت، تیونر و طراحی بوده و کاربر از این طریق می تواند به تمام این موارد دست پیدا کند. کد محصول بر روی بسته بندی نیز چاپ شده و هر مدل دارای یک کد مشخص است.

مدل تلویزیون خریداری شده باید با کد نوشته شده روی بسته بندی مطابق باشد. علاوه بر آن برای تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی لازم است به سراغ تنظیمات تلویزیون رفته و مدل تلویزیون را در آن بخش را نیز با مدل نوشته شده روی بسته بندی تطبیق دهید. مسیر مشاهده مدل تلویزیون به صورت زیر است:

General >> about this TV >> TV information

در این بخش تمامی اطلاعات مربوط به تلویزیون نمایش داده می شود و می تواند به عنوان راهنمایی برای تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی مورد استفاده قرار گیرد. توجه داشته باشید که اطلاعات نوشته شده به صورت یک کد درآمده اند که هر رقم نشانگر یک دسته اطلاعات است. برای پیدا کردن این اطلاعات می توانید به مقاله های مختلفی که در این زمینه در اینترنت موجود هستند مراجعه نمایید.

چک کردن ریموت کنترل تلویزیون

یکی از بارزترین موارد برای تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی مربوط به ریموت کنترل این دستگاه ها می شود. با وجود تفاوت هایی که در دو مدل ریموت های هوشمند و عادی وجود دارد، این دو دسته در یک مورد مشترک هستند و آن هم وجود لوگوی ال جی در پایین ریموت کنترل است. این بخش در ریموت کنترل تلویزیون های تقلبی وجود ندارد و همین امر موجب شده که ریموت کنترل به یکی از موارد تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی تبدیل شود.

بیشتر بخوانید: فعال سازی بلوتوث تلویزیون ال جی

بررسی محتوا و رابط کاربری،از راه های  تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی

این شیوه تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی بیشتر برای خریدارانی قابل استفاده است که پیشتر نیز از تلویزیون ال جی استفاده کرده و با رابط کاربری آن آشنایی داشته باشند. اما در صورتی که با این محیط آشنایی ندارید نیز می توانید با جست و جویی کوتاه در اینترنت به راحتی با محیط اصلی تلویزیون ال جی آشنا شده و محیط تلویزیون های تقلبی را از آن تشخیص دهید.

محیط کاربری تلویزیون ال جی بسیار حرفه ای تولید شده و کلاهبرداران هرگز نمی توانند در این مورد به گرد پای شرکت های اصلی برسند. از همین رو چند دقیقه کار کردن با تلویزیون پیش از خرید آن به سادگی می تواند به خریدار در تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی کمک کند.

2.9/5 (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =