اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر یا تعویض مین برد تلویزیون ال جی

تلویزیون‌های ال جی از یک برد مرکزی بهره می‌برند که اکثر وظایف مدیریتی روی دوش آن است. در واقع مین برد تلویزیون ال جی مانند مغز در بدن انسان، وظیفه‌ی کنترل تلویزیون و ارسال دستورات کنترلی به بخش‌های مختلف آن را بر عهده دارد. در این مقاله قصد داریم که شما را با دلایل خرابی این قطعه آشنا کنیم و بهترین روش را برای تعویض و یا تعمیر مین برد تلویزیون ال جی ارائه خواهیم کرد.

تعمیر مین برد تلویزیون ال جی

مین برد تلویزیون ال جی

مین برد تلویزیون ال جی از بخش‌هایی همچون پردازنده مرکزی، گیرنده دیجیتال و آنالوگ، ورودی و خروجی‌های صوتی و تصویری، ورودی‌های ارتباطی همچون USB‌، HDMI و اسپیکر و همچنین ورودی و خروجی‌های پاور بهره می‌برد. البته در تلویزیون‌های هوشمند ال جی این مادربرد شامل قطعات دیگری همچون ماژول Wi-Fi و ورودی LAN برای اتصال به اینترنت نیز می‌شود. با چنین ویژگی مدیریتی مهمی، خراب شدن مادربرد تلویزیون ال جی می‌تواند عملکرد آن را مختلف کرده و آن را از کار بیندازد. به عنوان مثال ممکن است با مشکل دردسر ساز خاموش روشن شدن تلویزیون مواجه شوید. اما مین برد چگونه خراب می‌شود؟

 

دلایل خرابی مین برد تلویزیون ال جی

بدیهیست که احتمال خراب شدن هر قطعه الکترونیکی وجود دارد و مین برد تلویزیون ال جی نیز از این قاعده مستثنا نخواهد بود. اما چه دلایلی عمدتاً باعث خرابی آن می‌شوند؟ یکی از این دلایل پایان یافتن طول عمر مین برد است. هر مین برد معمولاً بین 10 تا 20 هزار ساعت طول عمر مفید دارد.

مورد دیگر استفاده‌ی بدون توقف بیش از حد از تلویزیون است. در واقع اگر برای ساعت‌های طولانی تلویزیون بدون توقف روشن بماند، زودتر مین برد آن خراب خواهد شد. گرمایی که در اثر روشن ماندن زیاد در برد ایجاد می‌شود، باعث استهلاک آن خواهد بود. به خاطر حساسیت بالا، اگر کوچک‌ترین اتصالی ناخوشایندی در ورودی‌های HDMI یا USB انجام گیرد، می‌تواند منجر به خرابی مین برد تلویزیون ال جی شود. اگر به طور دائم از Wi-Fi یا ورودی LAN برای اتصال تلویزیون خود به اینترنت استفاده می‌کنید، این می‌تواند یکی دیگر از عوامل باشد.

برخورد با هرگونه آب و مایعات نیز می‌تواند از جمله دلایل خرابی مین برد باشد. و در انتها دلیل دیگر می‌تواند رسیور داخلی باشد. با توجه به این که احتمال اتصال ناخوشایند بین رسیور تلویزیون – در تلویزیون های رسیوردار ال جی – و آنتن گیرنده وجود دارد، احتمال خراب شدن مین برد بر اثر همین اتصال نیز وجود دارد.

 

چگونه عمر مادربرد تلویزیون ال جی را افزایش دهیم؟

توصیه می‌کنیم برای طول عمر بیشتر مین برد تلویزیون ال جی ، کمتر تلویزیون را به طور دائم روشن نگه دارید. به طور مثال اگر 3 ساعت بدون وقفه در حال تماشای آن هستید، حداقل چند دقیقه‌ای آن را خاموش کنید تا استراحت کند. همیشه توجه داشته باشید که کابل برق تلویزیون ال جی به یک محافظ باکیفیت و خوب متصل باشد و آن را مستقیم به پریز برق نزنید.

اگر به سفر می‌روید، حتماً‌ کابل آن را از برق بکشید و مطمئن باشید هیچ اتصالی وجود ندارد. توصیه می‌کنیم کمتر از رسیور داخلی تلویزیون خود استفاده کنید. در اتصال تلویزیون هوشمند خود به اینترنت خساست به خرج دهید و از اتصال دائم بپرهیزید. علاوه بر این پیش از کشیدن فلش USB از روی تلویزیون، حتماً گزینه‌ی خارج کردن را فشار دهید.

 

تعمیر یا تعویض مین برد تلویزیون ال جی

تعمیر یا تعویض مین برد تلویزیون ال جی امریست که به مهارت و دانش بالایی نیاز دارد. توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از مشکلات بیشتر احتمالی در آینده، تعمیر تلویزیون ال جی خود را فقط به دست افراد کاربلد بسپارید. نمایندگی ال جی IHC با بهره‌گیری از مهندسان ارشد حوزه تعمیرات و استفاده از مدرن‌ترین ابزارآلات تعمیراتی، می‌تواند مادربرد تلویزیون ال جی شما را تعمیر یا تعویض کند.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.