اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی یکی از مشکلاتی است که کاربران تلویزیون های این برند خوش نام را گاها با خود درگیر می کند. تغییر در کیفیت تصاویر یا بهم ریختگی رنگ ها از جمله ایراداتی است که ممکن است هر تلویزیونی با هر برندی درگیر آن شود. اما در این مقاله راهکارهایی جهت رفع مشکل آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی یا علل آبی شدن تصویر تلویزیون مطرح می شود که می توان با مطالعه درباره آن ها از بروز این اتفاق جلوگیری کرده و تا حد زیادی در راستای رفع این مشکل اقدام کرد.

آبی شدن صفحه تلویزیون ال جی می تواند علل مختلفی داشته باشد اما بهتر است بدانیم دلیل اصلی این اتفاق مربوط به سخت افزار تلویزیون ال جی است. در واقع خرابی و آسیب دیدگی برخی قطعات می تواند موجب بروز این مساله شود. لازم به ذکر است تعویض قطعات آسیب دیده بهتر است در مراکز مجاز و توسط تکنسین های ماهر انجام شود تا کاربران این برند خوش نام هیچ گونه نگرانی در رابطه با اصل بودن قطعات و صحیح بودن نصب آن ها نداشته باشند. از این رو می توان گفت مرکز سخت افزار ایران محل مناسبی برای مراجعه و رفع این گونه خرابی ها است.

آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

دلایل آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

پیش تر اشاره کردیم که آبی شدن صفحه تلویزیون ال جی می تواند علل مختلفی داشته باشد. یکی از اصلی ترین این دلایل آسیب دیدگی پنل تلویزیون ال جی است. پنل تلویزیون قطعه ای بسیار حساس بوده و ممکن است ضربات و آسیب های فیزیکی بسیار ضعیف موجب تغییر ساختار آن شده و در نتیجه در کیفیت تصویر تاثیر منفی داشته باشد. علاوه بر آن، نوسانات و جریانات الکتریکی و مغناطیسی نیز می توانند زمینه ساز آسیب به پنل باشند تعویض و تعمیر پنل تلویزیون ال جی

از دیگر عوامل آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی می توان به پیکسل های سوخته نیز اشاره کرد. پیکسل ها که در کنار یکدیگر باعث ایجاد تصویر و ترکیب رنگ مناسب می شوند اگر دچار سوختگی یا آسیب دیدگی شوند می توانند باعث بهم خوردن کیفیت تصویر و در نتیجه آبی شدن صفحه تلویزیون LG شوند. همچنین بروز خرابی در بک لایت تلویزیون نیز می تواند از عوامل مهم بروز این اشکال باشد. از دیگر عوامل محدود و گاها تاثیرگذار نیز می توانیم به استفاده طولانی مدت از دستگاه، قرار گرفتن در معرض میدان مغناطیسی، تکان خوردن شدید و جا به جایی نادرست تلویزیون اشاره کرد.

رفع مشکل آبی شدن صفحه تلویزیون ال جی در صورت خرابی پنل

پنل تلویزیون قطعه ای بسیار حساس، کاربردی و بسیار گران قیمت است. جا به جایی نادرست، وارد شدن ضربات فیزیکی به دستگاه، آب خوردگی تلویزیون در صورت نفوذ به پنل و همچنین وارد شدن فشار فیزیکی به صفحه نمایش از جمله دلایل از کار افتادن یا خرابی این قطعه هستند که به دنبال آن ها کاهش کیفیت تصاویر و در نتیجه آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی برای شما اتفاق می افتد.

به دلیل قیمت بالای این قطعه ممکن است بسیاری از تکنسین ها نسبت به تعویض آن اقدام نمایند اما ما این اطمینان را به شما می دهیم که تکنسین های حاضر در مرکز سخت افزار ایران ابتدا میزان خرابی این قطعه را به طور کامل بررسی کرده و حتی المقدور نسبت به تعمیر آن اهتمام می ورزند. لازم به ذکر است جا به جایی اصولی و جلوگیری از وارد شدن ضربه به صفحه نمایش از جمله اصولی است که اگر به درستی توسط کاربر رعایت شوند می توانند عمر پنل ها را به مدت زیادی افزایش دهند.

رفع آسیب و خرابی بک لایت تلویزیون ال جی

تکنسین هایی که با مشکل آبی شدن صفحه تلویزیون ال جی مواجه می شوند قبل از هر چیزی به سراغ چک کردن بک لایت تلویزیون می روند چرا که آسیب دیدگی بک لایت از رایج ترین دلایل آبی شدن صفحه تلویزیون LG عنوان می شود. چرا بک لایت؟ به دلیل آن که همان طور که از نامش پیداست وظیفه بک لایت نوردهی به تصاویر است و هنگامی که این قطعه دچار آسیب دیدگی شود قطعا روی نور و رنگ دهی به تصاویر تاثیر مستقیمی می گذارد که آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی یکی از این موارد است.

مثلا گاهی ممکن است قدرت تابش نور آبی بیشتر شود که موجب آبی دیده شدن تصاویر می گردد. تعمیر یا تعویض بک لایت به نسبت تعمیر پنل از هزینه کمتری برخوردار است و هم چنین مراحل تعمیر آن نیز ساده تر از تعمیر پنل است. از این رو تعمیرکاران بیشتری نسبت به تعمیر آن اقدام می کنند.

تعمیر مشکل آبی شدن صفحه تلویزیون LG

رفع آسیب دیدگی پیکسل های تلویزیون ال جی

پیکسل ها در کنار یکدیگر از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده تصاویر و رنگ ها هستند که نقش بسیار مهمی در تمیز دادن رنگ ها و ارتقای کیفیت تصاویر دارند. پیکسل ها با تغییر مداوم رنگ های خود موجب تشکیل تصاویر و انتقال با کیفیت آن ها می شوند. گاهی ممکن است این قطعات دچار سوختگی شوند که شدیدا توصیه می شود نسبت به تعویض آن ها اقدام کنید چرا که در غیر این صورت موجب آسیب رسانی به دیگر پیکسل های سالم اطراف خود می شوند.

نوع دیگر آسیب دیدگی آن ها قفل شدن روی یک رنگ خاص است. به عنوان مثال هنگامی که یک پیکسل یا مجموعه ای از آن ها روی رنگ آبی قفل کنند موجب آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی می شوند. برای رفع این مشکل استفاده از برخی برنامه های بازیابی تخصصی توصیه می شود که نسبت به رفع این اشکال یعنی گیر کردن یا قفل شدن پیکسل روی رنگ خاص اقدام می کنند. همچنین در برخی موارد تعویض آن ها با پیکسلی جدید می تواند خیال شما را راحت کند. لازم است بدانیم گرمای زیاد از عمده دلایل قفل شدن پیکسل ها است.

چگونه از بروز آبی شدن صفحه تلویزیون ال جی جلوگیری کنیم؟

با بررسی دلایل آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی و همچنین عوامل موثر در آن می توان به طور کلی گفت که جلوگیری از وارد شدن ضربه علی الخصوص به صفحه تلویزیون می تواند تا حد زیادی از بروز این آسیب جلوگیری کند. همچنین جا به جایی به دفعات کم و با شیوه ای درست و اصولی، در کنار آن جلوگیری از آب خوردگی تلویزیون ال جی می تواند عمر دستگاه شما را تا حد زیادی افزایش دهد راه کار های مقابله با آب خوردگی تلویزیون ال جی لازم به ذکر است جریانات مغناطیسی و حرارت بالا به طور کلی به عنوان قاتل وسایل الکترونیکی محسوب می شوند لذا اکیدا توصیه می گردد از قرار دادن تلویزیون در نزدیکی وسایل گرمایشی خودداری کرده و همچنین لوازمی مانند موبایل که موجب ایجاد میدان مغناطیسی می شوند را از آن دور کنید. به عنوان آخرین توصیه جهت جلوگیری از آبی شدن صفحه تلویزیون ال جی لازم است متذکر شویم که از وصل کردن مستقیم تلویزیون به جریان برق شهری خودداری نموده و این کار را از طریق محافظ الکتریکی انجام دهید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+