اشتراک گذاری

چرا تلویزیون سیگنال ندارد؟

امروزه در تمامی منازل و محل های کار استفاده از تلویزیون های دیجیتال ال جی به شدت رایج شده است. تلویزیون های جدید و دیجیتالی امروزه جای خود را در بازار پیدا کرده اند.  تقریبا تمامی اقشار جامعه قادر به تهیه آن ها حتی در سایزهای کوچکتر یا برندهای متفرقه هستند.

 کار کردن با تلویزیون های دیجیتال هنوز برای همه مردم آسان نبوده و ممکن است با مشکلات متعددی رو به رو شوند که یکی از اصلی ترین آن ها پیغام ” سیگنال نداشتن تلویزیون ” می باشد. امروز در این مقاله می خواهیم راه حل هایی را برای رفع این مشکل ارائه بدهیم تا کاربران تلویزیون های ال جی دیگر با مشکلاتی مانند تلویزیون بدون سیگنال مواجه نشوند.

دقت داشته باشید برای استفاده از این راه حل های پیشنهادی باید آنتن را در فضای باز قرار دهید. پیش از شروع این مطلب توصیه می شود قبل از تهیه تلویزیون ال جی درباره نمایندگی رسمی ال جی اطلاعات کسب کنید

سیگنال نداشتن تلویزیون ال جی

سیگنال نداشتن تلویزیون ال جی چه دلایلی دارد؟

درباره این مشکل باید گفت همه ما می دانیم نصب آنتن و تنظیمات آن روی پشت بام و دیوارها و کانال یابی از قدیم خصوصا در تلویزیون های آنالوگ همواره رایج بوده. در این تلویزیون ها کوچکترین تغییرات آب و هوایی موجب برهم خوردن تنظیمات کانال ها می شده است. 

اما امروزه با وجود تلویزیون ها و گیرنده های دیجیتال اگر چه این مشکل بسیار کمتر شده است اما هنوز به طور کامل رفع نشده و همچنان پیغام سیگنال نداشتن تلویزیون کاربران را آزار می دهد.

 

دلایل سیگنال نداشتن تلویزیون lg

1. ایجاد مشکلاتی نظیر قطعی، پارگی و حتی فرسودگی در کابل متصل کننده آنتن به تلویزیون ال جی که سبب قطع شدن سیگنال تلویزیون می شود.

2. استفاده نکردن از پایه های ثابت و مستحکم؛ این نکته را در نظر بگیرید که حتی آنتن های چرخشی نیز لازم است اتصال محکمی به پایه های خود داشته باشند.

3. استفاده از بردهای الکترونیکی چاپی ضعیف و نامرغوب که وظیفه نگهداری کابل آنتن را دارد. این قطعه که در ظاهر خیلی هم مهم به نظر نمی آید در اصل اگر نامناسب انتخاب شود موجب ورود گرد و غبار یا رطوبت به داخل کابل شده و موجب پایین آمدن کیفیت تصویر یا حتی صدا می شود.

4. وجود موانعی نظیر ساختمان، دیوار، برج های بلند و … بین آنتن و سیگنال که سبب دریافت نامناسب سیگنال یا در نتیجه سیگنال نداشتن تلویزیون می ماند.

5. یکی دیگر از دلایل دریافت هم زمان یک سیگنال از دو محل متفاوت است.

6. برای نصب آنتن تلویزیون باید توجه داشته باشید که دریافت دو یا چند موج از یک فرستنده که باعث ایجاد سایه درتصاویر سیستم آنالوگ می شود.

7. و دلیل آخر وجود فاصله زیاد دستگاه گیرنده و آنتن تلویزیون شما از برج فرستنده سیگنال های تصویری است که موجب می شود دریافت سیگنال با کیفیت خوبی انجام نگیرد.

چه راه حل هایی برای مشکل سیگنال نداشتن تلویزیون یا (No signal)  وجود دارد؟

آیا تنظیم ارتفاع آنتن موثر است؟

برای این کار در ابتدا باید آنتن را در خارج از خانه و در ارتفاع نصب کنید. چرا که به طور کلی نصب آنتن در ارتفاع بسیار بهتر از آنتن های خانگی می باشد. این کار موجب می شود احتمال دریافت سیگنال با کیفیت بالاتر بیشتر شود و تصویر واضح و بدون نویز تقدیم شما می کند.

اما آنتن هایی که در داخل خانه هستند به دلیل تراکم زیاد ساختمان ها در مسیر دریافت سیگنال، نقاط کور زیاد در داخل آپارتمان ها و همچنین دیوارهای سیمانی داخل ساختمان نمی توانند مشکل سیگنال نداشتن تلویزیون ال جی شما را به راحتی حل کنند.

انتخاب آنتن مناسب برای تلویزیون

انتخاب درست یک آنتن مناسب تلویزیون می تواند مشکل قطع شدن سیگنال تلویزیون را تا حد زیادی برطرف کند. ازین رو با توجه به وجود ساختمان های بلند و همچنین جهت دار بودن منابع ارسال بهتر است از آنتن های هوایی چندجهته استفاده کنید. چرا که این نوع از آنتن ها امکان دریافت تمامی سیگنال ها را از جهت های گوناگون دارند.

 دقت کنید که هنگام خرید این نوع آنتن ها به نیاز و کاربری خود توجه ویژه داشته باشید زیرا این آنتن ها نسبت به کارایی یا کیفیت خود دارای طیف قیمتی بسیار زیادی می باشند.

بیشتر بخوانیم: آموزش پاک کردن حافظه تلویزیون ال جی 

سیگنال نداشتن تلویزیون

تقویت کننده های آنتن ها (آمپلی فایر ها یا بوسترها) چطور کار می کنند؟

از دیگر مواردی که مشکل سیگنال نداشتن تلویزیون ال جی یا به عبارتی دیگر ضعیف بودن سیگنال ها را مرتفع می کند استفاده ازتقویت کننده های آنتن ها می باشد. این موجب می شود سیگنال ها را بهتر، کامل تر و با کیفیت بیشتری دریافت کنند. 

این نکته را در نظر داشته باشید که آنتن هایی دارای تقویت کننده همیشه هم موثر واقع نشده و در بسیاری از مواقع موجب تقویت نویز یا پارازیت های ایستگاه های نزدیک می شوند.

متخصصان این حوزه عموما برای دریافت سیگنال های بهتر یا بیشتر تقویت کننده هایی با توان حول محور 14 دسی سیبل را پیشنهاد می کنند. با توجه به نکات ذکر شده بهتر است در هنگام خرید تقویت کننده ها را شناخته و سپس برای رفع مشکل تلویزیون بدون سیگنال خود اقدام به خرید نمایید.

شناسایی ایستگاه های انتقال سیگنال چقدر می تواند کمک کننده باشد؟

بهره مندی از نقشه ی FCC DTV در هر کشور و منطقه یکی دیگر از مواردی است که می تواند مشکل سیگنال نداشتن تلویزیون ال جی را بر طرف کند. با استفاده از این نقشه کاربران می توانند ایستگاه های انتقال دهنده سیگنال را شناسایی کنند. 

همچنین می توانند جهت مناسب را برای نصب آنتن و دریافت سیگنال انتخاب نمایند. همان طور که قبلا هم اشاره نمودیم آنتن های چندجهته بسیار مناسب تر بوده و امکان دریافت سیگنال از نقاطی با فاصله های گوناگون را دارند.

سیگنال نداشتن تلویزیون

متوقف کردن تداخلات سیگنال ها چگونه است؟

وجود هرگونه مانع بر چگونگی دریافت سیگنال و همچنین تلویزیون بدون سیگنال ال جی بسیار موثر است. این کار نیز با جابجایی آنتن امکان پذیر است اما اگر مشکل شما بدین صورت است که گاهی شما تصویر دارید و مشکل سیگنال نداشتن نیست بلکه تصاویر دارای پرش، قطع و وصل شدن متناوب یا برفک می باشد.

کاربرد انواع آنتن های تلویزیون به چه صورت است؟

انواع آنتن های تلویزیون با کارکردهای خانگی یا مناسب محیط کار شامل مواردی است که در زیر نام برده شده است. در ادامه به صورت کلی به بررسی این موارد می پردازیم : آنتن تلویزیون هوایی ثابت، آنتن تلویزیون هوایی گردان و آنتن تلویزیون رومیزی است.

 با توجه به آنکه با توجه به تلویزیون و موقعیت نصب آن نیاز است آنتن مناسب استفاده کنیم لذا باید انواع آن ها را به تفکیک بشناسیم:

آنتن هوایی ثابت

این آنتن ها مناسب مکان هایی با سیگنال های قوی می باشد. برای این کار ابتدا باید جهت نصب آنتن را از طریق روش های ذکر شده در بالا پیدا کرده و سپس نسبت به نصب آن اقدام نماییم تا کمتر به مشکل سیگنال نداشتن تلویزیون ال جی برخورد کنیم.

جهت به روزرسانی اطلاعات شما: چرا تلویزیون ال جی به اینترنت وصل نمی شود؟

آنتن هوایی گردان (متحرک)

کاربرد این آنتن ها در مناطقی می باشد که از انتقال دهنده های سیگنال دور هستند. مانند طبقات پایین، همکف، ساختمان های احاطه شده توسط برج ها و ساختمان های بلندتر یا مناطقی که از دکل های ارسال کننده امواج فاصله زیادی دارند.

آنتن رومیزی (قابل استفاده در منزل یا داخل محل کار)

این نوع آنتن بسیار سبک بوده و رابط کاربری بسیار آسانی دارد. کارکرد این آنتن ها در منازل یا اداراتی است که در طبقات بالایی قرار گرفته اند و کمتر به مشکل تلویزیون بدون سیگنال برخورد می کنند. تنظیم آنتن های رومیزی بسیار آسان است.

تنظیم مجدد تلویزیون

تلویزیون را خاموش کنید. کابل برق را از پشت دستگاه و از پریز برق جدا کنید. 30 ثانیه صبر کنید و سپس کابل برق را دوباره به منبع تغذیه وصل کنید. تا 2 دقیقه صبر کنید تا تلویزیون راه اندازی مجدد شود.

نکته آخر

در پایان لازم به ذکر است یکی از شاخصه های اصلی آنتن تلویزیون اشاره کنیم. به این شاخصه گین یا بهره آنتن (Antenna Power Gain) می گویند. بهره آنتن یا گین با واحد دسی بل اندازه گیری می شود. 

مشخصا همان طور که از اسم آن پیداست هرچه میزان گین آنتن بیشتر باشد شما کمتر با مشکل سیگنال نداشتن تلویزیون مواجه می شوید. در نتیجه سیگنال های شما دائمی تر و با کیفیت تر خواهد بود. 

در نهایت اگر هیچ کدام از راهکارهای فوق پاسخگو نبود می توانید به نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی مراجعه کنید و یا برای دریافت کمک برای رفع مشکل سیگنال تلویزیون ال جی با شماره 02162948 تماس بگیرید.

3.2/5 (23 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 15 =