اشتراک گذاری

تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی

برای آشنایی با تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی و گزینه های مختلفی که در منوی این بخش وجود دارد، ادامه مطلب را از دست ندهید. در این مقاله ضمن تشریح نحوه تنظیمات تصویر در تلویزیون های ال جی، به شما کمک کنیم که فرایند تنظیمات این محصول را به شکل صحیح انجام دهید. برای کسی که برای اولین بار کار با تلویزیون های هوشمند را تجربه می کند، مواجهه با تعداد زیادی منو و قابلیت های متعدد، کمی گیج کننده است.

 اگر بدانید که هر یک از این گزینه ها برای چه منظوری تعبیه شده اند و چه کاری انجام می دهند، راحت تر می توانید با تلویزیون خود کار کنید. تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی شامل گزینه های متعددی است که در ادامه، مهم ترین آنها را به شما آموزش می دهیم.

تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی

برای یاد گیری نحوه انجام تنظیمات تاریخ و زمان تلویزیون ال جی این مقاله رو دنبال کن 😉

تنظیم رنگ در تلویزیون ال جی

یکی از گزینه های تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی، مربوط به تنظیم رنگ است. برای تنظیم رنگ، گزینه تنظیمات را انتخاب کرده و وارد منوی Picture Mode شوید. در این بخش می توانید گزینه های مربوط به نور پس زمینه، کنتراست، روشنایی و وضوح را مطابق میل خود تغییر دهید. به جز گزینه های Backlight و Brightness دو گزینه به عنوان Contrast و Shrapness وجود دارد. گزینه Shrapness هم محو بودن اشیا در تصویر را تنظیم می کند که مقدار آن بستگی به سلیقه شما دارد.

تنظیم وضوح تصویر در تلویزیون ال جی

یکی دیگر از گزینه های تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی، به وضوح تصویر اختصاص داده شده است. برای پیدا کردن این گزینه باید وارد بخش حالت تصویر شوید. معمولا کیفیت تصاویر کانال ها پایین است؛ اما تلویزیون‌ هایی با رزولوشن FHD و UHD  قابلیت نمایش این تصاویر با وضوح بالاتر را دارند. اما در این حالت، ممکن است تصور کنید که تلویزیون شما تصاویر را با کیفیت بسیار پایین نشان می دهد؛ در حالی که اینطور نیست! وقتی شما وضوح تصویر تلویزیون را کمی پایین‌تر از  حالت پیش فرض انتخاب می کنید، دستگاه از نظر وضوح با تصاویر کانال‌ ها همخوانی بیشتری پیدا می کند؛ در نتیجه تصاویر کانال ها با کیفیت بهتری پخش می شوند.

تنظیم ته رنگ در تلویزیون lg

منظور از ته رنگ، رنگی در بخش زمینه است که به صورت پیش فرض، روی بهترین حالت تنظیم شده است. توصیه تکنسین های تعمیر تلویزیون ال جی این است که این گزینه را ثابت نگه داشته و تغییری در آن ایجاد نکنید. زیرا با تغییر این گزینه، زمینه‌ تصویر به یک رنگ خاص متمایل شده و ممکن است رنگ‌ها به شکل واقعی نمایان نشوند.

تنظیم Tru Motion در تلویزیون ال جی

تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی در برخی از مدل ها، دارای گزینه ای به نام تنظیم Tru Motion است. با انتخاب و تنظیم این گزینه، می توانید سرعت تصویر تلویزیون را بهبود بخشید. جالب تر این که در این منو می‌ توانید یکی از حالت های ملایم، واضح و کاربر را به دلخواه انتخاب کنید تا میزان سرعت و نرمی تغییر سکانس‌ ها آنطور که مد نظر دارید تنظیم و نمایش داده شود.

تنظیم Tru Motion در تلویزیون ال جی

تا حالا دیدی صفحه نمایش تلویزیون آبی بشه ؟  با مطالعه آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی همراهم شو!

دلیل انجام تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی

تغییر تنظیمات تصویر تلویزیون lg کمک می کند تا تصویر دریافتی شما به خوبی بهینه سازی شود. توجه داشته باشید بهترین کیفیت، لزوما به معنای روشن ترین یا پررنگ ترین تصاویر نیست. برخی فروشندگان با تغییر میزان نور یا کنتراست در هنگام کالیبره کردن تصویر تلویزیون، این حس را به شما القا می کنند که کیفیت نمایشگر بسیار خوب است و شما با مقایسه با تصاویر عادی و واقعی دچار تردید یا اشتباه در انتخاب خود می شوید.

هم چنین این تنظیمات در بلند مدت به نمایشگر و چشمان شما آسیب می رساند و به مرور دچار ضعف بینایی می شوید. از طرف دیگر، عدم آشنایی برخی کاربران با شدت رنگ، روشنایی، کنتراست و موارد دیگر باعث می شود آنها تمام تصاویر دریافتی را فقط با یک الگوی کالیبراسیون مشاهده کنند و در نتیجه از کیفیت برخی بازی ها، فیلم ها و فایل های قابل نمایش احساس نارضایتی کنند.

آموزش کالیبره کردن تصویر تلویزیون LG

1. تنظیم روی حالت فیلم یا Movie یا Film Preset

برای انجام تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی ، اولین مرحله قرار دادن تنظیمات تصویر روی حالت فیلم یا Movie است. برای این کار به قسمت Menu رفته و در قسمت تنظیمات تصاویر با گزینه Image Setting قسمتی با عنوان Picture Preset می بینید. برخی مدل های تلویزیون ال جی نیز راه را برای کاربران آسان کرده و این قسمت را مستقیما بر روی ریموت کنترل خود تعبیه کرده اند.

در ادامه باید این نکته را در ذهن خود داشته باشید که تنظیمات Movie یا همان Film Preset مختص فضای کم نور است و اگر شما از جزو معدود کاربرانی هستید که بیشتر در طول روز مشغول تماشای تلویزیون می شوید یا محل قرار دادن تلویزیونتان در یک اتاق پر نور است، به شما توصیه می کنیم کالیبره کردن تصویر تلویزیون LG را طوری انجام دهید که میزان روشنایی تصویر یا Brightness کمی کاهش یابد. در پایان یادآور می شویم که در برخی تلویزیون ها حالت Movie یا Cinema میزان نور تصاویر را کاهش می دهد و دیگر نیازی به تنظیمات روشنایی یا همان Backlight نیست.

2. تنظیمات دمای رنگ های تصاویر

قبل از انجام تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی بد نیست بدانید اگر رنگ های ساطع شده از نمایشگر شما به سمت قرمزی متمایل می شود یعنی دمای رنگ های تلویزیون شما پایین تر از حد استاندارد است و اگر به آبی تمایل دارد یعنی دمای رنگ ها بالاتر از حد معمول هستند. ممکن است شما با تصور اینکه تلویزیون های HD در پشت ویترین ها رنگ هایی به سمت آبی و سرد دارند، هنگام کالیبره کردن تصویر تلویزیون LG تنظیمات دمای رنگ خود را بالا ببرید اما باید بدانید این محدوده دمایی برای منزل اصلا مناسب نیست.

از این رو توصیه می شود به تنظیمات تلویزیون خود رفته و دمای تصاویر را در محدوده 6500 کلوین تنظیم نمایید. تغییر دمای رنگ در حالت نرمال به طور عمومی موجب به نمایش درآمدن رنگ ها با کیفیت واقعی و مناسب تا حدود 90% می شود. در آخر نیز دانستن این نکته خالی از لطف نیست که در صورتی که تنظیمات تصاویر تلویزیون خود را  در حالت Movie یا فیلم قرار داده اید، نیازی به تغییر رنگ نیست چرا که در این حالت رنگ به صورت عادی و گرم است.

تنظیمات دمای رنگ تصویر در تلویزیون ال جی

3. تنظیم روشنایی تصاویر نمایشگر

یکی دیگر از نکات مربوط به تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی، تنظیم نور صفحه نمایشگر است. به طور کلی تلویزیون های HD دارای نور صفحه زیادی هستند. در چنین حالتی می توان با کاهش روشنایی تصاویر یا همان Brightness تصاویر را با وضوح مناسب تر و کیفیتی واقعی تر دید به طوری که به چشمان شما نیز آسیبی نرساند. این کار موجب طولانی تر شدن عمر صفحه نمایشگر و کاهش مصرف برق نیز می شود.

شرکت ال جی برای آسان تر شدن کالیبره کردن تصویر تلویزیون LG ، در تلویزیون های جدید خود از حسگر روشنایی تصویر اتوماتیک استفاده نموده که موجب تنظیم خود به خودی نور تلویزیون در حالات مختلف شده و کاربر را از انجام تنظیمات دستی بی نیاز کرده است.

تنظیم روشنایی تلویزیون ال جی

👈🏽مرتب سازی کانال های تلویزیون ال جی 👉🏽 رو از دست نده. 

4. خاموش کردن کنتراست داینامیک

هنگام انجام تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی، این کار منجر به کاهش یافتن نور تصویر نمایش داده شده می شود و در پی آن نویز تصویر نیز کاهش می یابد که در نهایت موجب واقعی تر شدن تصاویر و افزایش عمر مفید صفحه نمایش دستگاه شما می شود.

نوع دیگری از شفافیت تصویر را با لغت Sharpness بیان می کنند که میزان برجستگی و روشنایی تصاویر را نشان می دهد. هنگام کالیبره کردن تصویر تلویزیون LG با غیر فعال سازی کنتراست دینامیک، تصاویر به واقعیت نزدیک تر شده و میزان وضوح و شفافیت تصاویر بهبود می یابد.

تنظیم کنتراست تلویزیون
3.6/5 (14 امتیاز)

7 پاسخ

 1. سلام تلویزیون ال جی ما تصویر ندارد و اصلاً هیچ نوری ندارد صدا دارد و کانال ها عوض می شود چگونه می توان بدون دیدن صفحه نور را برگرداند
  از کنترل نیز نمی توان کمک گرفت چون تصویری نداریم
  ممنونم اگر سریع جواب دهید

  1. سلام
   تلویزیون ال جی کیوند ۸۰ دارم وقتی نوره دستگاهو کم میکنم یا رو حالته اکو میزارم دوباره بعد از چند لحظه به حالت اول برمیگرده چیکار باید بکنم

   1. درود بر شما دوست عزیز.
    برای رفع این مشکل می توانید به تنظیمات انرژی یا بخش توان تلویزیون خود وارد شده و تنظیمات را مورد بررسی قرار دهید. در نهایت اگر پس از تغییر تنظیمات تغییری ایجاد نگردد به تعمیرکاران مجرب مراجعه نمایید.

 2. با سلام
  بنده تلویزیون ۶۵ اینج کیوند ۸۰ دارم که وقتی موده دستگاهو مثلا رو حالته اکو قرار میدم بعد از چند لحظه به حالت قبل برمیگرده
  ممنون میشم دلیلشو بکید

 3. سلام خسته نباشید تلویزیون الی جی ۴k اسمارت دارم گزینه راحتی چشم فعال شده وقتی غیر فعالش میکنم بعد از چند دقیقه دوباره فعال میشه بطور خودکار لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم مشکل رو برطرف کنم چون رنگ صفحه ابی شد

  1. ممکن است مشکل نرم افزاری داشته باشد جهت رفع مشکل کش یا حافظه پنهان تلویزیون خود را پاک کنید. در صورت رفع نشدن مشکل با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 1 =