اشتراک گذاری

تعمیر پرش تصویر تلویزیون ال جی

تعمیر پرش تصویر تلویزیون ال جی در مراکز تخصصی و معتبر و با استفاده از تجهیزات پیشرفته انجام می شود. پرش تصویر تلویزیون باعث لرزش تصویر شده و باعث بالا و پایین شدن صفحه نمایش می شود. این مشکل به دلیل متعددی رخ می دهد که تکرار آن می تواند نشان دهنده ایراد جدی در تلویزیون باشد.

بنابراین باید برای رفع مشکل سریعا اقدام کرده و قطعات آن را مورد بررسی قرار دهید. به منظور کسب اطلاعات کافی راجع به این ایراد در تلویزیون ال جی و نحوه رفع آن می توانید ادامه مبحث را دنبال کنید.

تعمیر پرش تصویر تلویزیون ال جی

دلایل پرش تصویر تلویزیون ال جی

همانطور که اشاره کردیم، درخواست تعمیر پرش تصویر تلویزیون ال جی به دلایل متعددی اتفاق می افتد. این مشکل که موجب قطع و وصل شدن در تصویر تلویزیون می شود، به دلایل زیر رخ می دهد:

1. پنل تلویزیون ضعیف شده است

یکی از متداول ترین دلایل پرش تصویر تلویزیون مربوط به ضعیف شدن پنل تلویزیون است. با توجه به اینکه پنل به عنوان یکی از قطعات حساس و مهم در تلویزیون به شمار می رود، در صورت خرابی هزینه تعمیر و تعویض بالایی دارد. چرا که این قطعه مهم نیمی از ارزش تلویزیون را شامل می شود و ممکن است با مشکلات متعددی روبرو شود.

2. لامپ های تصویر تلویزیون دچار خرابی شده است

از دیگر دلایلی که باعث خرابی دستگاه و نیاز به تعمیر پرش تصویر تلویزیون ال جی دارد، مربوط به لامپ های تصویر دستگاه است. با کمک لامپ های تصویر تلویزیون، روشنایی صفحه نمایش تامین می شود و می توان تصاویر را مشاهده کرد. در صورت بروز هر گونه مشکل در لامپ های تصویر، دیگر تصویری نمایش داده نمی شود و با قطعی تصویر مواجه خواهید شد.

از مهم ترین دلایلی که باعث می شود لامپ های تصویر دچار خرابی شوند، کار کردن تلویزیون برای مدت طولانی و بیش از حد استاندارد است. این مسئله موج گرم شدن قطعات داخلی دستگاه شده و به مرور آن ها را دچار آسیب های جدی می کند.

3. پاور و منبع تغذیه تلویزیون دچار ایراد شده است

از دیگر عواملی که در خرابی تلویزیون و نیاز به تعمیر پرش تصویر تلویزیون ال جی موثر بوده، وجود ایراد در پاور و منبع تغذیه تلویزیون است. با توجه به اینکه پاور وظیفه دارد انرژی مورد نیاز تلویزیون را تامین کند، در صورت بروز هر گونه ایراد می تواند دستگاه را با مشکلات جدی مواجه کند. از آنجا که این قطعه بسیار حساس است، لازم است از متخصصان و تکنسین های مجاز و معتبر که در نمایندگی ها فعالیت می کنند، کمک بگیرید.

4. مین برد تلویزیون دچار مشکل شده است

از دیگر قطعات مهمی که خرابی آن باعث پرش تصویر تلویزیون می شود، مین برد است. مین برد قطعه مهمی بوده که باعث ارتباط دادن کلیه اجزای داخلی دستگاه با یکدیگر می شود. این قطعه از اجزای متعددی تشکیل شده که هر یک وظیفه مشخصی دارند.

با توجه به اینکه مین برد با صفحه نمایش ارتباط مستقیمی دارد، بروز ایراد در قطعات آن می تواند مشکلات جدی در نمایش تصاویر ایجاد کند. به منظور رفع این مشکل باید اقدام به تعویض قطعات آسیب دیده مین برد یا تعویض مین برد از طریق مراکز تعمیر تلویزیون ال جی نمایید.

5. کابل های تلویزیون دچار ایراد شده است

از دیگر دلایلی که باعث نیاز به تعمیر پرش تصویر تلویزیون ال جی می شود، مربوط به کابل های پشت تلویزیون است. در صورتی که کابل های تلویزیون به طور صحیح به پشت تلویزیون متصل نشده باشند، سیگنال دریافتی تلویزیون ضعیف می شود و  به دنبال آن پرش تصویر تلویزیون اتفاق می افتد.

پرش تصویر تلویزیون ال جی

راهکارهای رفع مشکل پرش تصویر تلویزیون ال جی

رفع مشکلات پرش تصویر تلویزیون ال جی اغلب با عیب یابی تلویزیون و تعمیرات آن حل می شود.  اگر تصویر تلویزیون ال جی شما دارای پرش است، ابتدا باید مطمئن شوید که دستگاه های جانبی به درستی به تلویزیون متصل شده اند.

در صورتی که مشکل هنوز حل نشد، می توانید به سادگی تنظیمات تصویر را با استفاده از منوی تلویزیون تغییر دهید. اگر همچنان مشکل پرش تصویر وجود دارد، احتمالا با یک مشکل سخت افزاری مانند مشکل در پنل ، پاور، مین برد و…مواجه هستید. بهتر است تلویزیون خود را به مراکز مجاز تعمیر تلویزیون ال جی ببرید. کارشناسان می توانند مشکلات تلویزیون شما را بررسی کرده و راهکارهای مناسب را ارائه دهند تا مشکل پرش در تصویر شما برطرف شود.

 

تعمیر تلویزیون ال جی

چنانچه با مشکل در نمایش تصویر روبرو شدید و نیاز به تعمیر پرش تصویر تلویزیون ال جی داشتید، می توانید از خدمات متنوع نمایندگی  مجاز و معتبر ال جی استفاده کنید. با توجه به اینکه در این مراکز تکنسین های متخصص فعالیت می کنند و از قطعات پیشرفته و با کیفیت و با قیمت مناسب استفاده می شود، می توانید با خاطری آسوده تعمیر تلویزیون ال جی  را به آن ها بسپارید.

5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 3 =