اشتراک گذاری

راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی ال جی

فصل گرما نزدیک است و همه کم کم به فکر راه انداختن دستگاه‌های سرمایشی مانند کولر گازی و اسپلیت هستند؛ برخی از کاربران هم به تازگی کولر گازی خریده‌اند و نمی‌دانند چگونه باید از کنترل آن استفاده کنند اگر شما هم چنین شرایطی دارید، تنها کافیست که ادامه این مطلب که در زمینه راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی ال جی است را دنبال کنید تا به خوبی با طریقه استفاده از کنترل کولر گازی ال جی آشنا شوید.

راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی ال جی

طریقه استفاده از کنترل کولر گازی ال جی

در ادامه به قابلیت ها و نحوه استفاده از کنترل کولر گازی ال جی میپردازیم تا شما را بیشتر با این ریموت و کاریی های آن آشنا کنیم:

تنظیم سرمایش در ریموت کنترل کولر گازی ال جی

 1. در اولین مرحله از راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی ال جی، نحوه تنظیم سرمایش کولر گازی را به شما آموزش می‌دهیم. بر روی کنترل کولر گازی یک دکمه قرار دارد که بر روی آن ON/OFF نوشته شده است؛ همانطور که از نوشته‌های روی این دکمه پیداست برای روشن و خاموش کردن کولر گازی از این دکمه استفاده می‌شود پس ابتدا باید با فشردن این دکمه کولر گازی را روشن کنید.
 2. با استفاده از دکمه‌ای که بر روی آن کلمه MODE نوشته شده است، می‌توان حالت سرمایش یا گرمایش در کولر گازی را تعیین کرد؛ تنها کافیست که چند بار این دکمه را فشار دهید تا بتوانید علامت برف را بر روی نمایشگر کنترل ببینید؛ درواقع این علامت نشان‌دهنده قرار گرفتن کولر گازی بر روی حالت سرما است.
 3. حالا می‌توانید با استفاده از دکمه‌هایی که فلش رو به بالا و فلش رو به پایین دارند، میزان سرمای کولر گازی را افزایش و کاهش دهید و به این شکل این دستگاه را بر روی دمای مورد نظرتان تنظیم کنید. توجه داشته باشید که حیطه دما بین 18 درجه تا 30 درجه سانتی‌گراد است.

راهنمای کنترل کولر گازی

تنظیم گرمایش در ریموت کنترل کولر گازی ال جی

 1. نحوه استفاده از ریموت کولر گازی ال جی برای قرار دادن این دستگاه بر روی حالت گرمایش به این شکل است که ابتدا باید با استفاده از دکمه ON/OFF، کولر گازی را روشن کنید.
 2. سپس باید با استفاده از دکمه MODE، کولر گازی را بر روی حالت گرما قرار دهید به گونه‌ای که باید چندین بار این دکمه را فشار دهید تا بتوانید علامت خورشید را بر روی نمایشگر کنترل ببینید؛ در واقع علامت خورشید به معنای قرار گرفتن کولر گازی بر روی حالت گرما است.
 3. اکنون می‌توانید با استفاده از دکمه‌هایی که بر روی آن‌ها فلش رو به بالا و فلش رو به پایین قرار دارد، میزان دما را افزایش یا کاهش دهید.

تنظیم رطوبت‌زدایی در ریموت کنترل کولر گازی ال جی

 1. در این بخش از راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی ال جی، تنظیم رطوبت‌زدایی را به شما آموزش می‌دهیم. منظور از قرار دادن کولر گازی بر روی حالت رطوبت‌زدایی، تنظیم رطوبت اتاق است؛ در واقع حالت رطوبت‌زدایی، رطوبت بیش از حد در محیط را کاهش داده و با به حداقل رساندن سطح رطوبت محیط از مستقر شدن کپک و قارچ در محیط جلوگیری می‌کند. جهت تنظیم حالت رطوبت‌زدایی در ریموت کنترل کولر گازی، ابتدا باید با استفاده از دکمه ON/OFF کولر گازی را روشن کنید.
 2. سپس با استفاده از دکمه MODE، کولر گازی را بر روی حالت رطوبت‌زدایی قرار دهید؛ برای انجام این کار باید مانند مراحل قبل چندین بار دکمه MODE را فشار دهید تا علامت قطره آب را بر روی نمایشگر ریموت کنترل مشاهده کنید؛ این علامت نشان‌دهنده قرارگیری کولر گازی بر روی حالت رطوبت‌زدایی است. توجه داشته باشید که در این حالت نمی‌توانید دمای اتاق را تنظیم کنید چراکه به طور خودکار تنظیم می‌شود.

تنظیم فن در ریموت کنترل کولر گازی ال جی

 1. نحوه استفاده از کنترل کولر گازی ال جی برای تنظیم فن این دستگاه به این شکل است که ابتدا باید با استفاده از دکمه ON/OFF کولر گازی را روشن کنید.
 2. سپس دکمه MODE را چندین بار فشار دهید تا علامت فن را روی صفحه نمایش کنترل کولر گازی ببینید.

تنظیم سرعت پنکه در ریموت کنترل کولر گازی ال جی

جهت تنظیم سرعت پنکه کولر گازی باید از دکمه FAN SPEED استفاده کنید.

تنظیم جهت جریان هوا در ریموت کنترل کولر گازی ال جی

در این بخش از راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی ال جی نوبت به آموزش نحوه تنظیم جهت جریان هوا است؛ برای انجام این کار باید از دکمه SWING استفاده کنید. اگر قصد دارید جهت جریان هوا را به حالت افقی تغییر دهید باید از دکمه SWING که علامت بر روی آن به صورت افقی است استفاده کنید و درصورتی که می‌خواهید جهت جریان هوا را به حالت عمودی تغییر دهید باید از دکمه SWING که علامت بر روی آن به صورت عمودی است استفاده کنید.

تنظیم تایمر در ریموت کنترل کولر گازی ال جی

 1. تایمر کولر گازی این امکان را به شما می‌دهد که زمان روشن یا خاموش شدن این دستگاه را تعیین کنید تا کولر گازی دقیقاً در همان زمانی که مشخص کرده‌اید به صورت خودکار روشن یا خاموش شود؛ بنابراین می‌توانید از تایمر کولر گازی برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کارایی موثرتر این دستگاه استفاده کنید؛ برای تنظیم تایمر جهت روشن شدن خودکار این دستگاه در زمان معین باید دکمه ON را به مدت سه ثانیه نگه دارید تا شکلک SET CLEAR را در صفحه نمایش ریموت کنترل مشاهده کنید.
 2. حالا می‌توانید با استفاده از دکمه‌های فلش رو به بالا و فلش رو به پایین مدت زمان تایمر را تعیین کنید.
 3. درنهایت نیز دکمه SET CLEAR را برای اعمال تنظیمات انجام شده، فشار دهید.
 4. برای تنظیم تایمر جهت خاموش شدن خودکار این دستگاه نیز دقیقاً باید همین مراحل را دنبال کنید با این تفاوت که باید به جای نگه داشتن دکمه ON، باید دکمه OFF را به مدت سه ثانیه نگه دارید.

لغو تنظیمات تایمر در ریموت کنترل کولر گازی ال جی

 1. همانطور که در راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی ال جی نحوه تنظیم تایمر این دستگاه را آموزش دادیم، نحوه غیر فعال کردن این تنظیمات را نیز به شما آموزش می‌دهیم تا به راحتی بتوانید تنظیمات تایمر بر روی کولر گازی را غیر فعال کنید؛ برای انجام این کار باید دکمه ON یا OFF را به مدت سه ثانیه نگه دارید تا شکلک SET CLEAR را در نمایشگر ریموت کنترل مشاهده کنید.
 2. حالا دکمه SET CLEAR را فشار دهید.
 3. درنهایت برای لغو کلیه تنظیمات تایمر مجدداً دکمه SET CLEAR را فشار دهید.
 

فیلم آموزش کار با کنترل کولر گازی ال جی

در این فیلم آموزشی طریقه استفاده از کنترل کولر گازی ال جی را به آسانی یاد میگیرید پس با دقت ویدئو زیر را تماشاکنید:

تعمیر کولر گازی ال جی در محل

در صورت بروز هرگونه مشکلی برای کولر گازی ال جی می‌توانید با نمایندگی تعمیرات کولر گازی ال جی تماس بگیرید تا تکنسین‌های متخصص این مرکز جهت ارائه خدمات عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی کولر گازی ال جی به آدرس مورد نظر شما اعزام شوند. تکنسین‌های نمایندگی کولر گازی ال جی از مهارت و تخصص بالایی در زمینه عیب‌یابی و تعمیرات کولر گازی برخوردارند از این‌رو می‌توانند با کیفیت و سرعت بالایی مشکل کولر گازی شما را برطرف کنند و آن را مانند روز اول بدون هیچ گونه مشکلی در اختیار شما قرار دهند.

نمایندگی کولر گازی ال جی

اگر به دنبال خدمات فروش یا تعمیرات تخصصی کولر گازی ال جی هستید ما به شما تنها نمایندگی رسمی فروش و تعمیرات کولر گازی ال جی، نمایندگی کولر گازی ال جی را معرفی می‌کنیم که خدمات فروش، عیب‌یابی تخصصی و تعمیرات حرفه‌ای این دستگاه را به بهترین شکل ممکن ارائه می‌دهد.

می‌توانید جهت استفاده از خدمات فروش کولر گازی ال جی به صورت حضوری به یکی از شعبه‌های متعدد نمایندگی LG مراجعه کنید؛ جهت استفاده از خدمات عیب‌یابی و تعمیرات کولر گازی ال جی نیز می‌توایند با نمایندگی تعمیرات کولر گازی ال جی تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز به محل مورد نظر اعزام شوند و این خدمات را به شما ارائه دهند.

2.3/5 (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − سیزده =