اشتراک گذاری

علت برعکس شدن تصویر تلویزیون ال جی چیست؟

برعکس شدن تصویر تلویزیون ال جی مشکلی است که به ندرت پیش می آید. اگر با این سوأل مواجه هستید که چرا تصویر تلویزیون ال جی برعکس شده است؟ پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید. زمانی که تصویر تلویزیون شما برعکس نمایش داده شود، قادر به تماشای مناسب تصاویر نبوده و امکان انجام تنظیمات و کار کردن با منوی تلویزیون نیز دشوار می شود.

این مشکل می تواند ریشه در قطعات سخت افزاری دستگاه داشته باشد. پنل، مین برد و کابل فلت نقش اصلی را در ارائه تصویر تلویزیون به عهده دارند. البته برعکس شدن تصویر را لزوماً نمی توان به خرابی این قطعات مرتبط دانست. خرابی این قطعات می تواند با مشکلات دیگری مانند پرش تصویر تلویزیون ال جی که در بخش های قبلی آن را بررسی کردیم، همراه باشد. در ادامه این مطلب به مهمترین دلایل سر و ته شدن تصویر تلویزیون می پردازیم و پس از آن راه های رفع این مشکل را بررسی خواهیم کرد.

علت برعکس شدن تصویر تلویزیون ال جی چیست؟

اینو بخون حتما به کارت میاد چون نکات جالب و جدیدی را برای تعمیر پرش تصویر تلویزیون ال جی 👉 شرح میده.

دلایل برعکس شدن تصویر تلویزیون ال جی

برای بروز مشکلاتی نظیر چرخش تصویر تلویزیون یا سر و ته شدن آن، دلایل زیادی ذکر نشده است. همانطور که گفتیم این مشکل از مشکلات نادر در تلویزیون ال جی است و حجم کمی از خرابی های تلویزیون را در بر می گیرد. با این حال، کارشناسان تعمیر تلویزیون ال جی، پس از بررسی دستگاه هایی که با چنین مشکلی مواجه بوده اند، خرابی فریمور و یا تنظیمات اشتباه آن را مهمترین دلایل برعکس شدن تصویر تلویزیون ال جی دانسته اند. فریمور، برنامه نرم ‌افزاری است که در چیپ حافظه مین برد تلویزیون ال جی قرار می‌گیرد.

این بخش از تلویزیون تمامی رفتارهای سیستم از جمله سیستم مرتبط با تصویر تلویزیون را هنگام کار کنترل کرده و امکان کارکرد درست آن را فراهم می کند. در صورتی که فریمور خراب شود احتمال برعکس شدن تصویر زیاد است. عدم تنظیمات صحیح فریمور نیز در بروز این مشکل نقش دارد.

رفع مشکل برعکس شدن تصویر تلویزیون ال جی

پس از اینکه علت مشکل به درستی تشخیص داده شد، با توجه به اینکه عامل اصلی این مشکل چه چیزی بوده، تکنسین های تعمیر تلویزیون ال جی، آن را برطرف می کنند. آنها با عیب یابی نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه، مشکل را شناسایی کرده و جهت رفع آن اقدام می کنند.

اگر مشکل مربوط به تنظیمات فریمور باشد ابتدا از طریق نرم افزاری تلاش می گردد تا تنظیمات مربوطه اعمال شود. در شرایطی که امکان چنین کاری فراهم نباشد، مین برد دستگاه باید تعمیر شود. البته در این شرایط ممکن است برای رفع مشکل برعکس شدن تصویر تلویزیون ال جی، مین برد تعویض شود.

این مقاله را از دست ندهید : تنظیمات audio only در تلویزیون ال جی

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی

تمامی تلویزیون های  led، lcd و oled، معمولی و یا هوشمند ال جی، در نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی، توسط تکنسین های زبده و کارآزموده و با استفاده از جدیدترین متدهای تعمیر تلویزیون انجام می گیرد. نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی از بیست سال تجربه همراهی با کاربران تلویزیون های ال جی در ایران برخوردار بوده و امروزه از تمامی مشکلات و سرویس های مورد نیاز آنان به خوبی آگاهی دارد.

این امر سبب شده تا نمایندگی ال جی ، سطح کیفی و کمی خدمات خود را مطابق با استانداردهای کمپانی ال جی ارتقا داده و خدماتی تخصصی تر و به روز به هموطنان ارائه کند. با توجه به این امر و با همت تکنسین های فعال این مجموعه، شاهدیم که تمامی مراجعه کنندگان به این مرکز، با نهایت رضایتمندی دستگاه خویش را تحویل گرفته و به جمع مشتریان وفادار نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی پیوسته اند.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *