/ توسط مرکز سخت افزار ایران / تلویزیونمقالات / 0 نظر

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی از تخصصی ترین سرویس های ارائه شده از سوی نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی است که در اختیار متقاضیان و کاربران گرامی انواع این تجهیزات قرار میگیرد. پیش از پرداختن به جزییات این امر شاید بهتر باشد کمی در خصوص ساختار و چگونگی ساز و کار این قطعه ی مهم و حیاتی صحبت کنیم. روش کار تلویزیون‌های ال‌سی‌دی و تولید تصویر در این تجهیزات به این صورت است که سیگنال تصویر در بخش‌های مختلف پردازش شده و در آخر برای نمایش به صفحه نمایش منتقل می‌شود.

آن چه لازم است به آن توجه داشته باشید این است که  تصویر تولید شده به تنهایی قابل دیده شدن نیست چرا که نور سفید ندارد و این نور را بخش بک لایت برای دیده شدن تصویر تولید می‌کند. نور بک لایت به این منظور به وسیله ی انواع لامپ‌های مختلف تولید شده و از پشت به تصویر تابانده می‌شود و تصویر را قابل مشاهده میکند.

نور تولید شده توسط بک لایت که به آن نور زمینه نیز گفته میشود،  به وسیله لامپ‌های فلورسنت تولید میشود. بک لایت به دلایل مختلفی ممکن است با خرابی های جزیی و کلی مواجه شود و هزینه هایی را برای کاربران به دنبال داشته باشد که در ادامه به جزییات عیب یابی، تعمیر و بازیابی آن خواهیم پرداخت.

 

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی
LG TV Backlight Repair

 

شیوه ی تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

 

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی معمولا در تمامی مدل ها، ساز و کاری نسبتا مشابه دارد که بسته به نوع خرابی توسط کادر تعمیرات تلویزیون به حرفه ای ترین شکل به انجام میرسد. این فرایند شامل تعویض لامپ های خراب و نیمه خراب و بازیابی و ترمیم برد پاور یا تغذیه ی بک لایت میشود. ترمیم بک لایت میتواند حدود 10 درصد از ولتاژ ورودی را کاهش دهد که این امر فشار قابل توجهی را از روی لامپ های ال ای دی تلویزیون کم میکند و به تولید بهتر تصویر می انجامد.

در صورتی که کارشناس در پروسه ی عیب یابی متوجه خرابی لامپ ها شود، فرایند تعمیر با دشواری بیشتری همراه خواهد بود چرا که لازم است بخش ماژور و صفحات پولاریزه برداشته شود و سپس لامپ های معیوب شناسایی و جایگزین شود که این امر هزینه ی قابل توجهی را هم به دنبال خواهد داشت.

 

هزینه ی تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

 

از آن جا که بک لایت یکی از گران ترین و حساس ترین قطعات قرار گرفته در انواع تلویزیون ال ای دی و ال سی دی ال جی است، تعمیر آن نیازمند تخصص، مهارت و ابزارآلات بسیار پیشرفته است. هزینه ی تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در مجموع نسبت به تعمیر سایر بخش های این تجهیزات، کمی بالا است که میزان دقیق آن با توجه به نوع و میزان آسیب توسط کادر تعمیر نمایندگی تلویزیون ال جی در پروسه ی عیب یابی مشخص و به کاربران اطلاع داده خواهد شد. اولویت نمایندگی تعمیر ال جی بر مقرون به صرفه تمام شدن تعمیر است و گزینه ی تعویض بک لایت تلویزیون جز در مواردی که تعمیر ممکن نباشد، به انجام نخواهد رسید.

 

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی

 

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی به کمک مرکز سخت افزار ایران و زیر نظر مستقیم این مجموعه راه اندازی شده و خدمات و سرویس هایی متنوع و کاربردی در حوزه نرم افزار و سخت افزار به کاربران انواع تلویزیون های ال جی ارائه می دهد. این خدمات کلیه ی سرویس های عیب یابی، تعمیر و تعویض انوع تلویزیون پلاسما، ال ای دی ، ال سی دی و او ال ای دی را شامل میشود که به تخصصی ترین شیوه ی ممکن به انجام میرسد.

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در واحدها و شعب مختلفی به فعالیت میپردازد. این نمایندگی با جذب کارشناسان و متخصصان دوره دیده، به درگاهی امن و معتبر در حوزه ی خدمات و سرویس های پشتیبانی در سطح کشور بدل شده است. مدیران این دپارتمان به جهت حفظ اعتماد کاربران خود، کلیه ی این سرویس ها را با گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی همراه ساخته اند. شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با نزدیک ترین شعبه به محل سکونت خود تماس حاصل نمایید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *