اشتراک گذاری

تعمیر پاور تلویزیون ال جی

برد پاور یکی از بخش های مهم در تعمیرات تلویزیون است. پاور وظیفه دریافت ولتاژ متناوب شهری، تولید ولتاژ با دامنه های مختلف و ارسال آن به بخش های دیگر تلویزیون را بر عهده دارد. از همین رو این بخش در تلویزیون بیشترین میزان مصرف انرژی را دارد. علاوه بر بیشترین میزان مصرف برق می توان گفت که بیشترین میزان گرمای تولید شده در تلویزیون ها نیز مربوط به این قطعه است. گرمایی که در اثر مصرف برق در قطعات متفاوت تولید می شود، می تواند موجب آسیب رسیدن به این بخش ها شود. به همین علت احتمال خرابی پاور نیز بیش از سایر قطعات است. بروز ایراد در عملکرد این قطعه موجب عدم انرژی رسانی به بخش های مختلف تلویزیون و در نتیجه اختلال در این قطعات می شود. بنابراین در صورت سوختن پاور تلویزیون ال جی، لازم است که کاربر سریعا جهت تعمیر پاور تلویزیون ال جی اقدام نماید. در این مقاله ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون تعمیر پاور تلویزیون ال جی، به نشانه های خرابی این قطعه و نکات جانبی که در هنگام تعمیر برد پاور تلویزیون lg باید مد نظر داشته باشید می پردازیم.

تعمیر پاور تلویزیون ال جی

هزینه تعمیر برد پاور تلویزیون ال جی

برای تخمین هزینه های تعمیر پاور تلویزیون ال جی لازم است ابتدا دستگاه توسط تکنسین های ماهر باز شده، قطعات مختلف آن بررسی شده و دستگاه به صورت کامل برای عیب یابی مورد ارزیابی قرار گیرد. در برخی موارد ایراد در برد پاور دستگاه مربوط به خراب شدن ترانزیستورهای پاور بوده و برای تعمیر برد پاور تلویزیون ال جی لازم است که ترانزیستورهای آسیب دیده تعویض شوند.

در مواردی نیز ممکن است عوامل دیگری موجب بروز ایراد در پاور تلویزیون شده باشند که باید با استفاده از ابزارآلات لازم تعمیر شده و عملکرد صحیح خود را به دست بیاورند. به همین علت تخمین هزینه تعمیر برد پاور تلویزیون بدون عیب یابی صحیح توسط تکنسین های فنی ماهر امکان پذیر نبوده و پیش از اعلام هزینه تعمیرات این قطعه ابتدا باید دستگاه باز شده و قطعات و عملکرد آن بررسی شده و پس از مشخص شدن منبع ایراد و اتخاذ بهترین راهکار جهت تعمیر، هزینه تعمیرات به کاربران عزیز اعلام شود.

علائم خرابی برد پاور تلویزیون ال جی

همان طور که گفته شد این قطعه وظیفه تامین انرژی الکتریکی قطعات مختلف تلویزیون ال جی را بر عهده دارد، از همین رو از نشانه های مختلفی می توان متوجه شد که این قطعه دچار خرابی شده و لازم است نسبت به تعمیر پاور تلویزیون ال جی اقدام کرد. یکی از معمول ترین نشانه های خرابی برد پاور تلویزیون ال جی تاخیر در روشن شدن تلویزیون است.

مورد بعدی که می توان آن را به عنوان نشانه ای از وجود ایراد در پاور تلویزیون ال جی در نظر گرفت روشن نشدن تلویزیون است، در چنین حالتی چراغ تلویزیون به صورت چشمک زن در می آید اما دستگاه روشن نمی شود. در برخی مواقع نیز خاموش شدن ناگهانی تلویزیون خبر از فرا رسیدن زمان تعمیر برد پاور تلویزیون ال جی می دهد. اما باید توجه داشته باشید که بروز هر مشکلی در روشن شدن تلویزیون لزوما ممکن است به خرابی برد پاور مربوط نباشد و برای تشخیص آن نیاز به بررسی های تخصصی است.

از علائم اصلی خرابی برد پاور تلویزیون ال جی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  1. دیر روشن شدن تلویزیون
  2. روشن نشدن تلویزیون
  3. خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

این مقاله را از دست ندهید : تعمیر یا تعویض مین برد تلویزیون ال جی

1. دیر روشن شدن تلویزیون

از آن جا که برد پاور مسئول اصلی برق رسانی به سیستم است، هرگونه اختلالی در روشن شدن تلویزیون می تواند مربوط به خرابی این بخش بوده و باید نسبت به تعمیر پاور تلویزیون اقدام کرد. یکی از مواردی که ریشه در خرابی برد پاور دارد دیر روشن شدن تلویزیون است.

2. مشکلات روشن شدن تلویزیون

مورد بعدی که می توان با مشاهده آن متوجه ایراد در برد پاور شد روشن نشدن تلویزیون است. روشن نشدن تلویزیون به دو صورت ممکن است رخ دهد؛ در اولین حالت تلویزیون بر روی چراغ پاور توقف کرده و روشن نمی شود. در این مورد احتمالا برد پاور سوخته و باید اقدامات لازم جهت تعمیر برد تلویزیون اقدام کرد.

مورد بعدی روشن نشدن تلویزیون مربوط به زمانی است که چراغ ال ای دی تلویزیون به صورت چشمک زن در می آید. این مساله خود می تواند به دو علت ایراد در برد پاور تلویزیون ال جی یا اختلال در مین برد تلویزیون رخ دهد. برای بررسی این موارد کاربران عزیز می توانند با مراجعه به مرکز سخت افزار ایران درخواست خود جهت تعمیر پاور تلویزیون ال جی را ثبت نمایند. در این موارد تکنسین های مجرب این مرکز با بررسی قطعات، ایراد را رفع می نمایند.

3. ایراد در خاموش شدن تلویزیون lg

یکی از نشانه های شایع خرابی برد پاور تلویزیون خاموش شدن تلویزیون است. در صورتی که دستگاه شما به صورت کامل خاموش شده می توان با احتمال زیادی اطمینان داشت که برد پاور دستگاه سوخته و باید نسبت به تعمیر برد پاور تلویزیون ال جی اقدام کرد. برخی کاربران از خاموش شدن اتوماتیک تلویزیون پس از چند ساعت شکایت می کنند. محتمل ترین دلیل بروز این مشکل نقص فنی در پاور تلویزیون بوده و عموما با تعمیر پاور تلویزیون ال جی این مشکل نیز برطرف می شود.

دلایل خراب شدن پاور تلویزیون ال جی

دلایل مختلفی برای خرابی پاور تلویزیون ال جی وجود دارد. برخی از رایج ترین آنها عبارتند از:

مشکلات مربوط به خازن ها:

  • خازن های معیوب: با گذشت زمان، خازن ها می توانند فرسوده شده و از کار بیافتند. این امر می تواند منجر به نوسانات ولتاژ و در نهایت خرابی پاور شود.
  • خازن های باد کرده: اگر خازنی باد کرده باشد، به احتمال زیاد خراب شده و باید تعویض شود.

مشکلات مربوط به ترانزیستورها:

  • ترانزیستورهای سوخته: ترانزیستورها اجزای کلیدی در پاور هستند که به دلیل نوسانات ولتاژ یا گرمای بیش از حد بسوزند.
  • لحیم سرد: لحیم سرد در اتصالات ترانزیستورها باعث ایجاد مشکل در جریان برق و در نهایت می خرابی شود.

سایر مشکلات:

  • گرد و غبار و آلودگی: تجمع گرد و غبار و آلودگی بر روی برد پاور باعث ایجاد اتصالات کوتاه و خرابی می شود.
  • نوسانات ولتاژ: نوسانات ولتاژ ناگهانی به اجزای پاور آسیب می رساند.
  • گرمای بیش از حد: گرمای بیش از حد باعث آسیب به اجزای پاور و در نهایت خرابی آن می شود.

پیشگیری از خرابی برد پاور تلویزیون ال جی

همان طور که پیش از این به صورت کامل توضیح داده شد، برد پاور قطعه ای در تلویزیون است که به صورت مستقیم با برق متناوب شهری در ارتباط است و به طور کامل از آن تاثیر می پذیرد؛ بنابراین نوسانات برقی مهم ترین عامل آسیب رسان به این قطعه هستند که کاربر را ملزم به تعمیر پاور تلویزیون ال جی می کنند.

برای جلوگیری از خرابی برد پاور لازم است که آن را در مقابل نوسان برق محافظت کرد. یکی از راه ها برای این کار استفاده از یک محافظ برق با کیفیت است. راهکار دومی که می توان جهت محافظت از برد پاور به کار برد این است که در زمان هایی که برق با نوسان مواجه است پریز تلویزیون را به طور کامل از برق بکشید و پس از گذشت چند ساعت و اطمینان از بازگشت برق به حالت عادی آن را مجددا به برق وصل کنید.

تعویض پاور تلویزیون ال جی

تیم تعمیرات تلویزیون LG در نمایندگی ال جی تلاش کرده تا برد پاور معیوب شده را تحت تعمیر قرار دهند و تا جایی که امکان دارد از تعویض آن جلوگیری کنند. در صورتی که میزان خرابی و آسیب دیدگی به این قطعه بالا باشد امکان تعمیر آن وجود ندارد و باید تعویض شود. با تعویض برد پاور تلویزیون ال جی مشکل تلویزیون رفع می شود. و این را هم باید در نظر بگیرید که هزینه تعویض برد پاور تلویزیون ال جی نسبت به تعمیر آن بیشتر است.

تعویض پاور تلویزیون ال جی
5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + بیست =