اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • تعداد دفعات استفاده از لباسشویی در روز چقدر است؟

تعداد دفعات استفاده از لباسشویی در روز چقدر است؟

رعایت حد مجاز تعداد دفعات استفاده از لباسشویی در روز برای حفظ سلامت دستگاه و پیشگیری از خراب شدن آن بسیار مهم است. ماشین لباسشویی امروزه به وسیله ای پرکاربرد تبدیل شده، اما اشتباه رایجی که بعضی از کاربران مرتکب می شوند این است که آن را چندین مرتبه در طول روز روشن می کنند.

 با روشن کردن مکرر و پشت سرهم در واقع زمینه برای خراب شدن دستگاه فراهم می شود. لذا بهترین کار برای در امان ماندن از صدمات به موتور لباسشویی، رعایت این مسئله است. اگر کنجکاو شده اید که تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی در روز را بدانید، ادامه مقاله ارائه شده از واحد تعمیرات نمایندگی رسمی ال جی را مطالعه نمایید.

تعداد دفعات استفاده از لباسشویی در روز

چند بار در روز می توان از لباسشویی استفاده کرد؟

هر وسیله برقی عمر مفیدی دارد که در صورت استفاده اصولی و مراقبت صحیح این طول عمر افزایش پیدا می کند؛ ماشین لباسشویی نیز از این قضیه مستثنی نیست. اگر روزانه چندین مرتبه لباسشویی را روشن می کنید، به موتور و سایر قطعات آن فشار وارد می شود. پس بدون شک در آینده ای نزدیک مجبور خواهید شد که یک دستگاه جدید بخرید.

لذا بهتر است که تعداد دفعات استفاده از لباسشویی در روز بیش از ۲ مرتبه نباشد. نکته مهم این است که پس از هر بار شست‌ و شو باید حتما حدود ۳۰ دقیقه به دستگاه استراحت بدهید تا موتور آن اندکی خنک شود.

تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی در روز هنگامی که حجم زیادی لباس کثیف دارید

در موقعی که مقدار زیادی ملحفه و لباس دارید، برای این که به دستگاه فشار زیادی وارد نشود، بهتر است که آن را به چند بخش تقسیم کنید. حال برای این که حد مجاز تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی در روز را نیز رعایت کرده باشید، به کار بردن چرخه‌های شستشوی کوتاه می تواند راه حل مناسبی باشد.

دقت داشته باشید که پر کردن ماشین بیش از ظرفیت مجاز و استفاده از دمای بالای آب در جریان شستشو عمر مفید آن را تا حد زیادی کاهش می دهد. بنابراین اگر جزء خانواده‌های پر جمعیت هستید، علاوه‌ بر داشتن یک برنامه شستشوی منظم، هر بار یک چرخه کوتاه مدت را برگزینید تا فشار وارده بر موتور دستگاه کاهش یافته و لباسشویی شما خراب نشود.

با توجه به مطالب گفته شده ماشین لباسشویی نیز مانند هر وسیله برقی دیگر نیاز به مراقبت اصولی دارد. در هر صورت چنانچه دستگاه شما دچار آسیب شد، می توانید برای تعمیر لباسشویی ال جی آن از تیم متخصص ما کمک بگیرید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 3 =