اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی

امروزه در بسیاری خانه ها استفاده از ماشین های ظرفشویی عادی شده است و بسیاری از خانواده ها جهت آسایش بیشتر از این ماشین ها در منزل خود استفاده می کنند. ماشین های ظرفشویی ال جی یکی از با کیفیت ترین ماشین های در این زمینه بوده و عمر مفید بالایی دارند. اما این دستگاه ها نیز مانند هر دستگاه دیگری ممکن است به دلایل مختلف دچار خرابی بشوند. یکی از قطعات بسیار مهم در ماشین های ظرفشویی موتور آن است که بخش کلی عملکرد دستگاه را بر عهده دارد.

خرابی موتور ماشین ظرفشویی باعث اختلال جدی در عملکرد آن شده و عملا دستگاه را از کار می اندازد. بنابراین در صورت بروز هرگونه مشکل باید سریعا نسبت به تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی خود اقدام نمایید. اما قبل از بررسی نکات پیرامون تعمیر موتور ظرفشویی LG باید درباره این قطعه اطلاعات بیشتری کسب نمایید. موتور ماشین ظرفشویی در واقع به عنوان واسطی بین آب  آب پاش عمل می کند و باعث می شود که مواد شوینده و آب روی ظروف کثیف پاشیده شود. خرابی این قطعه نیز نشانه هایی دارد که می توان از روی آن ها پی به مشکلات موتور ماشین ظرفشویی برد.

[us_separator][us_image image=”4276″ align=”center” animate=”afc”][us_separator]

چه زمانی باید نسبت به تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی اقدام کنیم؟

در این بخش می خواهیم نشانه هایی را نام ببریم که با بروز آن ها می توانید متوجه شوید که موتور ظرفشویی شما به مشکل خورده و باید نسبت به تعمیر موتور ظرفشویی اقدام کنید. این نشانه ها عبارتند از:

1.صداهای غیرعادی ماشین ظرفشویی

یکی از مهم ترین نشانه های خرابی موتور ماشین ظرفشویی وجود صداهای غیرعادی در هنگام کار کردن آن است. در صورتی که متوجه صداهایی نظیر ناله یا جیغ و صداهای غیرعادی دیگر شدید بهتر است از ادامه کار بیشتر با ماشین ظرفشویی صرف نظر کنید و از یک تکنسین بخواهید جهت سرویس ماشین ظرفشویی شما آن را بررسی کند.

[us_separator size=”small” show_line=”1″ color=”primary”]

2.پخش نشدن آب در ماشین ظرفشویی

اساس کار کرد ماشین ظرفشویی پخش آب و مواد شوینده روی ظروف و تمیز کردن آن ها است. پس اگر هرگونه اختلالی در این مورد مشاهده شود عملا ماشین ظرفشویی کارایی خود را از دست می دهد. همانگونه که در بالا عنوان کریم وظیفه پخش آب به عهده موتور ظرفشویی است و اگر هرگونه ایرادی در آن مشاهده شود باید نسبت به تعمیر موتور ماشین ظرفشویی LG خود اقدام نمایید. اما اگر متوجه شدید که آب در ماشین پخش می شود اما ظروف تمیز نمی شوند احتمالا باید نسبت به تعمیر هیتر ظرفشویی ال جی خود اقدام کنید.

[us_separator size=”small” show_line=”1″ color=”primary”]

3.بوی سوختگی

سوختن کامل موتور ماشین ظرفشویی عموما می تواند همراه با پخش بوی سوختگی همراه باشد. به دلیل مرطوب بودن فضای داخل ماشین ظرفشویی لازم است در صورتی که متوجه هرگونه بوی سوختگی از داخل ظرفشویی خود شدید در اولین مرحله دستگاه را خاموش کرده و آن را از برق بکشید تا از اتفاقات احتمالی بعدی جلوگیری شود. در این گونه موارد نیز حتما باید با متخصص جهت تعمیر موتور ظرفشویی ال جی صحبت کنید.

[us_separator size=”small” show_line=”1″ color=”primary”]

نحوه تعمیر موتور ظرفشویی LG

تعمیر موتور ظرفشویی کاری تخصصی بوده و اکیدا توصیه می شود که در صورت نداشتن تجربه کافی از انجام آن در منزل جدا خودداری کنید. در ادامه به صورت مختصر مراحل انجام این کار آورده شده است. برای انجام این کار به ابزارآلاتی نظیر پیچ گوشتی، انبردست، بست فلزی و موتور ماشین ظرفشویی جدید نیاز دارید. برای شروع باید ابتدا دستگاه را از برق بکشید و سپس سبد پایینی آن را باز کنید تا آب داخل فیلتر خالی شود. حال ماشین را به پشت روی زمین قرار دهید و با باز کردن پیچ های پنل زیری آن را خارج کنید. در مواردی ممکن است برای دسترسی بهتر به پمپ شست و شو نیاز به باز کردن پمپ تخلیه نیز باشد.

در این مرحله از تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی نوبت به جداسازی پمپ شست و شو می رسد. سعی کنید قبل از هرگونه تغییری در موقعیت پمپ از اتصالات آن عکس بگیرید و سپس آن را جدا کنید. حال در این مرحله باید کلیپس فنر را جدا کرده و آن را روی موتور جدید نصب کنید و موتور جدید را جایگزین قدیمی کنید. حال تمام قطعات جدا شده را مانند قبل در جای خود وصل کنید.

[us_separator size=”small” show_line=”1″ color=”primary”]

هزینه تعمیر موتور ظرفشویی ال جی

ممکن است بسیاری پس از متوجه شدن هزینه تعمیر موتور ظرفشویی خود شوکه شده و احساس کنند که این هزینه زیاد بوده و ارزش کار انجام شده کمتر است. اما باید توجه داشت که موتور ماشین ظرفشویی یکی از قطعات اصلی دستگاه می باشد که بدون آن عملا دستگاه عملکرد خود را از دست می دهد، پس طبیعی است که هزینه های نیز نسبت به سایر قطعات دستگاه بالاتر باشد. از طرفی هم با توجه به نوسانات ارز و به دنبال آن بالا رفتن قیمت قطعات مصرفی هزینه تعمیر یا تعویض ماشین ظرفشویی روز به روز بالاتر می رود.

در این میان اگر آسیب وارد شده به موتور دستگاه شما چنان باشد که امکان تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی وجود نداشته باشد و تنها راه حل آن تعویض موتور باشد طبیعتا هزینه خرید یک موتور جدید اصل و با کیفیت بالا است. با وجود تمام این موارد اما نمایندگی ال جی شرکت سخت افزار ایران همواره سعی در ارائه بهترین خدمات با معقول ترین قیمت به مشتریان عزیز باشد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+