اشتراک گذاری

سوختن پاور تلویزیون ال جی

عبارت خوش تعمیر اصطلاحی است که صنف تعمیرکار در رابطه با قطعاتی که در هر شرایطی قابل تعمیر هستند، به کار میبرند. پاور تلویزیون ال جی یکی از قطعات خوش تعمیر در تلویزیون است. پاور قطعه ای مهم در ساختار تلویزیون است که تامین انرژی دستگاه را بر عهده دارد. سوختن پاور تلویزیون ال جی به منزله از کار افتادن کامل تلویزیون است؛ چرا که بدون جریان برق این دستگاه عملا بی مصرف خواهد شد. 

یک ورودی و تعداد محدودی پورت خروجی عناصر تشکیل دهنده سیستم داخلی پاور تلویزیون ال جی هستند. در تعمیر تلویزیون باید به این نکته توجه داشت که نوسانات ولتاژی و یا جریانی که برروی برد ایجاد می‌شود منوط به فاکتورهای متعددی هستند.

از آنجایی که همواره پیشگیری را بر تعمیر ارجح دانسته ایم، توصیه میکنیم برای پیشگیری از سوختن پاور تلویزیون ال جی در قسمت تغذیه ورودی از مقاوتهای PTC ,NTC  استفاده شود. کاهش ولتاژ یکی از رایج ترین دلایل سوختن پاور تلویزیون LG است. برای بهبود در وضعیت و کیفیت کار این بخش نکات حائز اهمیت دیگری نیز وجود دارد که در ادامه مقاله، این نکات را متذکر خواهیم شد. برای کسب آگاهی بیشتر در رابطه با پاور تلویزیون ال جی با ما همراه شوید.

سوختن پاور تلویزیون ال جی

نشانه های خرابی و سوختن پاور تلویزیون ال جی

رویای عدم اختلال در لوازم برقی را از ذهنتان بیرون کنید. وجود بی شمار قطعه در تلویزیون، بی شمار نقص فنی در این دستگاه را به همراه دارد که سوختن پاور تلویزیون ال جی یکی از این اختلالات است. سوختن پاور تلویزیون ال جی می تواند دلایل متعددی باشد که در بخش زیر به برخی از آنها اشاره خواهد شد. نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی به پشتوانه تکنسین های مجربی که به کار گرفته است همواره قوی تراز اختلال رخ داده ظاهر میشود.

خرابی های پاور تلویزیون یکی از اشکالات شایع این دستگاه است که معمولاً چند سال پس از استفاده از این دستگاه ظاهر می شوند. شما کاربران گرامی می توانید جهت تعمیر پاور تلویزیون ال جی به مرکز تعمیرات تلویزیون LG مراجعه نمایید. کلیه خدمات ارائه شده در این مرکز مشمول گارانتی و ضمانت دوره ای است.

1. خراب شدن ترانزیستور های پاور

تعمیر ترانزیستور های پاور معمولا ممکن نیست و تکنسین ملزم به تعویض ترانزیستورها خواهد بود. در برخی از پاور ها STR به کار رفته که ممکن است این قطعه در بازار موجود نباشد. در این صورت برد پاور تعویض خواهد شد.

2. خاموش شدن کامل تلویزیون ال جی

این اشکال نیز مربوط به بخش پاور است و در این شرایط باید تعمیر مشکل سوختن پاور تلویزیون ال جی توسط کارشناسان آغاز شود. در صورتی که امکان تعمیر در برخی شرایط خاص وجود نداشته باشد امکان تعویض برد نیز وجود دارد.

3. روشن نشدن تلویزیون و توقف بر روی چراغ پاور

روشن نشدن تلویزیون و توقف بر روی چراغ پاور می تواند به دلایل متعددی رخ دهد. محتمل ترین این دلایل بروز نقص فنی در برد پاور تلویزیون می باشد. در چنین وضعیتی می بایست اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر مشکل سوختن پاور تلویزیون ال جی بر روی دستگاه انجام پذیرد. برد پاور تلویزیون ال جی در بیشتر موارد قابل تعمیر می باشد.

4. تاخیر در روشن شدن تلویزیون LG

تاخیر در روشن شدن تلویزیون ال جی در اکثر مواقع مربوط به برد پاور می باشد. خوشبختانه سوختن پاور تلویزیون ال جی جز خدماتی است که امکان ارائه آن به صورت سرویس در محل ممکن است. شما عزیزان میتوانید به واسطه تماس با نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی از خدمات سرویس در محل این مرکز بهره مند شوید.

5. چشمک زدن چراغ LED تلویزیون و روشن نشدن آن

چشمک زدن چراغ LED و روشن نشدن آن در دو حالت رخ میدهد. خرابی در پاور میتواند یکی از دلایل بروز این اختلال باشد. دلیل دوم نقص فنی در مین برد تلویزیون ال جی است که هر دو قطعه در صورت اختلال باید تحت تعمیر تخصصی قرار گیرند.

6. خاموش شدن اتوماتیک تلویزیون پس از چند ساعت 

خاموش شدن اتوماتیک تلویزیون پس از چند ساعت یکی از شایع ترین نشانه های اختلال در پاور تلویزیون است. پاور تلویزیون کلیدی ترین قطعه در روشن و خاموش شدن ناگهانی تلویزیون است و اختلال در آن فرایند خاموش و روشن شدن تلویزیون را مختل میکند.

رفع مشکل سوختن پاور تلویزیون ال جی

تعمیر پاور تلویزیون به دلیل نقش حیاتی این قطعه در عملکرد سایر بخش‌ها و حساسیت بالای آن، می بایست با دقت بالا و بی‌هیچ خطایی انجام پذیرد. هر گونه دستکاری نابجا در بخش پاور، عملکرد سایر بخش‌ها را مختل کرده و دچار اشکال می سازد. اگر شما نیز به سالم بودن این بخش از دستگاه خود مطمئن نیستید می توانید با خواندن این مقاله، اقدامات لازم جهت تست پاور تلویزیون را انجام داده و در صورت نیاز نسبت به تعمیر مشکلات پاور تلویزیون اقدام نمایید. به علاوه شما کاربران گرامی می توانید جهت تعمیر پاور تلویزیون خویش به مرکز تعمیرات تلویزیون مراجعه نمایید. کلیه خدمات ارائه شده در این مرکز مشمول گارانتی و ضمانت دوره ای است.

سوختن پاور تلویزیون ال جی

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی IHC

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی یکی از فعال ترین شعبه های مرکز سخت افزار ایران میباشد؛ چرا که به هر میزان استفاده و استقبال از یک دیوایس بیشتر باشد، متعاقبا مراجعه بیشتری برای تعمیر و بازیابی وجود خواهد داشت. مراجعه بیشتر به منزله تجربه بیشتر در حوزه تعمیر خواهد بود. 

تجربه نیز سرعت و دقت عمل بالا را در امر تعمیر به همراه خواهد داشت. در نتیجه در این مجموعه سرعت، دقت، مهارت و دانش فنی بالا موجب شده است تا تعمیر تلویزیون ال جی در بالاترین سطح کیفی انجام شود. ارائه گارانتی در تمامی خدمات نشانی بر صداقت نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی میباشد.

3.8/5 (10 امتیاز)

یک پاسخ

  1. سلام
    چرا چراغ پاور وقتی تلويزيون خاموشه روشن نیست اما تلویزیون روشن میکنیم چشمک میزنه
    دلیلش چی میتونه باشه؟
    ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =