اشتراک گذاری

صدای زیاد لباسشویی ال جی نشانه خرابی آن است؟

یکی از سوالات مهم اکثر کاربران لباسشویی های برند ال جی، علت صدا دادن زیاد لباسشویی ال جی است. در بسیاری از مواقع مشاهده شده که این دستگاه ها در زمان کار و شست و شوی لباس سر و صدای بسیار زیادی دارند که این صدا تا حدود زیادی غیر معمول است. البته همیشه این سر و صدای زیاد نشان دهنده وجود یک مشکل نیست و گاهی دلیل صدای غیر معمول لباسشویی ال جی تنها به دلیل گیر کردن یک جسم خارجی در آن است. با این حال نباید به سادگی از کنار این سر و صدا گذشت، خصوصا اگر همیشه این صدا تکرار می شود.

 در مواردی که این سر و صدا زیاد است و به کرات اتفاق می افتد، صدا دادن زیاد لباسشویی ال جی می تواند نشان دهنده وجود یک مشکل فنی در دستگاه باشد و باید حتما آن را پیگیری کرد. می توان برای عیب یابی تخصصی دستگاه در صورت صدا دادن زیاد از یک مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی مانند مرکز سخت افزار ایران کمک گرفت. با این حال در ادامه با دلایل مهم سر و صدای زیاد لباسشویی های ال جی آشنا می شویم.

دلایل صدا دادن زیاد لباسشویی ال جی چیست؟

اگر صدای غیر معمول لباسشویی ال جی به خاطر گیر کردن یک شی در دیگ لباسشویی نباشد و یک سری اختلالات و مشکلات موجب بروز این صداها شود، آشنایی با آنها و پیگیری کردن شان ضروری است. گاهی اوقات نیز این صداها تنها به دلیل مسطح نبودن لباسشویی ایجاد می شوند. سایر موارد که می توانند موجب صدا دادن زیاد لباسشویی ال جی شوند، خرابی برخی از قطعات دستگاه است. برای مثال خرابی پمپ، خرابی فنرها یا خرابی تسمه های لباسشویی می تواند موجب سر و صدای غیر معمول لباسشویی شود.

صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی

تراز نبودن ماشین لباسشویی 

مهمترین و اصلی ترین دلیل صدای غیر معمول لباسشویی ال جی و هر لباسشویی دیگری، تراز نبودن دستگاه است. معمولا بسیاری از کاربران در زمان خرید و نصب لباسشویی به تراز بودن آن توجه نمی کنند. تراز بودن برای حفظ کارکرد و سلامت ماشین های لباسشویی اهمیت بسیار زیادی دارد که معمولا نادیده گرفته می شود. زمانی که لباسشویی تراز نباشد، تکان ها و لرزش های آن نیز بسیار زیاد خواهد بود و همین می تواند علت صدا دادن زیاد لباسشویی ال جی باشد. تراز کردن ماشین لباسشویی به مهارت و ابزار مخصوص نیاز دارد. به همین دلیل بهتر است اگر کاربران مهارت و ابزار لازم را ندارند، حتما برای نصب و راه اندازی لباسشویی خود از یک مرکز تعمیرات تخصصی یا نمایندگی لباسشویی ال جی کمک بگیرند.

مسطح نبودن زمین

یکی دیگر از دلایل مهمی که می توان آن را از دلایل مهم صدا دادن زیاد لباسشویی ال جی در نظر گرفت، مسطح نبودن زمینی است که لباسشویی روی آن قرار گرفته است. مسطح نبودن زمین با تراز نبودن دستگاه فرق دارد، اما همین مسطح نبودن به خودی خود تراز بودن لباسشویی را نیز به هم می زند و موجب تکان ها و لرزش های بیش از حد ماشین لباسشویی می شود. این تکان ها به خصوص در سیکل های خشک کن دستگاه شدت می یابد و سر و صدای بالایی را ایجاد می کند. این عدم مسطح بودن می تواند به مرور زمان به ماشین لباسشویی آسیب برساند و در نتیجه موجب خرابی قطعات مهم آن شود. بنابراین باید حتما جای دستگاه را تغییر داد یا فکری به حال مسطح سازی سطح زیرین آن کرد.

ساییدگی و خرابی بخش های زیر لباسشویی ال جی 

یکی دیگر از مواردی که می تواند مسطح بودن بخش زیرین دستگاه و به دنبال آن ترازی لباسشویی را به هم بزند، ساییدگی و خوردگی پایه های ماشین لباسشویی یا نوارهای لرزش گیر داخلی آن است. به هر حال به مرور زمان در اثر استفاده ممکن است این بخش های زیرین دستگاه دچار ساییدگی شوند. خصوصا در مواردی که آب دستگاه درست تخلیه نمی شود و آب در زیر ماشین لباسشویی جمع می شود، می تواند موجب خوردگی پایه های دستگاه شود. 

اگر صدا دادن زیاد لباسشویی ال جی به دلیل خوردگی و ساییدگی بخش های زیرین دستگاه باشد، باید حتما با مراجعه به یک مرکز تعمیرات تخصصی این بخش ها را ترمیم کرد تا لرزش ها و تکان های شدید دستگاه و عدم تراز بودن ماشین لباسشویی موجب خرابی قطعات دیگر آن و به بار آمدن هزینه های سنگین نشود.

خرابی پمپ تخلیه و موتور پمپ ماشین لباسشویی

همانطور که پیش از این هم گفته شد همیشه صدا دادن زیاد لباسشویی ال جی به خاطر یک عامل ساده نیست و گاهی اوقات یک نقص فنی یا خرابی قطعات اصلی دلیل صدای غیر معمول لباسشویی ال جی است. یکی از این قطعات پمپ تخلیه و موتور پمپ است که نقش آنها پمپ کردن آب از دیگ لباسشویی است. این پمپ هم قبل از شروع فرایند شست و شو و هم در چرخه شست و شوی لباسشویی نقش دارد.

 در مواردی اگر این پمپ خراب شده باشد، موجب سر و صدای بسیار زیادی در ماشین لباسشویی می شود. برای تشخیص اینکه آیا علت سر و صدای زیاد لباسشویی مربوط به پمپ است یا نه، باید با باز کردن اتاقک جلویی دستگاه پمپ را بررسی و عیب یابی کرد. در مرکز تعمیرات تخصصی لباسشویی های ال جی، کار عیب یابی و تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی با نهایت دقت انجام می شود.

کمک فنرهای معیوب لباسشویی LG

یکی دیگر از خرابی های فنی دستگاه که می تواند دلیل صدا دادن زیاد لباسشویی ال جی باشد، خرابی کمک فنر است. کمک فنرها در واقع برای جلوگیری کردن از لرزش ها و تکان های بیش از حد دیگ لباسشویی در چرخه های شست و شو طراحی و تعبیه شده اند. در مواردی که کمک فنر خراب شده باشد، همین امر می تواند موجب شنیده شدن صدای غیر معمول لباسشویی ال جی شود، چرا که به دلیل خرابی کمک فنرها، دستگاه بیش از حد می لرزد و تکان می خورد. معمولا سنگین بودن لباسشویی و نامتعادل بودن بارهای آن می تواند به کمک فنر آسیب وارد کند.

 در صورتی که مشکل لباسشویی از کمک فنرها باشد باید سریعا این قطعات تعمیر و تعویض شوند، چرا که در صورت ادامه دار بودن مشکل ممکن است سایر بخش ها و قطعات اصلی لباسشویی نیز آسیب ببیند. برای عیب یابی و بررسی این قطعات، تعمیرکاران باید پنل عقبی یا جلویی دستگاه را باز کرده و با دسترسی به کمک فنرهای دستگاه، آنها را بررسی و عیب یابی کنند.

خرابی تسمه های کاهش حرکت در دیگ ماشین لباسشویی ال جی

خرابی تسمه کاهش حرکت دیگ لباسشویی می تواند دیگر علت صدا دادن زیاد لباسشویی ال جی باشد. این تسمه ها در چهار گوشه لباسشویی تعبیه شده اند و نقش آنها زیر سازی دیگ لباسشویی و کاهش تکان ها و حرکات آن است. در صورتی که این تسمه های لاستیکی آسیب ببینند و خراب شوند، دیگ در حین چرخش و پروسه شست و شو بیش از حد تکان می خورد و با کابین دستگاه تماس پیدا خواهد کرد. همین امر می تواند موجب سر و صداهای بیش از حد لباسشویی ال جی شود. اگر دلیل غیر معمول لباسشویی ال جی خرابی تسمه های کاهش حرکت دیگ لباسشویی باشد، باید حتما در اسرع وقت این تسمه ها را تعویض کرد تا آسیبی به دستگاه وارد نشود.

خرابی فنر های دیگ لباسشویی ال جی 

در طراحی ماشین های لباسشویی از یک سری فنرهای اصلی نیز استفاده می شود که آنها در داخل کابین و متصل به دیگ ها تعبیه شده اند. هدف استفاده از این فنرها این است که دیگ درون کابین ماشین لباسشویی به صورت ثابت و معلق باقی بماند و با کابین برخوردی نداشته باشد. دیگر علت صدای غیر معمول لباسشویی ال جی را می توان خرابی همین فنرها دانست. 

این فنرها میزان لرزش ها و ارتعاشات دیگ لباسشویی در چرخه های شست و شو را کم کرده و این این لرزش ها را جذب می کنند. در نتیجه قطعا خرابی آنها می تواند موجب صدا دادن زیاد لباسشویی ال جی شود، چرا که میزان لرزش ها و تکان های دستگاه بیشتر می شود. در نتیجه برای رفع مشکل باید این فنرها توسط تعمیرکار لباسشویی بررسی و عیب یابی شده و در صورت نیاز تعویض شوند.

بار نامتعادل در  ماشین لباسشویی LG

گاهی اوقات صدا دادن زیاد لباسشویی ال جی تنها به بار قرار داده شده در دستگاه مربوط می شود. در این صورت دستگاه مشکل را با کد خطای UE گزارش می دهد که این ارور به این معناست که بار قرار داده شده درون دیگ لباسشویی به صورت نامتعادل و غیر یکنواخت است و همین موجب سر و صدای غیر معمول لباسشویی شده است. در این صورت باید یک بار لباسشویی را باز کرده و لباس ها را با چینش منظم تر و متعادل تری درون دستگاه قرار دهید.

علاوه بر این گاهی اوقات به دنبال سنگین شدن بیش از حد لباسشویی نیز دستگاه صداها و لرزش زیادی دارد. حتی در مواردی که لباس های قرار داده شده درون دستگاه کمتر از ظرفیت دستگاه باشد و حجم لباس ها بسیار کم باشد، همین امر هم می تواند موجب نامتعادل شدن لباسشویی شده و سر و صدا و لرزش زیادی را به دنبال داشته باشد. بنابراین بهتر است همیشه در خصوص میزان باری که درون لباسشویی قرار می دهید و نحوه چینش و پراکنش آنها در دیگ لباسشویی دقت کافی را داشته باشید.

سایر دلایل صدای غیر عادی لباسشویی ال جی

علاوه بر موارد بالا که مهمترین دلایل صدای غیر معمول لباسشویی ال جی هستند، برخی موارد دیگر نیز می تواند دلیل صدا دادن زیاد لباسشویی ال جی باشد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خرابی بلبرینگ های دیگ ماشین لباسشویی
  • خرابی تسمه اتصال موتور به فولی آبکش لباسشویی
  • خرابی پولی موتور، پولی شفت و پولی پمپ دستگاه
  • خراب شدن سه نظام نگه دارنده دیگ لباسشویی
  • بالا بودن بیش از حد دور خشک کن بسته به میزان لباس های موجود درون دیگ
  • وصل نبودن ورودی آب گرم و صدا دادن دستگاه در زمان انتخاب برخی از برنامه ها که با آب گرم کار می کنند
  • مسدود شدن مسیر لوله تخلیه لباسشویی
  • گیر کردن یک شی در پمپ تخلیه دستگاه
  • مشکلات موتور ماشین لباسشویی ال جی
4.2/5 (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 17 =