اشتراک گذاری

دلیل کف نکردن ماشین لباسشویی چیست؟

کف نکردن ماشین لباسشویی، گاهی ناشی از خرابی دستگاه است و گاهی هم مربوط به عوامل دیگری که در ادامه این مقاله، آنها را معرفی می کنیم. این مشکل، صرف نظر از دلیل، مانع از تمیز شدن لباس ها شده و عملا کیفیت کار ماشین را کاهش می دهد.  این در حالی است که کف نکردن ماشین لباسشویی ال جی و سایر برندها، دلایل و راهکارهای مشخصی داشته و معمولا می توان آن را برطرف کرد. در ادامه با دلایل و راه حل های این مشکل آشنا می شوید. همچنین می توانید از تیم تعمیر ماشین لباسشویی در نمایندگی ال جی مرکز سخت افزار ایران برای عیب یابی و رفع تخصصی این مسئله کمک بگیرید.

علت کف نکردن ماشین لباسشویی

  • کیفیت پودر یا مایع شوینده

باورهای اشتباهی که سال‌هاست گریبان‌گیر خانم‌های خانه‌دار شده است، این است که هر چه قدر کف بیشتری هنگام شستشوی لباس‌ها تولید شود، لباس‌ها تمیزتر می‌شوند یا اینکه هر چه قدر پودر شستشو بیشتر کف کند، باکیفیت‌تر است؛ درصورتی که میزان تولید کف در پروسه شستشوی لباس‌ها هیچ ربطی به تمیز شدن یا نشدن لباس‌ها ندارد و از همه مهم‌تر پودرهای شستشویی که کف بیشتری تولید می‌کنند، باکیفیت نیستند و برعکس پودرهای شستشویی که کف کمتری تولید می‌کنند، باکیفیت هستند. 

حالا که متوجه باورهای اشتباهتان شده‌اید، بهتر است بدانید که مهم‌ترین علت کف نکردن ماشین لباسشویی، نوع پودر شستشویی است که از آن در ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید؛ بنابراین اگر دوست دارید که هنگام شستشوی لباس‌ها کف زیادی در ماشین لباسشویی تولید شود، بهتر است پودر ماشین لباسشویی خود را عوض کنید.

  • حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی

دیگر دلیل کف نکردن ماشین لباسشویی، حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی است؛ این بار مشکل از پودر نیست بلکه مشکل از درجه پایین شستشو در ماشین لباسشویی است چراکه پایین بودن درجه شستشو مانع از حل شدن پودر در ماشین لباسشویی می‌شود؛ درواقع آب سرد نمی‌تواند به خوبی پودر را در ماشین لباسشویی حل کند از این‌رو مانع از کف کردن ماشین لباسشویی می‌شود. بنابراین بهتر است درجه شستشو ماشین لباسشویی را افزایش دهید.

رفع مشکل کف نکردن لباسشویی ال جی

کف نکردن ماشین لباسشویی، معمولا مربوط به خرابی قطعات نیست و به همین دلیل هم در بیشتر موارد، با راه حل های ساده برطرف می شود. مثلا اگر کیفیت پودر پایین است، کافی است آن را عوض کنید تا مشکل حل شود. در صورت پایین بودن دمای آب، بهتر است دما را به 40 درجه سانتی گراد برسانید. اگر سختی آب محل زندگی شما بالاست، بهتر است از دستگاه تصفیه آب استفاده کنید. 

به طور کلی بهتر است از پودرهای با کیفیتی که مخصوص ماشین های لباسشویی هستند استفاده کنید تا خیالتان از بابت شستشوی درست و تمیز شدن لباسها کاملا راحت باشد. همچنین بهتر است دمای آب را به صورت استاندارد، متناسب با جنس و حجم لباس ها تنظیم کنید تا پودر، به بهترین شکل داخل دستگاه حل شود.

نمایندگی لباسشویی ال جی همراه همیشگی شما

نمایندگی لباسشویی ال جی همراه همیشگی شما در ارائه خدمات فروش، پس از فروش، عیب‌یابی و تعمیرات انواع مدل‌های لباسشویی ال جی است. علاوه‌بر این نمایندگی رسمی ال جی از کارشناسان و تکنسین‌های متخصصی برخوردار است که علاوه‌بر مشاوره و راهنمایی شما در زمینه خرید بهترین مدل ماشین لباسشویی ال جی متناسب با نیاز و بودجه‌ای که دارید، خدمات تعمیرات تخصصی این دستگاه را با سرعت و کیفیت بالایی به شما ارائه می‌دهند.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − پنج =