اشتراک گذاری

علت خاموش روشن شدن تلویزیون ال جی

 علت خاموش روشن شدن تلویزیون ال جی مقاله ای است که توسط کارشناسان تعمیر تلویزیون ال جی واکاوی می شود. خاموش روشن شدن تلویزیون یا اصطلاحا reboot شدن دستگاه، دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. یکی از شایع ترین دلایل بروز چنین مشکلی، نقص در عملکرد مین برد می باشد. 

خاموش روشن شدن تلویزیون ال جی عموما به این صورت است که تلویزیون روشن می شود سپس لوگوی ال جی به نمایش در می آید و پس از مدت کوتاهی دوباره تلویزیون خاموش می شود. تعمیر مین برد تلویزیون کاری تخصصی است و نیاز به تخصص بالایی دارد، لذا برای تعمیر این قطعه مهم از سپردن دستگاه به افراد غیر حرفه ای خودداری کنید. تعمیر تلویزیون توسط افراد غیر حرفه ای می تواند باعث آسیب به دستگاه شما شود. در ادامه به بررسی دلایل reboot شدن تلویزیون های ال جی می پردازیم.

خاموش روشن شدن تلویزیون ال جی

دلایل اصلی خاموش روشن شدن تلویزیون ال جی

اگر تلویزیون ال جی شما خاموش روشن می شود، ممکن است مشکل از پریز برق، دستگاه های متصل به تلویزیون، کنترل از راه دور یا خود تلویزیون باشد. و یا ممکن است روشن و خاموش شدن تلویزیون ال جی به دلیل داغ شدن بیش از حد نیز باشد. زیرا داغ شدن تلویزیون ال جی بر روی عملکرد قطعات دستگاه مانند مین برد تاثیر می گذارد. بنابراین گرمای بیش از حد ممکن است گاهی اوقات باعث خاموش روشن شدن تلویزیون شود. از دلایل دیگر خاموش روشن شدن تلویزیون می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. خرابی کابل HDMI 
 2. ویروسی شدن تلویزیون ال جی
 3. خرابی برد پاور
 4. خرابی مین برد تلویزیون ال جی
 5. فعال بودن تایمر تلویزیون

گاهی دلیل خاموش روشن شدن تلویزیون یا پریدن ناگهانی صفحه آن به دلیل خرابی خود تلویزیون نبوده و می تواند از موارد دیگری باشد که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

 • مشکل در کنترل تلویزیون
 • ایراد در تایمر تلویزیون
 • حالت ECO
 • آپدیت نبودن تلویزیون

بررسی دلایل خاموش روشن شدن تلویزیون ال جی

1. ایراد داشتن کنترل

یکی از دلایل خاموش روشن شدن تلویزیون می تواند خرابی کنترل آن یا ایراد پیدا کردن یکی از دکمه های آن باشند به هر علتی که کنترل دستگاه شما خراب شده باشد بهتر است که خودتان اقدام به درست کردن آن نکنید و از یک تکنسین ماهر در تعمیر کنترل تلویزیون خود کمک بگیرید.

2. تایمر تلویزیون

گاهی دلیل پریدن ناگهانی صفحه تلویزیون شما می تواند تایمر دستگاه باشد. این یک حالت از تلویزیون است که می توانید آن را برای زمانی که ممکن است مثلا روی مبل خوابتان برود تنظیم کرده تا در آن ساعت مشخص تلویزیون خاموش شود. گاهی یا به اشتباه خودتان این حالت را فعال کرده یا یکی از اعضای خانواده بدون اطلاع دیگران این کار را انجام داده است. که برای غیر فعال کردن تایمر تلویزیون باید به از طریق کنترل آن به بخش تنظیمات رفته و تیک این گزینه را بردارید.

3. حالت ECO

گاهی دلیل خاموش روشن شدن تلویزیون می تواند فعال بودن حالت ECO باشد ، این حالت برای تلویزیون های هوشمند بوده و برای کاهش مصرف انرژی استفاده می شود و به در واقع به جای خاموش شدن ، دستگاه شما به حالت خواب می رود. همچنین اگر تلویزیون شما به وای فای وصل باشد ممکن است که پس از مدتی دوباره و به طور خود به خود روشن شود. برای غیر فعال کردن این حالت نیز باید از طریق کنترل آن وارد تنظیمات دستگاه شده و تیک این حالت را بردارید.

4. آپدیت نبودن تلویزیون

گاهی نیز ممکن است که دلیل پریدن ناگهانی صفحه تلویزیون شما به دلیل آن باشد که برنامه های نصب شده بر روی دستگاه شما نیاز به آپدیت کردن داشته باشند. البته این مورد نیز برای تلویزیون های هوشمند و نسل جدیدتر وجود دارد. برای رفع این مشکل نیز باید از طریق کنترل آن وارد بخش برنامه ها یا اپلیکیشن های تلویزیون خود شده و هر کدام از برنامه های آن را جدا گانه به روز رسانی کنید.

3 راه کار اولیه برای رفع مشکل خاموش روشن شدن تلویزیون ال جی

برای رفع مشکل خاموش روشن شدن تلویزیون ال جی موارد زیر را انجام دهید:

 1. بررسی اتصالات و نوسانات برق

 2. بررسی تنظیمات تلویزیون ال جی

 3. ریست کردن تلویزیون ال جی

1. بررسی اتصالات و نوسانات برق

قبل از هر چیزی اتصالات دستگاه خود را مورد بررسی قرار دهید. از اتصالات تلویزیون lg اطمینان حاصل کنید. نوسانات برق می تواند علت خاموش روشن شدن تلویزیون ال جی باشد. تلویزیون ها طوری طراحی شده اند که با ولتاژ پایین کار می کنند، به همین دلیل نوسانات برق می تواند برای آن ها بسیار مخرب باشد. 

این ضعف باعث شده است که نوسانات برق باعث از کار افتادن تلویزیون شود. راه حل قطعی برای کنترل و یا پیشگیری از بروز این مشکل وجود ندارد. کنترل نوسانات برق امکان پذیر نمی باشد، از این رو امکان آسیب به تلویزیون وجود دارد.

2. بررسی تنظیمات تلویزیون ال جی

تایمر دستگاه خود را بررسی کنید. ممکن است برای تلویزیون خود تایمر گذاشته باشید و فراموش کرده باشید. به بخش تنظیمات دستگاه رفته و تایمر را خاموش کنید. قطع و وصل شدن پشت سر هم و بدون وقفه دستگاه می تواند به دلیل اتصالات برق باشد. اتصالات برق و محافظ دستگاه را به خوبی بررسی کنید. دستگاه های جانبی متصل به تلویزیون را از آن جدا کنید، چرا که ممکن است مشکل از وسایل دیگر باشد. مدتی باتری کنترل تلویزیون را خارج کنید تا ببینید کنترل اطلاعات اشتباه به دستگاه ارسال می کند یا خیر.

اگر با انجام موارد فوق مشکل شما برطرف نشد، در این صورت نیاز به تعمیرکار تلویزیون وجود دارد. تعمیرکاران خبره و مجرب ما به صورت همه روزه برای خدمت رسانی به شما عزیزان آماده می باشد. تعمیرکاران نمایندگی ال جی ihc ضمن داشتن تجربه و مهارت ، تحت پیشرفته ترین آموزش های لازم دانش خود را به روز می کنند.

3. ریست کردن تلویزیون ال جی

از نظر نمایندگی ال جی، یکی از ساده‌ترین راه‌ حل ها برای رفع مشکل خاموش روشن شدن تلویزیون ال جی، تنظیم مجدد یا ریست کردن تلویزیون است. تجربه نشان داده است که با ریست کردن تلویزیون ال جی، هر گونه مشکلی را که می تواند باعث خاموش روشن شدن تلویزیون شود را از بین می برد.

جهت ریست تلویزیون ال جی مراحل زیر را دنبال کنید:

 • با استفاده از دکمه پاور تلویزیون ال جی را خاموش کنید.
 • کابل برق را از پریز برق جدا کنید. برای پنچ دقیقه آن را از برق جدا نگه دارید.
 • تلویزیون را دوباره به برق وصل کنید.
 • با استفاده از دکمه پاور آن را دوباره روشن کنید.

تعمیر تخصصی تلویزیون با مشکل reboot شدن تلویزیون

امروزه با بهره گیری از یک سری ابزارهای به روز مانند دستگاه های ریسولد RESOLD و ریبال REBALL بسیاری از تعمیرات مرتبط با برد دستگاه، مسیر ساده تری را پیش گرفته اند. برد دستگاه می تواند علت خاموش روشن شدن تلویزیون LG باشد. در صورتی که مشکل از برد تلویزیون شما باشد، باید تعمیر تلویزیون ال جی توسط فردی متخصص و با دستگاه های پیشرفته انجام پذیرد. 

لازم به ذکر است که همیشه نیازی به تعمیر و یا تعویض قطعه وجود ندارد، در بسیاری از موارد با تغییرات نرم افزاری دستگاه، مشکل برطرف می شود. ریبوت شدن می تواند دلیلی به جز مین برد دستگاه نیز داشته باشد. قطعه پنل تلویزیون نیز می تواند باعث بروز چنین مشکلی شود.

متخصصین خبره ما همه روزه آماده مشاوره و خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند. نمایندگی ال جی IHC با بهره گیری از تیمی قدرتمند و زبده و بهره مندی از به روزترین ابزار آلات دنیا در خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز حاضر می باشد.

خاموش روشن شدن تلویزیون ال جی

سوالات متداول کاربران

چگونه از خاموش و روشن شدن تلویزیون خود جلوگیری کنم؟
 1. چگونه از روشن یا خاموش شدن تصادفی تلویزیون خود جلوگیری کنیم
 2. تلویزیون خود را از برق بکشید (و آن را به دیوار وصل کنید)
 3. HDMI-CEC را خاموش کنید
 4. قطع اتصال از Wi-Fi
 5. تایمر برق تلویزیون خود را بررسی کنید
 6. باتری های ریموت خود را عوض کنید
 7. به دنبال تلویزیون‌های Nearby بگردید
 8. حالت اکو تلویزیون خود را تنظیم کنید.
 9. Firmware را به روز کنید
چگونه می توانم مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون ال جی خود را حل کنم؟

عملکرد HDMI-CEC (Simplink) را در تلویزیون بررسی کنید. هنگامی که فعال است، وقتی یک دستگاه HDMI متصل فعال شود، یا برای به‌روزرسانی خودکار در حالت آماده به کار باشد، تلویزیون خود به خود روشن می‌شود. این ویژگی همچنین باید در دستگاه HDMI متصل غیرفعال شود.

3.5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =