اشتراک گذاری

تمیز کردن ماشین لباسشویی ال جی

تمیز کردن ماشین لباسشویی ال جی برای حفظ کارایی و افزایش طول عمر دستگاه امری ضروری است. زیرا با گذشت زمان و جمع شدن کثیفی ، قارچ و بقایای مواد شوینده در ماشین لباسشویی ، دستگاه دچار آسیب شده و نمی تواند عملکرد درستی داشته باشد همچنین این آلودگی ها باعث بروز بوی نامطبوع در داخل ماشین لباسشویی می شوند. در این مقاله از مقالات تعمیر ماشین لباسشویی ال جی قصد داریم که آموزش هایی را برای تمزیر کردن ماشین لباسشویی ال جی به شما کاربران عزیز ارائه دهیم تا به کمک این آموزش ها شما بتوانید به صورت حرفه ای دستگاه خود را تمیز کرده و عملکرد آن را بهبود دهید.

تمیز کردن ماشین لباسشویی ال جی

نحوه تمیز کردن دیگ ماشین لباسشویی LG

برای تمیز کردن دیگ ماشین لباسشویی ال جی روش های مختلفی وجود دارد. اما قبل از انجام این روش ها باید ابتدا همه لباس ها را از لباسشویی خود خارج کرده و دستگاه خود را از برق جدا کنید.

روش اول تمیز کردن دیگ ماشین لباسشویی ال جی

درب محفظه مواد شوینده را باز کرده و مواد شوینده و جرم گیر ترکیب شده با سرکه ، پودر یا قرص جرمگیر را درون محفظه دیک بریزید. سپس یک برنامه شستشوی طولانی مدت نظیر Cotton را انتخاب کنید. سپس باید به ماشین لباسشویی خود زمان داده تا پروسه ی شستشوی خود را به صورت کامل انجام دهد.

اینو بخون حتما به کارت میاد : آموزش جرم گیری ماشین لباسشویی ال جی

روش دوم برای تمیز کردن دیگ لباسشویی LG

در این روش می توانید از برنامه CLEAN/TUB+ برای تمیز کردن دیگ ماشین استفاده کنید.اگر که بعد از شستشو با این برنامه همچنان دیگ ماشین لباسشویی ، بوی نامطبوعی داشت. باید در هفته یکبار به مدت سه هفته متوالی ، برنامه شستشوی CLEAN TUB  CLEAN/TUB+  را اجرا کنید.

روش سوم برای سرویس کردن دیگ لباسشویی ال جی

در این روش از تمیز کردن ماشین لباسشویی ال جی باید به سراغ دکمه های ECO DRUM CLEAN و ECO DRUM CLEAN بروید. این دکمه ها مخصوص شستشوی خودکار دیگ ماشین لباسشویی هستند.با فشار دادن یکی از این دکمه ها جرم و رسوبات جمع شده از شستشوی لباس های آلوده شما از داخل دیگ لباسشویی به صورت کامل تمیز خواهد شد.

این برنامه دمای آب را تا 60 الی 70 درجه ی سانتی گراد بالا برده و همین دمای بالا باعث می شود که عمل باکتری زدایی در لباسشویی به خوبی اجرا شود. همچنین این دما باعث می شود که انواع رسوب های جمع شده در درزگیر لاستیک نیز از بین بروند.

روش چهارم  تمیز کردن دیگ ماشین لباسشویی ال جی

روش بعدی که برای شستشوی لباسشویی ال جی وجود دارد این است که از دکمه ی tub clean دستگاه استفاده کنیم. این دکمه معمولا بر روی خود ماشین لباسشویی تعبیه شده است. هنگام استفاده از این دکمه برنامه ای به دستگاه می دهیم که طبق آن فشار و دمای آب درون دستگاه بالا رفته و عملیات میکروب زدایی در دیگ ماشین لباسشویی انجام می شود.

به جز روش های فوق که بیشتر مربوط به تمیز کردن دیگ ماشین لباسشویی ال جی بودند ، موارد و روش های دیگری وجود دارند که برای قسمت های دیگر دستگاه بوده و برای اینکه عمل پاک کردن لباسشویی LG خود را به طور کامل انجام دهید باید موارد زیر را هم اجرا کنید.این موارد عبارتند از:

تمیز کردن نمای بیرونی ماشین لباسشویی ال جی

برای این کار یک مخلوط ملایم از آب گرم و مایع ظرفشویی تهیه کنید. سپس با استفاده از یک برس نرم یا مسواک تمام لکه های سخت و کثیفی که مشاهده می کنید را پاک کرده و سپس با یک پارچه تمیز و مرطوب باقی مانده مواد شوینده را کاملا خشک کنید.

از بین بردن کپک و قارچ لباسشویی ال جی

یکی دیگر از مواردی که برای تمیز کردن ماشین لباسشویی ال جی به آن پرداخته شود ، از بین برن کپ و قارچ جمع آوری شده روی واشر لاستیکی ماشین است. برای این کار باید از مقدار مساوی جوش شیرین و آب یک خمیر دست کنید. سپس خمیر را بر روی نواحی آسیب دیده واشر بمالید و بگذارید تا چند دقیقه بماند. حال از یک مسواک برای پاک کردن کپک ها استفاده کرده و واشر را کاملا تمیز کنید.

خواندن این مقاله پیشنهاد می شود : بهترین دمای آب برای شست و شوی لباس در لباسشویی

تمیز کردن مخزن پودر یا مایع لباسشویی ال جی

همچنین برای اینکه به طور کامل عمل تمیز کردن لباسشویی LG خود را انجام باید مخزنی که از طریق آن به ماشین لباسشویی خود پودر یا مایع شوینده اضافه می کنید ، بشویید. برای انجام این کار باید مخزن را از دستگاه خرج کرده و آن را با آب گرم و برس نرم شسته و با یک دستمال تمیز مخزن را پاک کنید.

تمیز کردن فیلتر لباسشویی

از دیگر مواردی که هنگام تمیز کردن لباسشویی LG باید به سراغ آن بروید ، تمیز کردن فیلتر دستگاه است. بسته به مدل ماشین لباسشویی ال جی خو ممکن است که نیاز باشد فیلتر را از دستگاه بیرون آورده و هر گونه پرز لباس یا آلودگی را از آن پاک کرده و سپس فیلتر را به درستی در سر جای خود نصب کنید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با نمایندگی ال جی تماس بگیرید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =