اشتراک گذاری

تعمیر چشمک زدن تلویزیون ال جی

چشمک زدن تصویر یکی از مشکلات رایجی است که می تواند برای تلویزیون های مختلف از جمله تلویزیون های ال جی اتفاق بیفتد. این مشکل دارای دلایل متعددی است. در مقاله ی پیشرو قصد داریم برخی از اصلی ترین علل پیدایش معضل چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی را شرح دهیم.

تعمیر چشمک زدن تلویزیون ال جی

دلایل اصلی چشمک زدن تلویزیون ال جی

قطعی کابل lvds در تلویزیون ال جی

یکی از دلایل جزیی چشمک زدن تلویزیون ال جی، قطعی کابل lvds است. این کابل وظیفه ی برقراری ارتباط میان برد تیکان و مین برد تلویزیون را بر دوش می کشد. به طور کلی اگر 7 سال از زمان خرید تلویزیون گذشته است، احتمال قطعی کابل lvds بالاست. برای ایجاد تصویر موج مرتبط با کانال دریافتی از آنتن تلویزیون به قسمت تیونر تلویزیون منتقل می شود و در قسمت مین برد پردازش می گردد. پس از پردازش، تصویر از طریق کابل lvds به برد تیکان منتقل می شود. در این مرحله بار دیگر برد تیکان پردازش هایی بر روی تصویر انجام می دهد تا در آخر تصویر به پنل برود. در نتیجه قطعی کابل lvds می تواند سد راه شکل گیری پردازش های مذکور باشد.

این مقاله را از دست ندهید به این دلیل که نکات جدیدی را شرح می دهد 👈 سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی

خرابی بک لایت تلویزیون ال جی

براساس عقیده ی بسیاری از تعمیرکاران مهم ترین دلیل چشمک زدن تلویزیون ال جی و یا سایر برندهای موجود در بازار، خرابی بک لایت تلویزیون ال جی است. بک لایت همان نور پس زمینه ی تصاویر است. این بخش از تلویزیون طبق نوع دستگاه از لامپ های حساسی تشکیل شده است که در اثر استفاده ی طولانی مدت به مرور زمان با افت کیفیت رو به رو می شوند. معمولا نیم سوز شدن بک لایت با چشمک زدن تصویر آن همراه است.

از کار افتادگی پنل تلویزیون ال جی

پنل قطعه ی با اهمیت و در عین حال حساس هر تلویزیون است. اصابت ضربه، آبخوردگی، نفوذ مایعات شیمیایی و تکان های شدید می تواند کارایی پنل را مختل سازد. در چنین شرایطی ممکن است تعویض پنل نیز ضرورت یابد.

راهکار برای رفع مشکل چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی

متاسفانه زمانی که تلویزیون ال جی شروع به چشمک زدن می کند، هیچ کاری از کاربر عادی برنمی آید. ممکن است بسیاری از کاربران عادی برای مبارزه با این مشکل به بدنه ی تلویزیون ضربه بزنند. اما همان طور که در بخش قبلی ذکر شد، اصابت ضربه خود عامل اصلی خرابی پنل تلویزیون ال جی و سایر قطعات مانند بک لایت و قطعی کابل ها و مدارهای اصلی تلویزیون است. بنابراین اگر تصویر تلویزیون ال جی چشمک می زند؛ به سرعت دستگاه را خاموش کنید و با نمایندگی رسمی ال جی تماس حاصل فرمایید.

چشمک زدن تصویر در تلویزیون ال جی

این مقاله نکات جدیدی را شرح میدهد : تعمیر و تعویض دیفیوزر تلویزیون ال جی

تعمیر مشکل چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی

تعمیر مشکل چشمک زدن تلویزیون ال جی موضوع حساسی است. استفاده ی دوباره از کیفیت اولیه ی تلویزیون در گرو نحوه ی تعمیر آن می باشد. با حضور در نمایندگی رسمی ال جی می توانید مطمئن باشید که کلیه ی اختلالات ریز و درشت دستگاه معیوب در بالاترین سطح کیفی ممکن برطرف گردد. کارشناسان ما پس از اعمال مراحل عیب یابی ریزبینانه با استفاده از تجهیزات پیشرفته بک لایت، کابل های درونی، پنل و… تلویزیون را تعمیر می کنند. لازم به ذکر است که سرویس های نمایندگی رسمی ال جی به همراه گارانتی عرضه می گردند.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 4 =