اشتراک گذاری

تعمیر دیگ ماشین لباسشویی ال جی

تعمیر دیگ ماشین لباسشویی ال جی، مشکلاتی همچون صدای غیر عادی دستگاه در حین کار را برطرف می کند. البته صدای لباسشویی ممکن است دلایل دیگری هم داشته باشد؛ اما تعمیر دیگ، یکی از راهکارهای رایج برای حل این مشکل به شمار می رود. دیگ، یکی از بخش های مهم ماشین لباسشویی است که معمولا از جنس استیل یا ورق سیاه لعاب کاری شده است؛ البته در ماشین های جدید، از پلاستیک مقاوم هم در این قطعه استفاده شده است.

دیگ به موتور وصل شده و همین ویژگی، تعمیر و تعویض آن را حساس تر کرده است. اگر خطایی در مراحل کار اتفاق بیفتد، ممکن است موتور آسیب جدی ببیند و هزینه تعمیرات، به میزان چشمگیری افزایش پیدا کند. در ادامه این مطلب، نکاتی را در مورد تعمیر دیگ لباسشویی ال جی بررسی می کنیم تا با روند کار آشنا شوید. برای دریافت خدمات تخصصی تر در این زمینه، با نمایندگی ال جی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

تعمیر دیگ ماشین لباسشویی ال جی

هزینه تعمیر دیگ ماشین لباسشویی ال جی

قیمت تعمیر دیگ لباسشویی، مثل دیگر قطعات این دستگاه، با توجه به نوع و شدت خرابی قطعه متفاوت است. در مواردی که خرابی دیگ جزئی بوده و به سادگی تعمیر شود، معمولا نیاز به صرف هزینه بالا نیست. چنانچه نیاز به استفاده از ابزار یا متریال خاصی برای تعمیر دیگ لباسشویی باشد، مبلغ نهایی کمی افزایش پیدا می کند. اما هزینه تعمیر دیگ ماشین لباسشویی ال جی در صورت نیاز به تعویض این قطعه، بالاتر است. در این شرایط باید قیمت دیگ جدید را نیز محاسبه کرد و دیگ های با کیفیت، معمولا گران تر هستند.

اینو بخون حتما به کارت میاد : تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی

علائم خرابی دیگ لباسشویی ال جی

علائم زیادی وجود دارد که خرابی دیگ را نشان می‌دهد به صورت کلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • سرو صدای زیاد
 • خشک نشدن لباس‌ها
 • نچرخیدن دیگ
 • آبکشی نکردن لباسشویی ال جی 
 • نمایش ارور nf در لباسشویی ال جی 

 

مهم ترین نشانه خرابی دیگ ماشین لباسشویی، سر و صدای زیاد دستگاه در حین شستشوی لباسهاست. گاهی این قطعه با سر و صدای بسیار زیادی کار می کند و باید هرچه زودتر تعمیر یا تعویض شود. گاهی خشک نشدن لباس ها نشان دهنده خرابی دیگ است و با تعویض این قطعه مشکل برطرف می شود.

نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی، نشانه دیگری از خرابی این قطعه است و با تکرار آن، باید اقدام به تعمیر دیگ ماشین لباسشویی ال جی کنید. همچنین اگر متوجه شدید که دیگ سوراخ شده است، راهی جز تعویض دیگ وجود ندارد.

تعویض دیگ لباسشویی ال جی

تعویض دیگ ماشین لباسشویی ال جی

تکنسین های تعمیر ماشین لباسشویی ال جی، تلاش می کنند که دیگ را تعمیر کرده و تا حد امکان از تعویض آن جلوگیری کنند. با این حال در برخی موارد امکان تعمیر دیگ ماشین لباسشویی ال جی وجود ندارد و باید آن را تعویض کرد. تعویض این قطعه به ترتیب زیر انجام می شود:

 1. خاموش کردن ماشین و جدا کردن آن از برق
 2. اطمینان از عدم وجود برق در بدنه لباسشویی
 3. جداسازی سقف و کنترل پنل
 4. بیرون آوردن جاپودری 
 5. جداسازی اتصالات متصل به تایمر
 6. در آوردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی
 7. جداسازی وزنه های تعادل به دیگ لباسشویی
 8. جدا کردن تسمه و فولی
 9. بیرون آوردن موتور لباسشویی
 10. جداسازی شلنگ دیگ به پمپ
 11. بیرون کشیدن کمک ماشین
 12. جدا کردن تمامی اتصالات
 13. بیرون آوردن دیگ قدیمی
 14. تعویض دیگ ماشین لباسشویی ال جی و جاگذاری دیگ جدید
 15. بستن تمامی بخش ها و اتصالات بازشده، مطابق قبل
5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *