اشتراک گذاری

تعمیر تایمر لباسشویی ال جی

به دلیل اینکه تنظیم برنامه شستشو و انجام بی نقص این چرخه در ماشین تا حد زیادی بستگی به عملکرد تایمر دارد، بنابراین خرابی و تعمیر تایمر لباسشویی ال جی و دیگر برندها جزئی از موارد مهم برای کاربران این دستگاه است.

ویژگی خوب این قطعه این است که مشکلات آن به راحتی حل می شوند، یعنی برای درست کردن تایمر ماشین لباسشویی و تعویض آن کافیست به مواردی که در ادامه ی این مطلب از نمایندگی ال جی به شما ارائه می شود، توجه فرمایید.

نکته:  حتما برای تعمیر تایمر ماشین لباسشویی ال جی خود با تکنسین های تعمیر لباسشویی ال جی تماس بگیرید.

تعمیر تایمر لباسشویی ال جی

نحوه ی کار تایمر در ماشین لباسشویی

بهتر است قبل از اینکه به دلایل خرابی و نحوه ی درست کردن تایمر ماشین لباسشویی بپردازیم؛ ابتدا با نحوه ی کار این قطعه آشنا شویم.

همانطور که در بالا گفته شد تایمر ماشین لباسشویی، مرکز کنترل برنامه ی شستشو در این دستگاه است.این قطعه اطلاعات را از سنسورها دریافت کرده و آنها را به پمپ ها،موتور و سنولوئید ارسال می کند.

همچنین تایمر ماشین لباسشویی ال جی و دیگر برندها وظایفی مانند: کنترل سطح آب، پر و خالی شدن وان، کنترل چرخه ی کارکرد و توالی های تنظیم چرخه ی ماشین را نیز بر عهده دارد.

دلایل خرابی و نحوه ی درست کرن تایمر لباسشویی ال جی

با توجه به مواردی که در بالا گفته شد خرابی این قطعه در ماشین لباسشویی باعث می شود که چرخه ی شستشو و تخلیه ی آب در ماشین لباسشویی به درستی عمل نکند.

به صورت کلی برای درست کردن تایمر لباسشویی ال جی و دیگر برندها، تکنسین ها ابتدا دستگیره های کنترل و پنل ماشین را برمی دارند.

 بعد از اینکه دسترسی کامل به تایمر ماشین لباسشویی پیدا کردند، وضعیت سیم ها و اتصالات آن را چک می کنند تا طبق خرابی مربوطه اقدامات لازم را انجام دهند.

دلایل خرابی تایمر لباسشویی عبارتند از:

1. خرابی سوئیچ درب:

سویچ درب، یک بخش امنیتی در ماشین لباسشویی ال جی و دیگر برندها است.این قسمت بسته بودن درب را کنترل می کند و برای انجام آن به صورت زیر عمل می کند:

میکرو سوئیچ بسته بودن درب را بررسی کرده و از طریق جریان برق به تایمر اطلاع می دهد که درب لباسشویی بسته شده است و تنها در این صورت است که تایمر شروع به کار می کند.

بنابراین یکی از مواردی که برای تعمیر تایمر لباسشویی ال جی و دیگر برندها باید به سراغ آن بروید، تعمیر یا تعویض سوئیچ درب این دستگاه است.

درست کردن تایمر لباسشویی

2. از کار افتادن موتور تایمر :

مورد دیگری که برای درست کردن تایمر ماشین لباسشویی باید به سراغ آن بروید، موتور خود تایمر است.این قطعه تمامی مراحل و چرخه ی شستشو را کنترل کرده و باعث کار کردن تایمر می شود. در نتیجه خرابی آن باعث از کار افتادن تایمر ماشین می شود.

تعداد زیادی سیم به موتور تایمر لباسشویی متصل هستند و در صورتی که هر گونه قطعی در این سیم ها به وجود آید، فرآیند کار موتور و تایمر دچار مشکل جدی می شود.

3. خرابی هیدرواستات :

قطعه ی دیگری که هنگام تعمیر تایمر لباسشویی ال جی باید بررسی شود، هیدرواستات است.این قطعه وظیفه ی کنترل سطح آب در ماشین را بر عهده دارد.

هیدرواستات برای کنترل باز و بسته شدن شیر ورودی آب در ماشین لباسشویی تعبیه شده است و با رسیدن سطح آب به حد نرمال باید از طریق جریان برق ابتدا به موتور و سپس تایمر پیام ارسال کند.

بنابراین اگر مشاهده کردید که ماشین لباسشویی از آب پر شده اما تایمر کار نمی کند باید بدانید که به احتمال زیاد هیدرواستات ماشین لباسشویی شما دچار ایراد شده است.

نکته: اگر  تکنسین ها برای تعمیر تایمر لباسشویی ال جی تمامی موارد را چک کردند و باز هم مشکل برطرف نشد باید برای تعویض این قطعه اقدام کرده و آن را از نمایندگی لباسشویی ال جی  خریداری کنید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =