اشتراک گذاری

سرویس و پاک سازی ماشین لباسشویی ال جی

سرویس و پاک سازی ماشین لباسشویی ال جی، از کارهای ضروری است که باید به صورت دوره ای آن را انجام دهید. اگر لباس ‌های شما بعد از شستشو بوی ماندگی می دهند و هنوز کثیف هستند، وقت آن است که برای تمیز کردن ماشین لباسشویی خود دست به کار شوید.

شاید تمیز کردن دستگاهی که خود لباس ها را تمیز می کند، کمی عجیب به نظر برسد؛ اما سرویس و پاک سازی ماشین لباسشویی ال جی برای عملکرد درست دستگاه، شستشوی لباس ها و طول عمر این دستگاه، ضروری است. بنابراین یادگیری نحوه تمیز کردن این دستگاه، برای جلوگیری از بو، کپک و کثیفی، نیز بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل ما در این مقاله، روش های تمیز کردن و جرم گیری لباسشویی LG را معرفی می کنیم تا با انجام آنها، لباسشویی خود را نو نوار کنید.

سرویس و پاک سازی ماشین لباسشویی ال جی

نحوه سرویس و پاک سازی ماشین لباسشویی ال جی

در حالت ایده آل، شما باید حداقل یک بار در ماه، ماشین لباسشویی خود را بشویید. سرویس و پاک سازی ماشین لباسشویی ال جی به این دلیل مهم است که بقایای مواد شوینده لباس ها و نرم کننده پارچه، لایه ای از جرم را در درام دستگاه باقی می گذارند. رطوبت به دام افتاده در لباسشویی نیز منجر به رشد کپک و باکتری می شود.

همه این عوامل می توانند بوی نامطبوع نیز تولید کنند. شما با آشنایی با روش های تمیز کردن و جرم گیری لباسشویی LG، از جمله تمیز کردن لاستیک درب ماشین لباسشویی، شستشوی محفظه جاپودری ماشین لباسشویی، پاک سازی فیلتر ماشین لباسشویی، تمیز کردن درب ماشین لباسشویی و پاک کردن محفظه ماشین لباسشویی که در این مقاله آنها را شرح می دهیم، می توانید لباسشویی خود را به راحتی تمیز کنید.

این مقاله نکات جالب و جدیدی را شرح می دهد : تمیز کردن ماشین لباسشویی ال جی

تمیز کردن لاستیک درب ماشین لباسشویی

اگر لاستیک درب ماشین لباسشویی را با دست کنار بکشید و زیر آن را نگاه کنید، متوجه می شوید که چقدر آلودگی در زیر آن وجود دارد. زیر این حلقه لاستیکی به دلیل تمیز نکردن، پر از کپک یا رسوبات باقی مانده از صابون و تاید می شود. اهمیت سرویس و پاک سازی ماشین لباسشویی ال جی، در این موقعیت مشخص می شود.

علاوه بر این ها ،اگر لباسشویی پس از مدتی تمیز و جرم گیری نشود، بوی بدی از آن به مشام می رسد که باعث بو گرفتن لباس ها نیز می شود. اگر ماشین‌ لباسشویی شما این برنامه را در تنظیمات خود ندارد، خودتان باید به صورت دستی این کار را انجام دهید. اما برخی از برندهای ماشین‌ لباسشویی، برنامه پاک سازی فضای داخلی را در تنظیمات خود دارند و همین ویژگی، تمیز کردن آنها را آسان می کند.

شستشوی محفظه جاپودری ماشین لباسشویی

یکی از ساده ترین قطعات برای سرویس و پاک سازی ماشین لباسشویی ال جی، محفظه جاپودری این دستگاه است. برای انجام این کار، باید محفظه جاپودری ماشین لباسشویی را از جای خود خارج کنید و با استفاده از یک اسکاج یا مسواک آغشته به یک ماده شوینده ملایم آن را بشویید. شما برای این کار می توانید از مقداری سرکه نیز استفاده کنید. پس از خشک شدن محفظه جاپودری، آن را به راحتی در جای خود قرار دهید.

پاک سازی فیلتر ماشین لباسشویی

فیلتر لباسشویی و هر دستگاه دیگری، کثیف ترین قسمت این دستگاه است. فیلتر لباسشویی، در قسمت پایین دستگاه قرار گرفته است و معمولا مواردی مانند پرز، مو، قسمت های ریز جدا شده از لباس مانند دکمه و چیزهای دیگر، در آن جمع می شوند.

به همین دلیل، هر ماه باید برای سرویس و پاک سازی ماشین لباسشویی ال جی، فیلتر آن را از دستگاه خارج کنید و این قطعه  را با مسواک و مواد شوینده کاملا تمیز کنید. محفظه قرار گرفتن فیلتر را نیز نباید فراموش نکنید. در اطراف محفظه ورودی بیشتر ماشین لباسشویی‌ ها یک نوار لاستیکی وجود دارد که آن را هم باید تمیز کنید.

تمیز کردن درب ماشین لباسشویی

اگر تا حالا واشر دور درب لباسشویی را تمیز نکرده اید، ابتدا بوسیله یک دستمال تمیز آن را خشک کنید. سپس با استفاده از اسفنج کفی و دستمال آن را تمیز کنید. برای تمیز کردن واشر درب می توانید از مخلوط مقداری سرکه با آب استفاده کنید و سپس با دستمال آن را تمیز و خشک کنید.

پاک کردن محفظه ماشین لباسشویی

برای تمیز کردن مخزن ماشین لباسشویی و ضدعفونی کردن آن، می توانید از جوش شیرین یا قرص‌ های تمیز کننده ماشین لباسشویی استفاده کنید.  چون این محفظه حفره های بسیار زیادی دارد. برای تمیزی بهتر این مخزن، می‌ توانید ماشین لباسشویی را روشن کنید تا به صورت خالی کار کند. بهترین دما برای انجام این کار،  آب 60 درجه است. به این ترتیب، سرویس و پاک سازی ماشین لباسشویی ال جی در این مورد انجام می شود.

نکاتی مهم درباره تمیز کردن ماشین لباسشویی

  • شستشو در دمای پایین، جرم ها و باکتری هایی که در ماشین لباسشویی ایجاد می شوند را از بین نمی برد. به همین دلیل، حداقل یک بار در ماه باید سرویس و پاک سازی ماشین لباسشویی ال جی را با دمای بالای 60 درجه سانتیگراد انجام دهید تا محفظه ماشین لباسشویی شما ضدعفونی شود.
  • در محیط های مرطوب، بستر رشد باکتری ها فراهم است و به خوبی رشد می کنند. به همین دلیل همیشه باید درب ماشین لباسشویی را بعد از شستن لباس ها باز بگذارید تا خوب خشک شود. همچنین هیچ وقت اجازه ندهید لباس های خیس شما داخل ماشین لباسشویی بمانند.
  • اگر از ماشین لباسشویی خود برای شستن لباس نوزاد استفاده می‌کنید، مراحل شستشوی ماشین لباسشویی را ترجیحا هر هفته انجام دهید.
  • استفاده بیش از حد از شوینده ها می تواند باعث ایجاد کپک شود. بنابراین باید حجم شوینده را متناسب با مقدار لباس ها و آلودگی آنها انتخاب کنید.
  • بعد از هربار شستشوی لباس ها و تخلیه آنها از ماشین لباسشویی، واشر چرمی این دستگاه را با استفاده از یک دستمال نخی، کاملا خشک و تمیز کنید.​
4.3/5 (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 18 =