اشتراک گذاری

رفع ارور OE لباسشویی ال جی

خوشبختانه ماشین لباسشویی‌های جدید همه دارای نمایشگری هستند که در صورت بروز هرگونه مشکلی ارور منحصربه‌فردی را در نمایشگر خود نمایش می‌دهند که هر کاربری با دیدن ارور مورد نظر و جستجوی آن در گوگل می‌تواند بفهمد که لباسشویی چه مشکلی دارد. یکی از ارورهای شایع در ماشین لباسشویی‌ها، ارور OE می‌باشد. در این مطلب قصد داریم دلایل نمایش ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی را بررسی کنیم و شما را با راهکارهای رفع ارور OE لباسشویی ال جی آشنا کنیم. پس در ادامه این مطلب با ما باشید.

ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی چه معنی می‌دهد؟

اگر از کاربران لباسشویی ال جی هستید و با ارور OE مواجه شدید به این معنی است که یا فیلتر پمپ تخلیه یا پمپ تخلیه لباسشویی مسدود شده است شاید هم شلنگ تخلیه پیچ خورده باشد. بنابراین برای رفع ارور OE لباسشویی ال جی باید سه قسمت شامل: فیلتر پمپ تخلیه، پمپ تخلیه و شلنگ تخلیه را مورد بررسی قرار دهید تا درصورتی که هر یک از این قسمت‌ها دچار مشکل شده بوده، مشکل آن را برطرف کنید. در ادامه نحوه بررسی هر یک از این قسمت‌ها را به شما آموزش خواهیم داد.

رفع ارور OE لباسشویی ال جی

آیا صدای زیاد لباسشویی ال جی نشانه خرابی آن است؟برای دانستن جواب این سوال با دنبال کردن این مقاله همراه ما باشید.

چگونگی رفع ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی

فیلتر پمپ تخلیه را بررسی کنید

اولین کاری که باید برای رفع ارور OE لباسشویی ال جی انجام دهید این است که فیلتر پمپ تخلیه آن را چک کنید چراکه گاهی اوقات مسدود شدن پمپ تخلیه لباسشویی موجب نمایش ارور OE می‌شود. برای بررسی فیلتر پمپ تخلیه ابتدا باید ماشین لباسشویی را از برق بکشید. توجه داشته باشید که محل قرارگیری فیلتر پمپ تخلیه در جلو ماشین لباسشویی قسمت پایین آن است. ابتدا درپوش فیلتر پمپ را جدا کنید و شلنگ جلوی ماشین را آزاد کنید. سپس درپوشی که روی شلنگ قرار دارد را جدا کنید.

در کنار شلنگ، پیچ فیلتر پمپ قرار گرفته است که باید آن را جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا فیلتر باز شود. پس از باز کردن فیلتر آن را با آب داغ بشورید و با برس تمیز کنید و درنهایت فیلتر را ببندید و درپوش شلنگ را در جای خود قرار دهید. حالا ماشین لباسشویی را به برق متصل کرده و آن را روشن کنید و ببینید که باز هم ارور OE بر روی نمایشگر آن نمایش داده می‌شود یا خیر. درصورتی که باز هم ارور OE نمایش داده شد، راهکارهای دیگری که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم را امتحان کنید.

شلنگ تخلیه را چک کنید

در پشت ماشین لباسشویی، شلنگ تخلیه آن قرار گرفته است که گاهی اوقات پیچ خوردن یا خم شدن آن موجب نمایش ارور OE می‌شود. بنابراین بهتر است این شلنگ را با دقت بررسی کنید تا اگر پیچ خورده یا خم شده است، آن را به حالت اول خود بازگردانید. درنهایت اگر باز هم با ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی روبه‌رو شدید، پمپ تخلیه آن را چک کنید. در ادامه نحوه بررسی و برطرف کردن مشکل پمپ تخلیه را به شما آموزش خواهیم داد.

پمپ تخلیه را فراموش نکنید

مسدود شدن پمپ تخلیه لباسشویی نیز موجب نمایش ارور OE در این دستگاه می‌شود. برای رفع ارور OE لباسشویی ال جی در این حالت باید برای دسترسی به پمپ تخلیه که در انتهای لباسشویی قرار دارد، ابتدا قاب‌های لباسشویی را باز کنید و پمپ را از شلنگ‌ها جدا کنید. پس از آزاد کردن لوله‌ها و اتصالات پمپ لباسشویی، ببینید که آیا مانعی برای حرکت پروانه پمپ وجود دارد یا خیر؟ اگر شی مانع از حرکت پروانه پمپ تخلیه شده بود آن را بردارید و پمپ تخلیه و اتصالات آن را تمیز کنید. پس از سرویس پمپ تخلیه و اتصالات آن قاب‌های ماشین لباسشویی را بسته و مجدداً آن را تست کنید. مطمئناً این بار ارور OE برطرف شده است.

رفع خطای ماشین لباسشویی ال جی

تعمیر لباسشویی ال جی در محل

یکی از خدمات ویژه نمایندگی لباسشویی ال جی، تعمیر لباسشویی ال جی در محل است که موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه کاربر می‌شود. درواقع با استفاده از خدمات تعمیر لباسشویی ال جی در محل دیگر نیازی نیست که لباسشویی خود را برای تعمیر به مرکز تعمیرات منتقل کنید و هزینه زیادی را برای جابجایی و حمل و نقل آن به مرکز تعمیرات پرداخت کنید. جهت استفاده از این خدمات تنها کافیست که با نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز به محل مورد نظر اعزام شوند.

نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی

نمایندگی لباسشویی ال جی از نیروها و تکنسین‌های با تجربه‌ای برخوردار است که با تمامی مشکلات این دستگاه و نحوه برطرف کردن آن‌ها به طور کامل آشنایی دارند. با این وجود پروسه عیب‌یابی و تعمیرات لباسشویی ال جی را با سرعت و کیفیت بالایی انجام می‌دهد. بنابراین می‌توانید با خیال راحت تعمیرات تخصصی لباسشویی خود را به این مرکز بسپارید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *