اشتراک گذاری

وارد برنامه نشدن ماشین لباسشویی ال جی

امروزه وارد برنامه نشدن ماشین لباسشویی ال جی یکی از معضلاتی است که ممکن است کاربران این سازنده خوش نام لوازم خانگی با آن رو به رو شوند. حضور ماشین های لباسشویی تحولی عظیم در زندگی انسان به وجود آورده و گسترش روز افزون مدل های آن اگرچه بخش بسیار مهمی از زحمات ما را کمتر نموده اما گاهی دردسرهایی را نیز متوجه ما می سازد. 

یکی از این دردسرها وارد برنامه نشدن ماشین لباسشویی ال جی است که می تواند گاهی ما را با زحمت مواجه کرده یا حتی به مرحله ای برساند که از شستن لباس ها صرفنظر کنیم. از این رو لازم است تا با مطالعه این مقاله دلایل وارد برنامه نشدن ماشین لباسشویی lg را شناسایی کرده و تا حد امکان نسبت به رفع آن اقدام کنیم. با ما همراه باشید تا در صورت مواجهه با این مشکل بتوانید خود نسبت به شناسایی راه حل آن اقدام نمایید.

وارد برنامه نشدن ماشین لباسشویی ال جی

دلایل وارد برنامه نشدن ماشین لباسشویی ال جی

فرض کنید در یک آخر هفته شلوغ حجم زیادی از لباس هایی که نیاز به شستشو دارند داخل سبد مانده و شما پس از قرار دادن آنها داخل ماشین لباسشویی و روشن کردن متوجه وارد برنامه نشدن ماشین لباسشویی ال جی می شوید. این مساله می تواند ذهن کاربران را بهم بریزد اما جای نگرانی نیست زیرا تنها با چند اقدام ساده می توانید این مساله را رفع کنید. 

پیش از هر اقدامی لازم است بدانید از زمان ارائه دستور برنامه تا زمان استارت ماشین لباسشویی گاهی نزدیک به 1 دقیقه زمان لازم است بنابراین باید زمان لازم را به دستگاه بدهید. برای رفع مساله وارد نشدن ماشین لباسشویی به برنامه مراحل زیر را طی کنید:

  • دقت کنید که درب لباسشویی کاملا درست بسته شده باشد و دکمه شروع را زده باشید.
  • مشاهده پیغام CL که مخفف عبارت Child Lock است به این معنی است که کلید قفل کودک فعال بوده و برای وارد برنامه شدن باید آن را غیر فعال کنید.
  • از باز بودن شیر آب و قطع نبودن آب منزل اطمینان حاصل کنید.
  • گاهی ممکن است بدون قصد و به صورت ناخودآگاه دکمه Time Delay را فعال کرده باشیم. در این صورت دستگاه دیرتر یا در زمان مشخصی شروع به فعالیت می کند. بنابراین بهتر است نسبت به چک کردن این مورد نیز اقدام کرده و در صورت فعال بودن آن را غیر فعال کنید.
  • در نسل جدید لباسشویی ها که بدون تسمه کار می کنند، در برنامه هایی مانند Cotton یا Synthetic برنامه بلافاصله شروع به اجرای دستور نمی کند و پیش از شروع به کار نیاز به فعال شدن سنسور وزن لباس و چند دور چرخش ابتدایی دارد.
  • یکی دیگر از دلایل وارد برنامه نشدن ماشین لباسشویی lg عدم تعادل در مخزن ماشین لباسشویی است. این مشکل از زیاد بودن لباس ها داخل ماشین یا کم بودن آنها ناشی می شود.

سخن آخر

در پایان و پس از بررسی همه موارد فوق اگر هنوز با مشکل وارد برنامه نشدن ماشین لباسشویی ال جی رو به رو هستید و خطاهایی نظیر LE, PE, TE و غیره را مشاهده می کنید، باید بدانید که این موارد ناشی از خرابی در قسمت خاصی از دستگاه بوده که باید سریعا توسط افراد متخصص بررسی شوند. 

در چنین مواردی می توانید با مراجعه به تکنسین های حاضر در نمایندگی ال جی واقع در مرکز سخت افزار ایران درخواست عیب یابی دستگاه خود را ثبت کرده و نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی ال جی خود اقدام کنید.

 

ماشین لباسشویی الجی وارد برنامه نمیشود
3.1/5 (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *