اشتراک گذاری

دلایل داغ شدن تلویزیون ال جی

داغ شدن تلویزیون ال جی یکی از مشکلات متداولی است که در صورت بی توجهی به آن خرابی تمام بخش های دستگاه را به دنبال دارد. عوامل زیادی سبب بروز این ‌مسئله می شوند که یکی از مهم ترین آن ها روشن ماندن تلویزیون برای مدت طولانی است. در ادامه سایر دلایلی که موجب داغ شدن تلویزیون LG می شوند را بررسی خواهیم کرد.  

داغ شدن تلویزیون ال جی به چه دلیل اتفاق می افتد؟

وسایل الکتریکی تحت تاثیر محیط اطراف خود به سرعت گرم شده و رفته رفته آسیب می بینند، تلویزیون نیز از این قاعده مستثنی نیست. همان طور که گفته شد، فاکتورهای مختلفی باعث داغ شدن تلویزیون ال جی می شوند که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • وجود هرگونه ایراد در سیستم خنک کننده دستگاه موجب افزایش دمای پنل آن می شود.
 • استفاده طولانی مدت از تلویزیون نیز تولید گرمای زیادی را به همراه دارد. لامپ های فلورسنت موجود در وسیله سبب می شوند که با روشن ماندن آن تبادل حرارتی به خوبی انجام نگیرد و تلویزیون داغ به نظر برسد.
 • حرارت ناشی از نور خورشید و سایر وسایل گرمایشی منزل نیز حرارت دستگاه را بالا می برند.
 • عدم گردگیری تلویزیون و نفوذ گرد و غبار به سیستم نیز باعث بروز این مشکل می شوند.

 داغ شدن بیش از حد ممکن است گاهی اوقات باعث خاموش روشن شدن تلویزیون شود پس اینو بخون حتما به کارت میاد 👈 علت خاموش روشن شدن تلویزیون ال جی

علت داغی تلویزیون های پلاسمای ال جی چیست؟

میزان داغ شدن در تلویزیون های پلاسمای ال جی بیشتر است؛ زیرا پیکسل های نمایشگر نور سفید لازم برای تصاویر را تولید می کنند. علاوه بر آن برای تغذیه پنل دستگاه ولتاژ بیشتری مورد نیاز است. بنابراین قطعات به کار رفته در مدارها با توان بالا کار می کنند، به همین دلیل تلفات گرمایی زیادی دارند. این مسئله باعث داغ شدن تلویزیون ال جی می شود.‌

برای رفع این مشکل باید دستگاه مورد بررسی قرار گیرد و یک سری اقدامات تخصصی برای رفع ایرادات انجام گیرد. به همین دلیل باید تعمیر تلویزیون ال جی را بر عهده یک تکنسین حاذق بگذارید.

پیشگیری از داغ شدن تلویزیون

رعایت نکات زیر به شما کمک می کند که بتوانید از گرم شدن تلویزیون خود جلوگیری نمایید:

 • فضای کافی برای جریان یافتن هوا درنظر بگیرید
 • از تلویزیون در برابر گرما محافظت کنید
 • گردگیری دریچه ها را فراموش نکنید
 • برای جلوگیری از داغ شدن تلویزیون LG آن را خاموش کنید

 

پیشگیری از داغ شدن تلویزیون

 • فضای کافی برای جریان یافتن هوا درنظر بگیرید

باید دستگاه را در مکانی نصب کنید که تهویه مناسب داشته باشد و هوا بتواند به راحتی در اطراف آن جریان پیدا کند. به این منظور توصیه می شود که به جای استفاده از کابینت مبلمان از پایه های دیواری برای نصب استفاده نمایید.

 • از تلویزیون در برابر گرما محافظت کنید

روش دیگر برای جلوگیری از داغ شدن تلویزیون ال جی این است که جلوی تابش نور خورشید را با نصب پرده بگیرید. زیرا برخورد مستقیم اشعه های خورشید به نمایشگر وسیله دمای آن را بیش از حد بالا می برد. همچنین در مواقعی هوا واقعا گرم است، به کمک یک پنکه صفحه تلویزیون را خنک نمایید تا تخلیه گرما به راحتی انجام شود.

 • گردگیری دریچه ها را فراموش نکنید

در همه تلویزیون های ال جی دریچه هایی تعبیه شده که به متعادل نگه داشتن دما کمک می کند. حال اگر این دریچه ها با گرد و غبار مسدود شده باشند، تهویه انجام نشده و دستگاه بیش از حد گرم می شود. لذا باید گردگیری منظم را برای پاک کردن گرد و خاک و کثیفی ها انجام دهید.  

 • برای جلوگیری از داغ شدن تلویزیون LG آن را خاموش کنید

اگر دستگاه به مدت طولانی روشن باقی بماند، قطعات آن مقدار زیادی گرما تولید می کنند و دما بالا می رود. بنابراین به منظور پیشگیری از داغ شدن تلویزیون LG باید هر چند ساعت یک بار به وسیله استراحت بدهید. این کار باعث می شود که تعادل دما حفظ شده و عمر مفید دستگاه نیز افزایش پیدا کند. در صورتی که مشکل داغ شدن تلویزیون حل نشد از طریق شماره های اعلام شده در سایت با کارشناسان نمایندگی ال جی در واحد تعمیرات تلویزیون تماس بگیرید.

5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =