اشتراک گذاری

نحوه تنظیم دمای یخچال ال جی

تنظیم دمای یخچال ال جی، عملکرد کلی این دستگاه را ارتقا داده و شرایط بهتری را برای نگهداری از مواد غذایی مختلف فراهم می کند. سرمای بیش از حد استاندارد، ممکن است موجب منجمد شدن مواد غذایی شود. در مقال اگر دما بیشتر از حد مشخصی باشد، خطر فاسد شدن خوراکی ها وجود دارد. همچنین دمای غیر استاندارد، به موتور یخچال فشار آورده و به مرور موجب آسیب دیدگی این قطعه می شود.

این درحالی است که می توان با تنظیم کردن دما، از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کرد. در ادامه نحوه تنظیم دمای یخچال ال جی و روش های انجام این کار را به شما آموزش می دهیم. اگر در این زمینه با مشکل مواجه شدید یا نیاز به دریافت راهنمایی تخصصی داشتید، با نمایندگی ال جی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

تنظیم دمای یخچال ال جی

اینو بخون حتما به کارت میاد : تعویض پدال آبسردکن یخچال ال جی

تنظیم دمای یخچال ال جی به صورت سانتیگراد

بیشتر یخچال های برند lg، دما را به سانتیگراد نمایش می دهند. تکنسین های تعمیر یخچال ال جی معتقدند که بهترین بازه دمایی در این مدل ها، بین 4 تا 6 درجه سانتیگراد است. با توجه به مواد غذایی که در قفسه ها نگهداری می کنید، می توانید بهترین دما را انتخاب و تنظیم کنید. برای تنظیم دمای یخچال ال جی، چندبار دکمه “ refrigerator ” را در نمایشگر فشار دهید؛ با هر بار فشار دادن این دکمه، دما کم می شود.

تنظیم دمای فریزر ال جی به صورت سانتیگراد

بعد از تنظیم دمای یخچال ال جی، بهتر است دمای فریزر را نیز به درستی تنظیم نمایید. بهتر است برای حفظ کیفیت و تازگی مواد غذایی، دمای فریزر را بین منفی 18 الی منفی 22 درجه سانتی گراد تنظیم کنید. برای این کار، دکمه “ freezer ”را فشار دهید تا دما به عدد مورد نظرتان برسد. سپس باید دکمه های “ freezer ”و “ refrigerator ”را به طور همزمان تقریبا به مدت 5 ثانیه نگه دارید. این کار را تا وقتی که صدای بوق تنظیمات را شنیدید، ادامه دهید و پس از آن، دکمه ها را رها کنید.

تنظیم دمای فریزر ال جی به صورت سانتیگراد

تنظیم دما در یخچال lg به صورت ولومی

یکی دیگر از روش های تنظیم دمای یخچال ال جی، تنظیم به صورت ولومی است. اگر ولوم در تنظیمات یخچال شما دارای دو گزینه‌ COLD و COLDEST است، برای کاهش سرمای یخچال (افزایش دما) باید کلید ولومی را به سمت COLD حرکت دهید. برای افزایش سرما (کاهش دما) هم باید کلید را به سمت COLDEST بگردانید. همچنین اگر تنظیمات ولوم علامت MAX و MIN داشته باشد، در صورتی که ولوم را به سمت MIN حرکت دهید، سرما کمتر شده و با حرکت دادن کلید به طرف MAX سرما بیشتر می شود. 

در برخی مدل ها، تنظیمات ولوم به صورت عدد بوده و معمولا بازه دمایی بین 1 تا 7 ، 8 یا 10 درجه است. در این صورت عدد 1 کمترین سرمایش و عدد  7، 8 یا 10 بیشترین سرمایش را می دهد. در برخی از یخچال ها، تنظیمات دما در نمایشگر به شکل خط یا نقطه است. در این مدل ها، هرچه تعداد خط یا نقطه ‌ها کاهش پیدا کند، سرمایش کمتر شده و هرچه تعداد خط یا نقطه ها بیشتر باشد، سرمایش دستگاه افزایش پیدا می کند.

تنظیم دما در یخچال lg به صورت ولومی

تنظیم دمای یخچال ال جی به صورت فارنهایت

دمای مناسب برای یخچال ال جی بر اساس فارنهایت به‌ترتیب شامل :

  • ۳۷ درجه فارنهایت که برابر است با ۳ درجه سانتی‌گراد برای قسمت یخچال 
  • صفر درجه فارنهایت که برابر است با -۱۸ درجه سانتی‌گراد برای فریزر

مزایای تنظیم درجه یخچال ال جی

  • حفظ تازگی مواد غذایی: انتخاب درجه مناسب به شما این امکان را می‌دهد تا مواد غذایی را در شرایط بهینه نگه دارید و به حفظ تازگی آنها کمک کنید.
  • صرفه‌جویی در انرژی: تنظیم دما در یخچال فریزر ال جی باعث کاهش مصرف انرژی در یخچال می‌شود و در نتیجه، هزینه‌های برق کاهش می‌یابد.
  • کنترل مصرف انرژی: با انتخاب درجه مناسب، مصرف انرژی دستگاه کنترل می‌شود و این موجب حفظ محیط زیست و کاهش هزینه‌های برق می گردد.
  • انطباق با نوع مواد غذایی: تنظیم درجه به شما اجازه می‌دهد دما را متناسب با نوع مواد غذایی و مقدار مصرفی آنها انطباق دهید.
3.6/5 (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 7 =