اشتراک گذاری

تعمیر و تعویض دیفیوزر تلویزیون ال جی

ممکن است شما نیز با مشکلاتی در نور تصاویر در تلویزیون خود روبرو شده باشید که باید در این شرایط برای عیب یابی دستگاه خود و تعمیر دیفیوزر تلویزیون ال جی مراجعه نمایید. همانطور که می دانید در تلویزیون قطعاتی در کنار یکدیگر قرار می گیرند تا بتوانند نور تصویر زمینه را تامین کنند و تصاویر نمایش داده شوند. در کنار بک لایت که قادر به تامین نور پس زمینه است، دیفیوزر تلویزیون نیز قرار دارد. در این مبحث ارائه شده در واحد تعمیرات نمایندگی LG قصد داریم به مشکلات دیفیوزر و تعمیر و تعویض دیفیوزر تلویزیون ال جی اشاره می کنیم.

تعمیر دیفیوزر تلویزیون ال جی

هزینه تعمیر دیفیوزر تلویزیون ال جی

هزینه تعمیر دیفیوزر تلویزیون ال جی همانند سایر قطعات تلویزیون به نوع خرابی و شدت آسیب های وارد شده بستگی دارد. با توجه به اینکه عملکرد این قطعه در تلویزیون اهمیت بالایی دارد، نباید انتظار داشت که تعمیر یا تعویض آن با هزینه های پایین انجام شود.

کارشناسان تعمیر تلویزیون ال جی ، ابتدا تلویزیون را عیب یابی کرده و پس از تشخیص مشکل و نوع آسیب دیدگی، هزینه تعمیر را به مشتریان اعلام می کنند. در مواقعی که آسیب دیدگی بالا بوده و امکان تعمیر تلویزیون وجود نداشته باشد، اقدام به تعویض دیفیوزر تلویزیون ال جی می کنند.

هزینه تعمیر دیفیوزر تلویزیون ال جی

تعمیر دیفیوزر تلویزیون ال جی

شما می توانید به منظور جلوگیری از تعمیر دیفیوزر تلویزیون ال جی، زمانی که با کاهش کیفیت تصویر مواجه می شوید، سریعا به تعویض لامپ های معیوب و آسیب دیده بپردازید. با این اقدام می توانید از گسترش آسیب به دیفیوزر جلوگیری کرده و از آن محافظت نمایید.

همچنین زمانی که تعمیر دیفیوزر مشکل را حل نکند، باید اقدام به تعویض دیفیوزر تلویزیون ال جی کنید. به منظور تعویض دیفیوزر ممکن است با محدودیت هایی روبرو شوید. این محدودیت ها شامل دشواری پیدا کردن دیفیوزر برای برخی از برندها، کمیاب بودن این قطعه و سخت بودن تعمیر آن است.

نحوه عملکرد دیفیوزر تلویزیون ال جی

به منظور پرداختن به تعمیر دیفیوزر تلویزیون ال جی، لازم است اندکی بیشتر راجع به عملکرد دیفیوزر بدانید. دیفیوزر در تلویزیون در واقع همان صفحه پخش کننده نور است که دارای نقش بسیار مهمی است. با وجود دیفیوزرها نور در به طور متوازن و کاملا یکنواخت در سطح صفحه تلویزیون توزیع می شود.

در واقع عملکرد دیفیوزر به صورتی است که نور به آن تابیده و با تغییر در زاویه تابش آن، نور قادر به انتشار گسترده در سطح صفحه تلویزیون است. نوری که از ال ای دی ها تولید می شود، توسط دیفیوزر تلویزیون منتشر می گردد و نورهای داغ نامرئی را از بین می برد.

دیفیوزر توزیع نور را همگن کرده و پراکندگی نور ها را متوازن می کند و کیفیت آن را افزایش می دهد. در حقیقت نور های منتشر شده در این صفحه از یکدیگر جدا می شوند و در جهات متفاوت انتشار پیدا می کنند تا پراکندگی مناسبی بیابند.

دیفیوزر ها باعث گستردگی روشنایی بیتر در تلویزیون ها می شوند و سایه های تند را از بین می برند تا تصاویر در صفحه تلویزیون یکنواخت تر و با روشنایی بهتر به نمایش درآیند. با تعمیر یا تعویض دیفیوزر تلویزیون ال جی می توانید اغلب مشکلات مربوط به نور و تصویر را رفع کنید.

تعمیر و تعویض دیفیوزر تلویزیون ال جی

مشکلات مربوط به دیفیوزر تلویزیون ال جی

زمانی که با خرابی بک لایت تلویزیون مواجه شده و نور و تصویر پس زمینه دچار اختلال می شود، باید به دنبال تعمیر دیفیوزر تلویزیون ال جی نیز باشید. چرا که با خرابی بک لایت، داغ می شود و همین حرارت باال دیفیوزر را نیز دچار مشکلاتی می کند.

با خرابی دیفیوزر بخشی از صفحه یا کل آن تاریک شده و نور آن مختل می شود. همچنین ممکن است لکه های سفید یا نور سفید نیز در حاشیه های تصویر صفحه نمایش پیدا شود که نشان دهنده خرابی دیفیوزر است. چرا که با خرابی دیفیوزر، نور بک لایت به طور ناهمگن و نا متوازن در صفحه نمایش پخش شده و با افت کیفیت تصویر مواجه می شوید.

5/5 (1 امتیاز)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *