اشتراک گذاری

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

در این مقاله با نکاتی در مورد تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی آشنا می شوید. عملیاتی که با عیب یابی دستگاه شروع شده و پس از تعمیر یا تعویض قطعات آسیب دیده، منجر به رفع ایرادات دستگاه می شود. برخی از ایرادات ماشین ظرفشویی، سطحی بوده و با راهکارهای ساده برطرف می شوند.

اما برخی مشکلات، نیاز به بررسی تخصصی داشته و حتما باید توسط تعمیرکار بررسی شوند. در این شرایط باید با یک تکنسین مجرب تعمیرات ماشین ظرفشویی تماس بگیرید تا ضمن عیب یابی دقیق دستگاه، آن را تعمیر کند. در ادامه ضمن بررسی نحوه تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی، بخشی از مشکلات این دستگاه و راهکارهای آنها را نیز معرفی می کنیم.

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در منزل

اگر از کاربران ماشین ظرفشویی ال جی هستید می‌توانید از خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی که توسط نمایندگی تعمیرات ال جی به کاربران ارائه می‌گردد بهره‌مند شوید. یکی از این خدمات ویژه تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در منزل است. از این‌رو تنها کافیست که با نمایندگی تعمیرات ال جی تماس بگیرید تا این مرکز کارشناسان و مهندسین خود را به منزل شما اعزام کند و آن‌ها خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی LG را به صورت کاملا تخصصی به شما ارائه دهند.

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در منزل

تعمیر ظرفشویی ال جی در کرج

برای دریافت خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی در استان البرز، می توانید از نمایندگی ال جی در کرج کمک بگیرید. این مرکز شرایطی را فراهم کرده تا دارندگان ماشین ظرفشویی برندهای مختلف، سرویس های تعمیراتی مد نظرشان را با سرعت و کیفیت بالاتری دریافت کنند.

کارشناسان مجرب تعمیرات ماشین ظرفشویی، ضمن مراجعه به آدرس کاربران، مشکلات این دستگاه را بررسی و برطرف می نمایند. گفتنی است تیم پشتیبانی نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج، فعالیت های خود را محدود به منطقه خاصی و به اقصی نقاط استان البرز و کلیه محله های شهر کرج، سرویس دهی دارند.

خدمات تخصصی تعمیر ظرفشویی ال جی

روند تعمیر ماشین ظرفشویی lg و هر نوع ظرفشویی دیگری، از عیب یابی دستگاه شروع شده و با ترمیم و تعویض قطعات آسیب دیده و در نهایت، رفع مشکلات این دستگاه، پایان می گیرد. اقداماتی همچون بررسی دقیق دستگاه و عیب یابی آن، شناسایی قطعات معیوب، تعمیر موتور، تعمیر و تعویض هیتر، رفع ارورهای ظرفشویی، تعمیر پمپ و جت پمپ (در مدل های جدید) پاکسازی و تعویض فیلترها، تعویض تسمه های آسیب دیده، رفع ایرادات عملکردی، رفع صداهای غیر عادی ظرفشویی، رفع بوی بد دستگاه، برطرف کردن نشتی آب، رفع مشکلات مربوط به برق و اتصالات، رفع ایرادات نصب و تعویض کلیدهای آسیب دیده، مهم ترین خدمات تعمیر ظرفشویی ال جی به شمار می روند. برای دریافت هریک از این سرویس ها در اسرع وقت، با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی تماس بگیرید.

رفع ارورهای ظرفشویی ال جی

ارورهای ظرفشویی، کدهای هشداردهنده ای هستند که حکایت از بروز یک مشکل در بخش های مختلف این دستگاه دارند. این ارورها به خودی خود چندان نگران کننده نیستند و به راحتی می توان آنها را برطرف کرد. اما طولانی شدن آنها در برخی مواقع نگران کننده است. برای برطرف کردن این کدهای خطا، باید مفهوم آنها را بدانید. ارور AE، ارور OE، کد خطای NE، کد E1 و کد LE، بخشی از رایج ترین ارورهای ظرفشویی ال جی هستند. کارشناسان تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی به خوبی می دانند که هریک از کدهای خطای این دستگاه چه معنایی دارند و منشأ بروز آنها چیست. بنابراین این کدها را در اسرع وقت و به بهترین شکل، ترمیم می کنند.

تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی ال جی

می‌توان گفت که یکی از مهم‌ترین قطعات ماشین ظرفشویی ال جی ، پمپ تخلیه آن است. همانطور که از نام این قطعه پیداست، وظیفه پمپ تخلیه ظرفشویی تخلیه کردن آب کثیف است تا آب تمیز وارد ماشین ظرفشویی شود. عوامل مختلفی مانند شکستن یا گرفتگی شیلنگ ماشین ظرفشویی، خرابی پروانه پمپ، خرابی کاسه نمد، قطع شدن سیم‌های پمپ و … می‌توانند موجب بروز اختلال در عملکرد پمپ تخلیه ظرفشویی شوند. توجه داشته باشید که درصورت خرابی پمپ تخلیه ظرفشویی، ماشین ظرفشویی شما یا روشن نمی‌شود یا ناگهان متوقف می‌شود.

تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی ال جی

تعمیر برد ظرفشویی ال جی

تنها دلیل روشن نشدن ماشین ظرفشویی، خرابی پمپ تخلیه آن نیست، گاهی اوقات خرابی برد ظرفشویی نیز موجب بروز این مشکل می‌شود. برد ماشین ظرفشویی وظیفه مدیریت و کنترل تمامی بخش‌های این دستگاه را برعهده دارد از این‌رو مهم‌‌ترین قطعه ماشین ظرفشویی، برد آن است.

درصورتی که برد ظرفشویی به موقع مورد عیب‌یابی و تعمیر قرار بگیرد می‌توان مشکل آن را برطرف کرد اما درصورتی که تعمیر آن به تعویق انداخته شود یا به درستی عیب‌یابی نشود، ممکن است نیم‌ سوز شود یا به صورت کامل بسوزد که در این صورت تعمیر برد ظرفشویی کارساز نیست و به تعویض نیاز دارد.

تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر موتور شستشوی ظرفشویی ال جی

به لطف موتور شستشوی ظرفشویی، عملیات آب‌کشی ظروف در ماشین ظرفشویی انجام می‌شود. از این‌رو درصورتی که هیچ گونه آبی در ماشین ظرفشویی جریان نداشته باشد یا هیچ آبی در آن اسپری نشود به معنای خرابی موتور شستشوی ظرفشویی ال جی است. البته خرابی موتور شستشوی ظرفشویی موجب تولید صداهای عجیب در ماشین ظرفشویی نیز می‌شود.

تعمیر موتور شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر هیتر ماشین ظرفشویی ال جی

در پایین محفظه ماشین ظرفشویی، قطعه‌ای وجود که وظیفه گرم کردن آب را برعهده دارد از این‌رو موجب می‌شود ظرف‌ها به خوبی شسته شوند. نام این قطعه هیتر است که خراب شدن آن را می‌توان از اروری که در پنل ظرفشویی نمایش داده می‌شود فهمید. حتی اگر ظرف‌ها به خوبی در ماشین ظرفشویی شسته نشدند به احتمال زیاد هیتر ظرفشویی ال جی دچار اختلال شده است و به تعمیر نیاز دارد

تعمیر هیتر ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر المنت ظرفشویی ال جی

المنت یکی از قطعات مهم در ماشین ظرفشویی ال جی است که نقش گرم کردن آب در ظرفشویی ال جی را بر عهده دارد. در صورتی که المنت معیوب شود، ظرف ها به طور کامل تمیز نمی‌شوند و حتی احتمال دارد بوی نامطبوعی از ظرفشویی ال جی استشمام شود. در این حالت تعمیر یا تعویض المنت ضروری است.  

از علائم خرابی المنت ماشین ظرفشویی ال جی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی
  • باقی ماندن رسوب روی ظروف
  • بوی بد ماشین ظرفشویی ال چی
  • گرم نشدن آب در ماشین ظرفشویی ال جی
  • فعال شدن چراغ اخطار المنت
  • برق داشتن بدنه ظرفشویی ال جی

در صورتی که المنت ظرفشویی ال جی شما معیوب شده است، حتما باید تعمیر یا تعویض شود که می توانید با نمایندگی ال جی تماس بگیرید. استفاده از ماشین ظرفشویی با المنت خراب می‌تواند به سایر قطعات دستگاه آسیب برساند.

سوالات متداول کاربران نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

تکنسین های تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در مرکز سخت افزار ایران، پس از بررسی و عیب یابی دستگاه، هزینه حدودی تعمیر را اعلام می کنند. قیمت اعلام شده، با توجه به نوع و شدت خرابی قطعات و دلایل بروز مشکل در دستگاه تخمین زده می شود. تعمیرکار اول تعیین می کند که علت ایراد موجود در ماشین ظرفشویی چیست. پس از آن، تکنسین تعیین می کند که برای رفع ایراد، نیاز به انجام چه اقداماتی است. تعمیر هریک از قطعات هزینه مشخصی دارد و پاکسازی فیلترها هم زیاد گران تمام نمی شود. هزینه تعمیرات ظرفشویی lg زمانی بالا می رود که یک یا چند قطعه تعویض شوند. در این شرایط، قیمت قطعه جدید هم به هزینه نهایی اضافه می شود.

دلیل اصلی تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی، کیفیت پایین مواد شوینده و آبریزی نادرست دستگاه است. البته اگر حجم ظروف زیاد باشد یا به درستی در قفسه ها چیده نشده باشند هم به درستی تمیز نمی شوند. بهتر است با اقدامات ساده ای همچون تعویض شوینده، چینش درست ظروف و پاکسازی فیلترها مشکل را حل کنید. در غیر این صورت، با تیم تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی تماس بگیرید.

گر ماشین ظرفشویی شما ظروف را خشک نمی کند، احتمالا آب آن به درستی تخلیه نمی شود. ممکن است خشک کن یا پمپ تخلیه ایراد داشته و نیاز به ترمیم یا تعویض آنها باشد. بهتر است از یک تعمیرکار مجرب ماشین ظرفشویی بخواهید که دستگاه را عیب یابی و به شکل تخصصی ترمیم نماید؛ تکنسین های تعمیر ظرفشویی ال جی برای این منظور، در خدمت شما هستند.

کار نکردن کلیدهای ماشین ظرفشویی یا ناشی از شکستگی و خرابی خود کلیدهاست و یا ریشه در خرابی برد دارد. تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی در این شرایط نیازمند تخصص و مهارت بالایی است و باید توسط تعمیرکاران دوره دیده انجام شود.

حل نشدن مواد شوینده، یکی از مشکلات رایج ماشین های ظرفشویی است. اگر با این مشکل مواجه شدید، اول مخزن مواد شوینده را بررسی کرده و مطمئن شوید که درست کار می کند. البته بهتر است از یک تعمیرکار مجرب برای عیب یابی دقیق و تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی کمک بگیرید.

اگر سوئیچ قفل و تایمر ایراد داشته باشند، درب ماشین ظرفشویی قفل نمی شود. با تعمیر یا تعویض سوییچ و تایمر، مشکل قفل نشدن درب هم برطرف می گردد.

بوی بد ماشین ظرفشویی ناشی از ماندن ذرات مواد غذایی، آلودگی فیلترها و یا جمع شدن رطوبت در دستگاه است. برای تمیز کردن ظرفشویی، در فنجانی کوچک مقداری سرکه سفید یا خلال پوست لیمو ترش بریزید و آن را در بالاترین طبقه ماشین ظرفشویی قرار دهید. سپس ماشین را به حالت شستشوی معمولی روشن کند تا یک دور کار کند. به این ترتیب داخل ماشین ظرفشویی بوی مطبوع و تازه ای را به خود می گیرد. اگر فیلترها قابل پاکسازی نباشند، نیاز به تعویض آنهاست و این کار باید توسط متخصصین تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی انجام شود.

از شایع ترین مشکلات ماشین ظرفشویی ال جی می توان به صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی در اثر خرابی بلبرینگ موتور، تخلیه نشدن آب ظرفشویی ال جی و خرابی هیتر اشاره کرد.

 

ماشین ظرفشویی ال جی نسبت به سایر لوازم خانگی به سرویس کردن و نگهداری منظم بیشتری نیاز دارند. بنابراین ماشین‌ ظرفشویی ال جی باید هر 6 ماه سرویس شود. 

نمایندگی تعمیرات ال جی IHC

نمایندگی تعمیرات ال جی در جلب رضایت و اعتماد کاربران پیشتاز است چراکه این مجموعه از نیروهای مجرب و زبده‌ای برخوردار است که در تعمیرات انواع دستگاه‌های ال جی مهارت باورنکردنی دارند. به همین دلیل کاربران، هر یک از دستگاه‌های خود را با اطمینان خاطر و بدون هیچ گونه نگرانی جهت تعمیرات تخصصی به کارشناسان نمایندگی ال جی می‌سپارند. اگر شما هم یکی از کاربران دستگاه‌های ال جی هستید می‌توانید با مراجعه به شعب نمایندگی تعمیرات ال جی از خدمات فوق‌العاده این مرکز در زمینه تعمیرات حرفه‌ای بهره‌مند شوید.

نمایندگی تعمیرات ال جی
5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 20 =