اشتراک گذاری

سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی

تلویزیون ها از تعداد زیادی قطعه تشکیل شده اند که این قطعات در کنار یکدیگر ساختاری سیستماتیک به این دستگاه بخشیده اند. بدیهی است که اختلال در عملکرد هر یک از قطعات میتواند منجر به مختل شدن عملکرد کلی تلویزیون شود. سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی یکی از مشکلات رایج تلویزیون LG است که معمولا به دلیل نقص فنی در بک لایت، پیکسل و یا پنل تلویزیون ایجاد میشود.

روشن بودن مداوم تلویزیون و زیاد بودن نور ال ای دی در دستگاه از عمده دلایل بروز این اختلال هستند. در این مقاله ابتدا هریک از عوامل بروز این مشکل را بررسی خواهیم کرد؛ سپس به نحوه تعمیر سیاه شدن تلویزیون ال جی خواهیم پرداخت. برای کسب اطلاعات بیشتر در  زمینه تعمیرات تلویزیون ال جی با این مقاله همراه شوید.

سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی

برای بررسی علت سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی ابتدا لازم است قطعات مرتبط با این اختلال مورد آزمایش قرار بگیرند. بک لایت، پیکسل و پنل تلویزیون قطعات مرتبط با این مشکل هستند که عملکرد نادرست هر یک میتواند منجر به سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی یا ایجاد هاله های سیاه در تلویزیون ال جی شود. در ادامه هر یک از عوامل را به طور مختصر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سیاه شدن تصویر تلویزیون، مشکلی فراگیر بوده و منحصر به برند ال جی نیست. در این حالت تلویزیون روشن می شود، اما صفحه سیاه است و تصویر در آن دیده نمی شود. سیاه شدن تلویزیون دلایل مختلفی دارد که در ادامه این مقاله، آنها را به صورت مفصل بررسی می کنیم. همچنین راهکارهایی را برای حل این مشکل ارائه می دهیم تا مشکل سیاه شدن تصویر تلویزیون خود را برطرف کنید.  با این حال اگر نیاز به دریافت خدمات تخصصی تر در این زمینه داشتید، تیم تعمیر تلویزیون نمایندگی ال جی در مرکز سخت افزار ایران، کنار شما هستند.

دلایل اصلی سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی شامل موارد زیر می شود:

 1. سوختن پیکسل تلویزیون
 2. اختلال در پنل تلویزیون
 3. خرابی بک لایت تلویزیون

این مقاله برا شما مفید است : بک لایت تلویزیون ال جی

1. سوختن پیکسل تلویزیون

سوختن و یا در اصطلاح مردگی پیکسل میتواند موجب سیاه شدن تصویر در تلویزیون ال جی شود. شایان ذکر است که کمپانی ال جی در سال های اخیر با استفاده از تکنولوژی QLED و SUHD احتمال بروز این نقص را تا حد زیادی کاهش داده است. اگر سیاه شدن تصویر ریشه در سوختگی پیکسل داشته باشد میتوان به راحتی با تعویض پیکسل این مشکل را برطرف کرد. تشخیص این سوختگی و تعویض این قطعه از جمله خدمات ارائه شده در نمایندگی ال جی هستند که در سطح کیفی بالایی توسط تکنسین های این مرکز ارائه میشوند.

2. اختلال در پنل تلویزیون

پنل قطعه ای حائز اهمیت در ارائه تصویر با کیفیت توسط تلویزیون است و قطعا اختلال در عملکرد آن آسیبی جدی به تصویر ایجاد شده در تلویزیون میزند. ماژور و لیکوئید در پنل نقشی کلیدی دارند و عملکرد نادرست آنها منجر به سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی میشود. پنل های تلویزیون، دارای طول عمر محدودی هستند و باید پس از پایان یافتن طول عمر، تعویض شوند.

 در این شرایط توصیه میکنیم حتما به مراکز معتبر جهت تعویض قطعات مراجعه کنید تا از قطعات اورجینال و اصلی در دستگاه استفاده کنند؛ چرا که در صورت استفاده از قطعات فیک و تقلبی آسیب های جدی تری به دستگاه وارد میشود.

3. خرابی بک لایت تلویزیون

یکی از اصلی ترین دلایل سیاه شدن تصویر تلویزیون lg، اختلال در عملکرد بک لایت این محصول می باشد. بروز نقص فنی در بک لایت منجر به ایجاد لکه های تاریک و سیاه در صفحه نمایش تلویزیون میشود. به عبارت دیگر می توان گفت که خاموش شدن یک یا تعدادی از لامپ های موجود در این بخش، دلیل اصلی ایجاد لکه های سیاه است. جالب است بدانید که بک لایت، با ایجاد نور زمینه، شرایط دیده شدن تصویر را فراهم می کند و خاموشی در آن معادل خاموشی در تصویر و ایجاد هاله های سیاه در تلویزیون ال جی است.

4. سایر موارد سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی

 • گرمای بیش از حد: مطمئن شوید که تهویه اطراف تلویزیون به طور کافی انجام می شود. دریچه های هوا را بررسی کنید که مسدود نشده باشند. از قرار دادن تلویزیون در معرض نور مستقیم خورشید یا در محیط های گرم خودداری کنید.
 • نوسانات برق: نوسانات برق می تواند به تلویزیون آسیب برساند و باعث ایجاد مشکلاتی مانند سیاه شدن تصویر شود. از یک محافظ برق برای محافظت از تلویزیون خود در برابر نوسانات برق استفاده کنید.
سیاه شدن صفحه تلویزیون ال جی

اینو بخون حتما به کارت میاد چون نکات جالب و جدیدی را شرح می دهد 👈 متداول ترین دلایل و راهکارهای روشن نشدن تلویزیون ال جی

رفع مشکل سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی

اگر در تلویزیون ال جی خود با صفحه سیاه مواجه شدید، نگران نباشید زیرا چندین راه حل وجود دارد که می توانید برای رفع مشکل سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی امتحان کنید. در اینجا 5 نکته موثر وجود دارد که به شما کمک می کند مشکل تلویزیون خود را رفع کنید که شامل موارد زیر می شود:

 1. جریان برق را بررسی کنید
 2. کابل ها را چک کنید
 3. ریموت کنترل را چک کنید
 4. تلویزیون ال جی را ریست کنید
 5. آپدیت سیستم عامل

1. جریان برق را بررسی کنید 

مطمئن شوید که تلویزیون به درستی به برق وصل شده و پریز برق کار می کند. همچنین بررسی کنید که سیم برق به طور صحیح به تلویزیون وصل شده باشد.

2. کابل ها را چک کنید

مطمئن شوید که همه کابل ها (HDMI، برق، و غیره) به درستی وصل شده اند و به طور ایمن در جای خود قرار گرفته اند. اطمینان حاصل کنید که آنها سالم هستند. اگر نه، باید آنها را تعویض کنید.

3. ریموت کنترل را چک کنید

مطمئن شوید که باتری های کنترل از راه دور سالم هستند و در صورت امکان باتری ریموت کنترل را تعویض کنید. اگر کنترل از راه دور کار نمی کند، از دکمه های روی تلویزیون استفاده کنید. اگر هر دو کار نمی کنند، یک برنامه کنترل از راه دور تلویزیون LG مانند LG TV Remote Control Plus + را امتحان کنید.

4. تلویزیون ال جی را ریست کنید

تلویزیون را از پریز برق جدا کنید، 5 دقیقه صبر کنید و دوباره آن را وصل کنید. این کار می تواند به ریست فکتوری تلویزیون ال جی و رفع اشکالات نرم افزاری کمک کند.

5. آپدیت سیستم عامل

مطمئن شوید که سیستم عامل تلویزیون ال جی شما به روز است. برخی از اشکالات نرم افزاری را می توان با به روز رسانی سیستم عامل برطرف کرد. پس در صورت نیاز تلویزیون ال جی خود را آپدیت کنید.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

این مقاله نکات جدیدی را شرح میدهد : چرا تلویزیون ال جی صدا دارد ولی تصویر ندارد؟

تعمیر سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی

نحوه تعمیر سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی به ریشه بروز این مشکل بستگی دارد. ابتدا لازم است قطعات مرتبط مورد آنالیز قرار گیرند و در صورت وجود مشکل در هر یک مناسب ترین راهکار ارائه شود. اختلال در بک لایت تلویزیون شایع ترین دلیل بروز این مشکل است. در تعمیر بک لایت تلویزیون در صورتی که لامپ های ال ای دی خراب شده باشند ابتدا باید بخش ماژور و صفحات پولاریزه برداشته شود.

 در مرحله بعد لامپهای معیوب شناسایی شده و لامپ های سالمی جایگزین آنها می شود.لازم به ذکر است که این قطعه از حساسیت تعمیری بالایی برخوردار است. به همین دلیل بیشتر تکنسین ها تعویض بک لایت را به تعمیر آن ترجیح میدهند تا ریسک تعمیر را به حداقل برسانند.

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی IHC

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی خدمات خود را به دو صورت حضوری و سرویس در محل ارائه میکند. کاربران میتوانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با این مرکز تماس گرفته و از خدماتی با عنوان سرویس در محل بهره مند شوند. نوع خدمات ارائه شده در هر دو صورت از کیفیت مطلوبی برخوردار است. تکنسین های مرکز با تجهیزات کامل، اعم از آرشیوی کامل از ابزارآلات تعمیری و قطعات تعویضی مورد نیاز به محل اعزام میشوند.

این مقاله را از قلم نیندازید تا با 👈 دلایل بروز لکه سیاه روی تلویزیون ال جی 👉 آشنا شوید.

سوالات متداول کاربران

چگونه از سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی جلوگیری کنم؟
 1. تلویزیون را روشن کنید و دکمه را روی کنترل تلویزیون خود فشار دهید. را در منوی انتخاب کنید.
 2. را انتخاب کنید.
 3. را انتخاب کنید.
 4. را انتخاب کنید و را روی تنظیم کنید.
چگونه می توانم تلویزیون ال جی خود را هنگامی که صفحه سیاه می شود تعمیر کنم؟

منبع برق تلویزیون را از پریز برق بکشید. با ریستارت کردن تلویزیون LG به سرعت از صفحه سیاه رهایی خواهید یافت. این شامل خاموش کردن تلویزیون و جدا کردن آن از پریز برق است. سپس بعد از 10-30 ثانیه دوباره آن را وصل کنید.

4.8/5 (5 امتیاز)

5 پاسخ

 1. سلام
  تلویزیون ال جی هاله های سیاهی کمرنگ در تمام صفحه بطور تیکه هستش مشکل از کجاست

  1. سلام دوست عزیز. این هاله سیاه می تواند ناشی از دلایلی مانند گرد و خاک، گذشتن از عمر مفید دستگاه، استفاده بیش از حد و طولانی از تلویزیون، رطوبت، دمای زیاد و اختلاف دمای زیاد باشد. اما در این مواقع معمولا تکنسین های متخصص، دلایل ایجاد لکه های سیاه در تلویزیون را به معیوب شدن و خرابی پیکسل های تلویزیون خرابی پنل تلویزیون و خرابی بک لایت تلویزیون نسبت می دهند. دستگاه شما نیاز به عیب یابی و تعمیر تخصصی دارد؛ جهت دریافت خدمات با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

 2. سلام وقت بخیر، من حدود ۱۰ ماه هست نانوسل ۸۶ گرفتم و دوسه ماهی هست گوشه سمت چپ تصویر از وسط به سمت پائین تصویر تاریکتر از بقیه قسمتها شده، میشه بگید ممکنه مشکل از کجا باشه، حدس خودم بک لایت هست، اگر احتمالا بک لایت باشه چقدر هزینه داره و از کجا میشه تهیه کرد، نانو سل ۸۶ و ۵۵ اینچ

  1. درود بر شما دوست عزیز
   دستگاه شما باید توسط تکنسین به صورت تخصصی بررسی و عیب یابی شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *