اشتراک گذاری

راه کار های مقابله با آب خوردگی تلویزیون ال جی

یکی از رایج ترین مشکلاتی که کاربران مدل های متفاوت تلویزیون های ال جی را به نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی می کشاند، آب خوردگی تلویزیون ال جی است. چه در اثر سهل انگاری کودکان و حتی در حین تمیز کاری خانه این امکان وجود دارد که به صورت اتفاقی روی تلویزیون آب ریخته شود. در این موقعیت اولین چیزی که به ذهن کاربران می رسد این است که، آیا تلویزیون ال جی آب خورده قابل تعمیر است یا خیر. در این خصوص دو امر اهمیت دارد، ابتدا انجام اقدامات به موقع اولیه در زمانی که آب روی پنل تلویزیون می ریزد.

دوم مراجعه سریع و به موقع به یک مرکز تعمیرات تلویزیون های ال جی که مهارت و تجربه کافی را داشته باشد. به این ترتیب در صورت آب خوردگی تلویزیون ال جی، دنبال کردن برخی اصول و نکات اولیه اهمیت زیادی دارد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم. در صورت نیاز به یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر، می توانیم مرکز سخت افزار ایران را پیشنهاد کنیم که یک مرکز شناخته شده با کادری ماهر و با تجربه در زمینه تعمیر ال ای دی ال جی و سایر مدل ها است.

آب خوردگی تلویزیون ال جی به چه معناست؟

آب خوردگی تلویزیون ال جی به چه معناست؟

زمانی که می گوییم تلویزیون ال جی آب خورده است، می تواند حالت های مختلفی را شامل شود. در بدترین حالت به صورت واضح روی دستگاه و خصوصا پنل آن آب می ریزد و نمایشگر خیس می شود. در حالت های دیگر، آب خوردگی تلویزیون ال جی شامل نفوذ آب و رطوبت به درون دستگاه است که می تواند خصوصا در فضا های مرطوب و هوای شرجی به تدریج اتفاق بیفتد و به قطعات درونی تلویزیون نیز آسیب وارد کند. حتی برخورد یک پارچه خیس به منظور تمیزکاری تلویزیون نیز می تواند موجب ورود رطوبت و آب خوردگی دستگاه مورد نظر شود.

نشانه های تلویزیون آب خورده

علاوه بر زمانی که مستقیما روی تلویزیون آب می ریزد و کاربران متوجه آب خوردگی تلویزیون ال جی مورد نظر می شوند، برخی نشانه های دیگر که خصوصا در کیفیت تصویر تلویزیون مشاهده می شود، می تواند نشان از نفوذ آب و رطوبت در دستگاه باشد، چرا که در صورت نفوذ آب و رطوبت به درون تلویزیون معمولا پنل، اتصالات فلت و برد تیکان تلویزیون ال جی آسیب می بیند که مستقیما با نمایش تصویر در تلویزیون مرتبط اند. در نتیجه نشانه های زیر نشان گر تلویزیون ال جی آب خورده خواهند بود:

  • مشاهده خطوط افقی و عمودی در تصویر ( به دلیل خرابی در اتصالات پنل این مشکل رخ می دهد )
  • قطع شدن و از دست رفتن کامل تصویر، تلویزیون هیچ تصویری را نمایش نمی دهد ( ناشی از خرابی برد تیکان دستگاه است )
  • مشاهده هاله ای سفید رنگ روی تصویر
  • تیره شدن و رفتن بخشی از تصویر در نمایشگر تلویزیون

اقدامات اولیه در صورت آب خوردگی تلویزیون ال جی

همان طور که گفته شد در صورت آب خوردگی پنل تلویزیون اولین چیزی که اهمیت دارد انجام یک سری اقدامات اولیه به منظور راه کاری برای مقابله با آب خوردگی تلویزیون ال جی و آسیب دیدن جدی این دستگاه است. در مرحله اول باید اقدامات زیر در خصوص تلویزیون ال جی آب خورده انجام شود:

  • از برق کشیدن تلویزیون و روشن نکردن دستگاه، اولین کاری که باید در صورت آب خوردگی دستگاه های برقی از جمله تلویزیون انجام دهید همیشه قطع کردن جریان برق و خاموش کردن آن وسیله است. بنابراین ابتدا تلویزیون را خاموش کنید و تمام کابل ها و اتصالات آن را نیز جدا کنید.
  • خشک کردن تلویزیون با استفاده از یک پارچه خشک و تمیز؛ از یک پارچه تمیز و بدون خش برای خشک کردن کاملا تلویزیون ال جی آب خورده استفاده کنید و تمام رطوبت و آب اضافی را به آرامی بگیرید. این کار را در حالت خاموش تلویزیون انجام دهید. همچنین بهتر است تلویزیون را در مکانی خشک و دور از نقطه ای که آب در آن جا ریخته شده است قرار دهید.
  • مراجعه سریع و به موقع به یک مرکز تعمیرات تخصصی تلویزیون های ال جی

چه زمانی نیاز به تعمیر تلویزیون آب خورده است؟

معمولا توصیه می شود برای تعمیر تلویزیون آب خورده کمی صبر کنید. دستگاه را دو الی سه روز به هیچ عنوان روشن نکنید و در جایی فاقد رطوبت و دارای جریان هوا قرار دهید. بعد از گذشت سه روز، می توان دستگاه را به برق متصل کرد و آن را روشن کرد.

در این مرحله باید روشن شدن یا نشدن تلویزیون و دیگر نشانه های خرابی و تاثیر آب خوردگی تلویزیون ال جی را بررسی کرد. اگر تلویزیون روشن نمی شود یا این که تصویر و کیفیت آن مشکل دارد، قطعا نیاز به تعمیر تلویزیون ال جی آب خورده در یک مرکز تعمیرات تخصصی وجود دارد. البته می توان در همان مراحل اولیه ریختن آب روی تلویزیون نیز سریعا به یک مرکز تعمیراتی مراجعه کرد تا با بررسی تلویزیون آب خورده، از بروز مشکلات جدی تر در آن جلوگیری کنند و اقدامات لازم را انجام دهند

اگر تلویزیون شما در اثر آبخوردگی روشن نمیشه پیشنهاد می کنیم مقاله👈 متداول ترین دلایل و راهکارهای روشن نشدن تلویزیون ال جی 👉را هم مطالعه کنید.

نحوه تعمیر آب خوردگی تلویزیون ال جی

بعد از مراجعه به نمایندگی تعمیر تلویزیون های ال جی، تکنسین های این مراکز از دستگاه ها و ابزار های تخصصی برای تعمیر تلویزیون ال جی آب خورده استفاده می کنند. معمولا دستگاه تخصصی مورد استفاده برای تعمیر آب خوردگی تلویزیون ال جی، دستگاه فلت زن است که یک دستگاه بسیار پیشرفته و مهم در زمینه تعمیرات تلویزیون است. تعمیر ال ای دی یا تعمیر ال سی دی ال جی، در صورت ریختن آب روی پنل دستگاه متناسب با سطح آسیب و میزان خرابی این دستگاه ها انجام می شود.

 

گاهی نیاز به تعمیر یا تعویض پنل تلویزیون یا دیگر قطعات مهم این دستگاه از جمله برد تیکان، فلت و سایر اتصالات تلویزیون وجود دارد.گاهی نیز مشکل جدی نیست و با مهارت کافی و ابزار های تخصصی، با کم ترین هزینه فرایند تعمیر تلویزیون آب خورده با سرویس قطعات دستگاه انجام می شود. تشخیص سطح آسیب، امکان تعمیر دستگاه و راه کار تعمیر تلویزیون ال جی آب خورده بر اساس نشانه های آب خوردگی تلویزیون ال جی نیز انجام می شود.

4/5 (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − پنج =