اشتراک گذاری

تعمیر برد لباسشویی ال جی

برد قطعه ای الکترونیکی در ماشین لباسشویی است که وظیفه اصلی اش کنترل دیگر بخش های لباسشویی است. از همین رو بروز هر گونه ایراد یا خرابی در این قطعه موجب اختلال در عملکرد کلی دستگاه می شود و باید سریعا نسبت به تعمیر برد لباسشویی ال جی اقدام کرد. عملکردهای کلی دستگاه و همچنین فرمان های صادر شده از طرف دکمه استارت و تایمر نیز توسط برد کنترل می شود. در این مقاله به بررسی نکاتی پیرامون تعمیر برد لباسشویی ال جی می پردازیم. همچنین مواردی را که منجر به خرابی برد و نیاز به تعمیر برد لباسشویی LG می شوند نیز بررسی می کنیم.

تعمیر برد لباسشویی ال جی

اگر به حوزه تعمیرات علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم مقاله تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی را هم مطالعه کنید

دلایل خرابی برد لباسشویی LG

از جمله عواملی که می توانند موجب خرابی برد شوند نوسانات برق است. برد قطعه ای الکترونیکی بوده و به صورت مستقیم با جریان برق در ارتباط است، به همین علت هرگونه نوسانی در جریان برق می تواند آن را از کار انداخته و کاربر را مجبور به تعمیر برد لباسشویی ال جی کند. این مساله به دلیل احتمال اتصالی در قطعات در اثر نوسان برق است. مورد بعدی که موجب وارد شدن آسیب به برد می شود، نفوذ آب به این قطعه است.

نفوذ آب یا دیگر مایعات به درون برد عموما به دلیل صحیح کار نکردن ماشین لباسشویی رخ می دهد و موجب اتصالی کردن سیم پیچ داخلی برد و در نتیجه سوختن آن می شود. آتش سوزی نیز جزو دیگر مواردی است که هرچند امکان رخ دادن آن اندک است اما در هر صورت باعث بروز خرابی در این قطعه و نیاز به تعمیر برد لباسشویی LG می شود.

نحوه تعمیر برد لباسشویی ال جی

برای تعمیر برد لباسشویی ال جی باید ابتدا بررسی شود که میزان آسیب وارد شده به این قطعه چقدر بوده است و پس از آن اقدام به انجام تعمیرات یا تعویض قطعات کرد. مراحل تعمیر برد ماشین لباسشویی ال جی به ترتیب زیر است.

  1. برای حفظ اصول ایمنی و پیش از هر اقدام دیگری لازم است که لباسشویی را خاموش کرده و دو شاخه را از برق جدا کنید.
  2. پس از آن کنترل پنل را جدا کرده و آن را به صورت کامل تمیز کنید. توجه داشته باشید که برای پاک کردن آلودگی های روی کنترل پنل باید از محصولات پاک کننده مخصوص قطعات الکترونیکی استفاده نمایید.
  3. در این مرحله از تعمیر برد لباسشویی LG نوبت به چک کردن خازن ها می رسد. خازن ها باید سالم بوده و کاملا صاف باشند. هرگونه تاخوردگی در خازن ها موجب بروز ایراد شده و به معنی آسیب در این قطعات است.
  4. اگر متوجه شدید که خازن ها آسیب دیده اند باید نسبت به تعویض آنها اقدام کنید. در مورد خازن ها باید بدانید که در صورت آسیب دیدگی امکان تعمیر آنها وجود نداشته و باید تعویض شوند.
  5. در نهایت و در آخرین مرحله پس از تعویض خازن ها و فیوزهای آسیب دیده، می توانید پنل لباسشویی را ببندید.

نکاتی پیرامون تعمیر برد لباسشویی LG

در عمده مواردی که دستگاه جهت تعمیر برد لباسشویی ال جی مورد بررسی قرار می گیرد، اختلال برد ناشی از خرابی خازن های الکترولیت و نیمه هادی پاور بوده است. اما به طور کلی برد از قطعات مختلفی تشکیل شده که بروز ایراد در هر یک از آنها به نوعی روی عملکرد برد تاثیر می گذارد. به عنوان مثال با خرابی پاور، خازن های الکترولیت و آی سی برنامه پذیر کل برد از کار می افتند. اما با بروز ایراد در رله ها یا سوئیچ های الکترونیکی قسمتی از عملکرد دستگاه دچار ایرادات عملکردی می شود.

بنابراین در هنگام تعمیر برد ماشین لباسشویی ال جی خازن های الکترولیت، سوئیچ های الکترونیکی، آی سی رگولاتور و همچنین آی سی برنامه پذیر باید مورد بررسی و عیب یابی قرار گیرند. توجه داشته باشید که در صورتی که ایراد در آی سی برنامه پذیر باشد، امکان تعمیر آن وجود ندارد و این قطعه به طور کامل باید تعویض شود. برای تعویض آی سی برنامه پذیر می توانید با مراجعه به نمایندگی ال جی در مرکز سخت افزار ایران که یکی از مراکز معتبر در زمینه ارائه انواع خدمات تعمیرات ماشین های لباسشویی ال جی است، از تکنسین های این مرکز جهت تعویض این قطعه کمک بگیرید.

تعویض برد لباسشویی ال جی

تکنسین های ما در تیم فنی تعمیرات برد لباسشویی ال جی تلاش خود را می کنند تا برد آن را ترمیم کنند. اما در صورتی که پس از بررسی بدلیل اینکه شدت خرابی بالا بوده و یا حتی شیر برقی کامل سوخته و امکان تعمیر آن نیست تنها راه حل تعویض برد ماشین لباسشویی ال جی است. 

2.7/5 (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 14 =