اشتراک گذاری

دلایل نشتی یخچال ال جی و راهکارهای رفع آن

نشتی یخچال ال جی یکی از ایرادات معمول مشاهده شده در این دستگاه ها است که علل متفاوتی نیز دارد. اما نکته مشترک در تمامی آنها این است که در صورت مشاهده نشانه های نشتی یخچال، باید در اولین فرصت اقدام به تعمیر آن کرد. تاخیر در تعمیر نشتی یخچال LG می تواند منجر به گسترش آسیب به دیگر قسمت ها شده و هزینه های سنگین تعمیرات را به کاربر تحمیل کند. در این مقاله، راهکارهای جلوگیری از نشتی آب یخچال ال جی، نشانه های آن و همچنین راه هایی برای رفع آن را به شما معرفی می کنیم.

توجه داشته باشید که رفع نشتی یخچال ال جی همیشه امری ساده نبوده و برای برخی مشکلات نیاز به دانش تخصصی و استفاده از ابزارآلات پیشرفته است. بنابراین در صورتی که متوجه بروز نشتی در یخچال ال جی خود شدید، بهتر است برای تعمیر آن و رفع مشکل با نمایندگی ال جی تماس بگیرید. کارشناسان تعمیرات یخچال در این مرکز، پس از ثبت اطلاعات و آدرس، در اولین فرصت اقدام به اعزام تکنسین های حرفه ای به محل شما می کنند و به این ترتیب، ایراد یخچال در اولین فرصت برطرف می شود.

دلایل نشتی یخچال ال جی و راهکارهای رفع آن-min(1)

نشتی یخچال ال جی به دلیل خرابی لاستیک درب یخچال

لاستیک های درب یخچال قطعاتی هستند که به مرور زمان ممکن است کیفیت خود را از دست داده و به همین علت نتوانند به طور کامل فضای یخچال را ایزوله کنند. گاهی هم کیفیت لاستیک درب تغییری نکرده و صرفا وجود یک ماده خارجی باعث جلوگیری از بسته شدن کامل آن می شود. محکم بسته نشدن درب یخچال موجب می شود که هوای بیرون وارد یخچال شده و در نتیجه رطوبت موجود در فریزر نیز بالا رود. 

این بالا رفتن رطوبت در فضای درون فریزر به نوبه خود منجر به جمع شدن آب اضافی داخل سینی شده و در نهایت موجب نشتی یخچال ال جی می شود. علاوه بر آن همان طور که در مقاله علت برفک زدن یخچال ال جی و راه حل برطرف کردن آن چیست؟ گفته شد، خرابی لاستیک درب یکی از دلایل برفک زدن یخچال است.  برای اطمینان از این مورد بهتر است به صورت چشمی لاستیک درب را به طور کامل بررسی کنید و در صورتی که اجسام خارجی مانع بسته شدن درب می شوند آن ها را جدا نمایید.

نشتی آب یخچال ال جی به دلیل مسدود شدن لوله تخلیه

یکی از دیگر مواردی که می تواند منجر به نشتی یخچال ال جی شود، مسدود بودن لوله تخلیه یخچال است. این لوله که عموما در بدنه پشتی یخچال قرار دارد، وظیفه تخلیه آب حاصل از یخ زدایی در فریزرهای بدون برفک را بر عهده دارد. گاهی اما ورودی این لوله به وسیله ذرات غذا یا حتی تکه های پلاستیک مسدود شده و آب ناشی از ذوب شدن یخ ها راه خود را به داخل سینی یا ظرف تخلیه که در خارج از یخچال است پیدا نمی کند.

 به همین دلیل آب ذوب شده در یخچال جمع شده و موجب نشتی یخچال LG می شود. برای تعمیر نشتی آب یخچال ال جی و دیگر برندها در چنین مواردی، لازم است که ابتدا ورودی لوله تخلیه دستگاه را پیدا کنید. برای این منظور می توانید از دفترچه راهنمای یخچال خود کمک بگیرید. پس از پیدا کردن مجرای ورودی لوله می توانید با کمک آب گرم آن را باز کنید. در صورتی که جسم خارجی جلوی راه ورودی لوله را گرفته باشد، برای باز کردن آن و برطرف کردن نشتی یخچال می توانید از مخلوط دو فنجان آب و یک قاشق چایخوری جوش شیرین استفاده کنید.

نشتی آب یخچال ال جی به دلیل مسدود شدن لوله تخلیه-m

برفک زدن اواپراتور دلیل دیگر نشتی یخچال LG

در برخی مواقع علیرغم کار کردن یخچال، فضای داخل آن به اندازه کافی سرد نمی شود. اگر در هنگام کار کردن یخچال صدایی وز وز مانند نیز شنیده می شود، احتمالا ریشه نشتی یخچال ال جی در اواپراتور است. علت اصلی این امر این است که اواپراتور برفک زده و هوا نمی تواند از فن عبور کرده و فضای داخلی دستگاه را خنک کند. برای تعمیر نشتی یخچال LG در چنین مواردی، باید ابتدا از سالم بودن کمپرسور اطمینان حاصل کرده و پس از آن پوشش اواپراتور را برداشته و در صورت مشاهده یخ و برفک، اقدام به یخ زدایی کنید (در مقاله تعمیر کمپرسور یخچال ال جی می توانید اطلاعات بیشتری در رابطه با خرابی این قطعه و روش تعمیر آن پیدا کنید). توجه داشته باشید که برخلاف موارد قبلی، تعمیر نشتی آب یخچال ال جی در صورت برفک زدن اواپراتور کار ساده ای نبوده و پیشنهاد می شود برای انجام این کار از تعمیرکاران متخصص کمک بگیرید.

ایراد در سینی یخچال

عموما در زیر یخچال یا نزدیک به کمپرسور، یک سینی یا ظرف تخلیه وجود دارد که آب خارج شده از لوله تخلیه را در خود جمع آوری می کند. این آب جمع شده بعدا و در اثر حرارت حاصل از کار کردن کمپرسور تبخیر می شود. گاهی ممکن است در اثر جابجایی، این سینی از محل خود خارج شده و در نتیجه آب خروجی وارد ظرف نشود. این امر موجب نشتی آب یخچال ال جی شده و برای رفع آن کافی است محل سینی تخلیه را بررسی کرده و در صورت جابجایی، آن را در جای خود قرار دهید. چنانچه متوجه شکستگی سینی شدید هم می توانید به راحتی آن را تعویض کرده و از نشتی یخچال LG خود جلوگیری کنید.

مشکل در یخساز یخچال ال جی

یخساز یا آبسردکن هم یکی از مواردی است که می تواند منبع نشتی یخچال ال جی باشد. برای پیدا کردن منبع این مساله ابتدا باید به سراغ اتصالات لوله های آبسردکن رفته و سالم بودن آنها را چک کنید. پس از آن نوبت به بررسی پیچ و مهره ها و شلنگ های پلاستیکی می رسد. ایراد در این بخش ها نیز می تواند منجر به نشتی آب یخچال ال جی شود. اگر شلنگ مشکل داشته باشد، تنها راه برای تعمیر نشتی یخچال LG تعویض این قطعه است. در مورد ایراد در اتصالات نیز روند تعمیر به همین صورت بوده و به راحتی می توان از نشتی آب یخچال جلوگیری کرد.

مشکل در یخساز یخچال ال جی-min

نشتی آب یخچال ال جی به دلیل خراب شدن دیفراست

اگر متوجه نشتی یخچال ال جی در قسمت کف یخچال و زیر جامیوه ای شدید، احتمالا برای رفع این مساله باید به سراغ بخش دیفراست بروید. دیفراست از بخش های متفاوتی تشکیل شده است که ایراد در هر یک از قسمت های آن موجب نشتی آب یخچال و جمع شدن آب در زیر جامیوه ای می شود. بدین منظور پیشنهاد می شود که از یک فرد متخصص برای بررسی سنسور دیفراست، ترمودیسک، اواپراتور، المنت یا هیتر و ترموفیوز کمک بگیرید. مورد بعدی که در چنین مواردی بهتر است بررسی شود، مسیر خروجی آب و لوله یخچال است.

نشتی شیر ورودی آب یخچال

چنانچه یخچال فریزر شما در قسمت پشتی نشتی دارد، یکی از دلایل آن می تواند نشتی آب در بخش لوله های آب ورودی و لوله آبی باشد که از زیر یخچال عبور می کند. در صورتی که هر یک از این لوله ها سوراخ شده باشند، برای رفع مشکل باید این بخش ها تعویض شوند.

ایرادات فیلتر آب و نشتی یخچال LG

در صورتی که یخچال شما ساید بای ساید است و درون آن نشتی دارد، احتمالا فیلتر آب رسوب گرفته است. در پاره ای موارد نیز ترک خوردن شلنگ موجب نشتی آب یخچال ال جی می شود که در این صورت باید شلنگ آسیب دیده را با یک شلنگ نو تعویض کنید. برای رفع رسوب گرفتگی فیلتر هم بهتر است فیلتر را تعویض کنید.

4/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سیزده =