اشتراک گذاری

آموزش تمیز کردن تلویزیون ال جی

همه کاربران دوست دارند که فیلم ها و برنامه های مورد علاقه خود را در یک صفحه نمایش با کیفیت تماشا کنند. اما وجود لک ها یا گرد و غبار بر روی صفحه نمایش تلویزیون ال جی یا دیگر برندها از مواردی است که می تواند بر روی کیفیت صفحه تاثیر زیادی گذاشته و آن را تار کند. اما همانطور که می دانید. صفحه های ال سی دی یا ال ای دی از حساسیت بالاتری نسبت به صفحات شیشه ای برخوردار هستن بنابراین بهتر است که با نحوه تمیز کردن تلویزیون ال جی یا دیگر برندها آشنایی کامل داشته باشید تا هنگام انجام این کار آسیبی به دستگاه خود وارد نکنید. رعات نکات تمیز کردن تلویزیون ال جی شما خرابی تلویزیون و نیاز به تعمیر تلویزیون ال جی را به حداقل خواهد رساند.

تمیز کردن تلویزیون ال جی

نحوه تمیز کردن تلویزیون ال جی

1. استفاده از پارچه میکروفیبر

یکی از مواردی که می توان در آموزش تمیز کردن تلویزیون ال جی در نمایندگی ال جی به آن اشاره کرد ، تمیز کردن این دستگاه به کمک پارچه میکروفیبر است. برای این کار باید به صورت زیر عمل کنید:

  • اولین موضوعی که در تمیز کردن تلویزیون lg باید به آن توجه کنید این است که تلویزیون را خاموش کرده و آن را از برق جدا کنید. زیرا روشن بودن دستگاه باعث می شود که شما نتوانید به درستی گرد و غبار انباشته شده روی صفحه را مشاهده کنید.
  • حال با استفاده از یک پارچه میکروفیبر اقدام به تمیز کردن تلویزیون ال جی خود کنید. این پارچه ها نرم و خشک بدون پر هستند واز آنها  برای تمیز کردن عینک هم استفاده می شود.

نکته: اگر هنگام پاک کردن صفحه تلویزیون ، لکه بلافاصله از بین نرفت به هیچ عنوان به صفحه فشار وارد نکنید و با استفاده از روش بعدی که در آموزش تمیز کردن تلویزیون LG خدمت شما می گوییم ، اقدام کنید.

همچنین به هیچ عنوان برای پاک کردن تلویزیون ال جی خود از دستمال کاغذی یا لباس های کهنه استفاده نکنید زیرا این مواد از نوع پارچه های ساینده هستند و می توانند بر روی صفحه نمایش دستگاه شما خط و خش بیندازند.

اینو بخون حتما به کارت میاد : راهنمای اتصال تلویزیون ال جی به گوشی سامسونگ

2. استفاده از محلول سرکه و آب

یکی دیگر از روش هایی که می توان در نحوه تمیز کردن تلویزیون ال جی به آن اشاره کرد ، استفاده از محلول سرکه و آب است. برای اینکار نیز باید به صورت زیر عمل کنید:

  • ابتدا همانند مرد قبل تلویزیون خود را به طور کامل خاموش کرده و آن را از برق جدا کنید.
  • حال یک محلول مساوی از سرکه و آب درست کنید. سرکه یک شوینده طبیعی بوده و گزینه ای امن تر دو ارزان تر نسبت به بقیه شوینده ها است.
  • سپس پارچه میکروفیبر را به محلول آغشته کرده و در صورت لزوم با کمی فشار ، به صورت دورانی شروع به پاک کردن لکه های تلویزیون کنید. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان محلول را به طور مستقیم بر روی صفحه تلویزیون خود اسپری نکنید.

نکته: موردی که باید در آموزش تمیز کردن تلویزیون ال جی و دیگر برندها به آن توجه کنید این است که از مواد شوینده حاوی آمونیاک ، الکل اتیل ، استون یا اتیل کلراید به هیچ عنوان استفاده نکنید زیرا این مواد بعد از مدت کوتاهی می توانند به صفحه نمایش دستگاه شما آسیب جدی برسانند.

رفع خراش از روی تلویزیون ال جی

ابتدا و قبل از اینکه با این مورد از نحوه تمیز کردن تلویزیون ال جی خود آشنا شوید بهتر است که اگر دستگاه شما هنوز هم شامل گارانتی می شود و خراش بزرگ یا عمیقی برداشته با شماره هایی که در دفترچه گارانتی وجود دارد تماس بگیرید تا تکنسین های مربوطه در اسرع وقت برای بررسی دستگاه شما در محل حاضر شوند.

اگر خودتان می خواهید برای تمیز کردن و رفع خراش تلویزیون ال جی اقدام کنید باید به صورت زیر عمل کنید:

از یک کیت ترمیم خراش استفاده کنید زیرا این ایمن ترین روشی است که برای از بین بردن خراش روی صفحه می توانید به کار ببرید. یک پنبه را به ژله پترولیوم یا همان وازلین آشته کرده و آن را بر روی خراش بگذارید یا اینکه از اسپری lacquer clear (مدل شفاف) استفاده کرده و مقداری از آن را بر روی خراش اپری کرده و منتظر بمانید تا خشک ششده و خراش تلویزیون ال جی شما را از بین ببرد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 6 =