اشتراک گذاری

دلایل دیر روشن شدن تلویزیون و راهکارهایی برای رفع آن

دیر روشن شدن تلویزیون ال جی و دیگر برندها، شاید مشکل مهمی به نظر نیاید، اما در صورت ادامه دار شدن، زمینه ساز بروز  ایرادات جدی تر در این دستگاه می شود. معمولا وقتی تلویزیون با تاخیر روشن می شود، باید منتظر خرابی دکمه پاور یا یکی از قطعات داخلی بود! درواقع تکرار این مشکل، نشان می دهد که ایرادی در یکی از قطعات دستگاه ایجاد شده و نیاز به تعمیر تلویزیون به صورت تخصصی است. در ادامه این مقاله، ضمن معرفی دلایل دیر روشن شدن تلویزیون ال جی، روشهای رفع این مشکل را نیز بررسی می کنیم. البته شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تر، با تیم تعمیرات تلویزیون نمایندگی لوازم خانگی ال جی مرکز سخت افزار ایران در ارتباط باشید.

دیر روشن شدن تلویزیون

رفع مشکل دیر روشن شدن تلویزیون در محل

متاسفانه گاهی خرابی های تلویزیون ناشی از جابجایی غیر استاندارد و ضربه هایی هستند که دستگاه در حین انتقال به تعمیرگاه می خورد. از این گذشته برخی از مشکلات تلویزیون، به گونه ای هستند که برای برطرف کردن آنها نباید دستگاه را تکان داد. در صورت دیر روشن شدن تلویزیون ال جی، می توانید از خدمات تعمیر تلویزیون در محل استفاده کنید. کارشناسان تعمیرات تلویزیون ال جی، به آدرس شما آمده و ضمن بررسی و عیب یابی دستگاه، اقدامات تعمیراتی مورد نیاز را همان جا انجام می دهند. برای ثبت درخواست و دریافت سرویس، با نمایندگی ال جی تماس بگیرید.

علت دیر روشن شدن تلویزیون ال جی

یکی از قطعات اصلی و مهم در تلویزیون ها برد پاور است که مسئول تبدیل ولتاژ AC به DC و در نهایت روشن کردن تلویزیون است. روش کار این قطعه به این صورت است که پس از وارد شدن برق 220 ولت به برد پاور تلویزیون ال جی، این قطعه با کمک قطعاتی از جمله پل دیود، خازن صافی و ریپل ولتاژ AC را به DC تبدیل می کند. این فرآیند در نهایت منجر به روشن شدن تلویزیون می شود.

با توجه به توضیحات ارائه شده می توان متوجه شد که منشا دیر روشن شدن تلویزیون نیز در این قطعه پنهان است. بنابراین در صورت مشاهده تاخیر در روشن شدن تلویزیون ال جی، یکی از اولین حدسیات مطرح شده سوختگی برد پاور تلویزیون LG است. مورد بعدی نیز می تواند ایرادات موجود در مین برد تلویزیون ال جی باشد. مین برد وظایف مختلفی را بر عهده دارد که از آن میان می توان  روشن کردن تلویزیون، کنترل چراغ استند بای تلویزیون و پردازش صدا و تصویر را نام برد.

راه حل تاخیر در روشن شدن تلویزیون LG

همان طور که در بالا عنوان شد علت دیر روشن شدن تلویزیون را عموما باید در برد پاور آن جستجو کرد. اما چرا برد پاور تلویزیون خراب می شود؟ این قطعه به دلیل تولید گرمای بیشتر نسبت به سایر قطعات، ارتباط مستقیم با برق شهری و در معرض مستقیم نوسانات برق شهری بودن و همچنین دارا بودن قطعات با توان مصرفی بالا نسبت به سایر قطعات بیشتر در معرض آسیب و خرابی می باشد.

 پاور قطعه بسیار مهمی در تلویزیون بوده و تعمیرات آن حتما باید توسط تکنسین های مجرب و در مراکز معتبر انجام شود. مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبر در زمینه تعمیرات تلویزیون و همچنین برطرف کردن مشکل تاخیر در روشن شدن تلویزیون است و مشتریان محترم می توانند با مراجعه به این مرکز جهت تعمیر برد پاور و مین برد تلویزیون خود اقدام نمایند.

تاخیر در روشن شدن تلویزیون ال جی

 

تعمیر برد پاور تلویزیون ال جی

برای رفع مشکلات مربوط به دیر روشن شدن تلویزیون، تکنسین ها باید ابتدا دستگاه را بررسی کرده و در صورت امکان قطعات آسیب دیده را تعمیر نمایند. در برخی موارد اما تعمیر این قطعات امکان پذیر نبوده و به پیشنهاد تکنسین باید نسبت به تعویض قطعات آسیب دیده اقدام کرد.

 در بیشتر موارد مشکلات برد پاور مربوط به خازن های آن می باشد. در چنین مواردی برای رفع مشکل باید خازن های از کار افتاده را با خازن های جدید جایگزین کرده و مشکل تلویزیون را رفع کنید. توجه داشته باشید که استفاده از قطعات اورجینال و با کیفیت بالا نقش مهمی در کیفیت خدمات ارائه شده توسط مرکز تعمیرات و همچنین بالا بردن عمر دستگاه دارد. بنابراین لازم است حتما نسبت به اصل بودن قطعات جایگزین اطمینان حاصل نمایید.

3.7/5 (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 8 =