اشتراک گذاری

رفع مشکل ویروسی شدن گوشی ال جی

ویروسی شدن گوشی ال جی می تواند منجر به اختلالات فراوانی در گوشی شده و در نهایت کاربر را مجبور به مراجعه به مرکز تعمیرات گوشی ال جی کند. ویروسی شدن گوشی ال جی به معنی وارد شدن بدافزارهای مخرب به درون سیستم عامل اندروید گوشی است که منجر به اختلال در عملکرد گوشی می شود. این ویروس ها با توجه به نوع خود می توانند آسیب های متفاوتی برای گوشی ایجاد کنند. 

به عنوان مثال ویروسی شدن گوشی موبایل ال جی در مواردی ممکن است منجر به اختلال در عملکرد نرم افزارهای مختلف دستگاه شود در صورتی که بدافزار دیگری در نهایت منجر به استفاده اضافی از اینترنت کاربر پرداخته و در این حین نیز به رد و بدل کردن اطلاعات بپردازد. 

بنابراین برای افزایش امنیت اطلاعات ذخیره شده بر روی گوشی بهتر است تا حد امکان با خودداری از دانلود فایل های مشکوک از ویروسی شدن گوشی LG جلوگیری کنیم. در صورتی که گوشی شما به بدافزارهای مخرب آلوده شد، کارشناسان تعمیر موبایل در نمایندگی ال جی خدمات مورد نیاز را به شما ارائه می دهند.

رفع مشکل ویروسی شدن گوشی ال جی

نشانه های ویروسی شدن گوشی ال جی

همان طور که اشاره شد به طور کلی ویروس ها نرم افزارهای مخربی هستند که با راه پیدا کردن به درون سیستم عامل گوشی در عملکردهای مختلف آن اختلال ایجاد می کنند. اما یکی از سوال های همیشگی کاربران این است که از کجا متوجه شویم که اختلال به وجود آمده به علت ویروسی شدن گوشی موبایل ال جی بوده و منشا دیگری ندارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که ویروسی شدن گوشی LG نشانه هایی دارد که با مشاهده آن ها تا حدود زیادی می توان پی به ویروسی شدن گوشی ال جی برد. این نشانه ها عبارتند از:

  • هنگ کردن گوشی ال جی و کم شدن سرعت عملکرد آن
  • زود شارژ خالی کردن گوشی موبایل ال جی
  • اجرای اتوماتیک و ناخواسته نرم افزارهای مختلف
  • بالا رفتن مصرف اینترنت بدون علت خاصی
  • نشان دادن تبلیغات pop up به صورت ناخواسته و به میزان زیاد
  • داغ شدن بیش از حد گوشی ال جی به صورت غیر عادی در هنگام عدم استفاده از گوشی

چگونه از ویروسی شدن گوشی موبایل ال جی جلوگیری کنیم؟

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. از همین رو جلوگیری از ورود ویروس به نرم افزار گوشی یکی از مسائل اصلی است که همواره باید مد نظر داشته باشید. پس از اطلاع از نشانه های ویروسی شدن گوشی ال جی حال زمان آن رسیده است که به روش های مقابله با ویروسی شدن گوشی LG بپردازیم. در ادامه روش های مختلفی که به عنوان سد دفاعی در مقابل ورود بدافزارها به سیستم عامل گوشی عمل می کنند آورده شده است:

خودداری از دانلود فایل ها و برنامه های مشکوک

یکی از مهم ترین عواملی که گوشی شما را در مقابل ورود ویروس ها محافظت می کند دانلود برنامه های مورد نیاز از منابع معتبر است. منابعی مانند گوگل پلی استور برنامه های موجود بر روی خود را مورد ارزیابی قرار داده و در صورت مشکوک بودن یا مخرب بودن کدهای آن ها به سرعت آن را از روی صفحه خود حذف می کنند. ویروس هایی که گوشی های اندرویدی را آلوده می کنند عموما برای فعال شدن از طریق یک سری اپلیکیشن هایی فعال می شوند که از منابع غیر معتبر دانلود شده اند.

بررسی کردن دسترسی برنامه های مختلف

بسیاری از نرم افزارها برای عملکرد خود نیاز به دسترسی به یک سری از بخش ها و اطلاعات روی گوشی تلفن همراه دارند. به عنوان مثال برنامه پخش ویدیو ممکن است نیاز به دسترسی به میکروفون و کارت حافظه دستگاه داشته باشد. این دسترسی ها برای هر برنامه جداگانه طراحی شده و مطابق با عملکرد آن برنامه هستند. اما اگر در حین نصب برنامه متوجه شدید که دسترسی های برنامه غیر منطقی و بی ربط به عملکرد نرم افزار است باید بدانید که در معرض خطر ویروسی شدن گوشی ال جی قرار دارید.

نصب آنتی ویروس های قوی

آنتی ویروس ها برنامه هایی هستند که به صورت تخصصی برای جلوگیری از ورود ویروس به سیستم عامل دستگاه ها طراحی شده اند. تمامی آنتی ویروس ها به صورت صد در صد از ویروسی شدن گوشی موبایل ال جی جلوگیری نمی کنند و هر آنتی ویروسی بر حسب کیفیت عملکردی خود تا حدودی می تواند جلوی ویروسی شدن گوشی LG را بگیرد. برای جلوگیری از ورود بدافزارهای مختلف به گوشی اندروید خود می توانید با بررسی آنتی ویروس های مناسب گوشی خود، موردی که فکر می کنید عملکردی بهتر از بقیه دارد را دانلود کرده و آن را بر روی گوشی خود نصب نمایید.

به روز رسانی گوشی ال جی

به روز رسانی گوشی ال جی موجب برطرف شدن اختلالات نرم افزاری شده و عملکرد کلی گوشی را بهبود می بخشد. عموما در آپدیت های جدیدتر اندروید لایه های امنیتی نیز افزایش یافته و همین امر به خودی خود منجر به کاهش خطر ویروسی شدن گوشی ال جی می شود. از همین رو آپدیت بودن سیستم عامل گوشی موجب جلوگیری از فعالیت کدهای مخرب و در مواردی حتی حذف آن ها از روی سیستم عامل می شود.

این مقاله را از قلم نیندازید : عدم شناسایی سیم کارت در گوشی ال جی

روش های مختلف حذف ویروس ها از روی گوشی ال جی

در هر صورت پس از اجرای موارد گفته شده نیز باز احتمال کمی وجود دارد که دستگاه شما به بدافزارهای مختلف آلوده شود. در این مرحله اقداماتی که جهت پاک کردن ویروس از روی گوشی خود انجام می دهید اهمیت فراوانی دارند. برای رفع مشکل ویروسی شدن گوشی موبایل ال جی اقدامات متفاوتی می توان انجام داد که عبارتند از:

حذف نرم افزار حامل ویروس

یکی از اصلی ترین و بهترین راه های مقابله با ویروسی شدن گوشی ال جی این است که بدافزاری که به عنوان حامل ویروس عمل می کند را شناسایی کرده و آن را از روی سیستم عامل گوشی خود پاک کنید. بدافزار حامل به نوعی نقش میزبان ویروس در سیستم عامل را بازی می کند و طبیعتا با حذف میزبان، ویروس نیز از بین می رود.

استفاده از آنتی ویروس ها

آنتی ویروس ها علاوه بر جلوگیری از ورود ویروس به سیستم عامل در نقش حذف کننده آن هم عمل می کنند. بنابراین در صورت نصب یک آنتی ویروس مناسب و قوی مناسب سیستم عامل اندروید می توانید پس اسکن کردن گوشی خود و شناسایی ویروس مخرب آن را از روی گوشی خود حذف کرده و با مشکل ویروسی شدن گوشی LG خداحافظی کنید. 

آنتی ویروس هایی که عملکرد قابل قبولی در مقابله با ویروسی شدن گوشی ال جی دارند عبارتند از Bitdefender، Outlook Security و Zemana Mobile Antivirus که می توانید با نصب آن ها خیال خود را از بابت ویروسی شدن گوشی موبایل ال جی خود راحت کنید.

بازگرداندن به تنظیمات کارخانه

فکتوری ریست گوشی موجب می شود که تمامی تنظیمات گوشی موبایل به زمان خروج از کارخانه بازگردد و همین عامل به صورت اتوماتیک موجب از بین رفتن ویروس هایی که به درون سیستم عامل نفوذ کرده اند نیز می شود. توجه داشته باشید که در صورت ریست فکتوری گوشی تمامی نرم افزارها و اطلاعات ذخیره شده بر روی گوشی شامل مخاطبین و پیام ها نیز حذف می شوند. 

از این رو ریست فکتوری و فلش کردن گوشی ال جی به عنوان آخرین راه حل مقابله با ویروسی شدن گوشی ال جی عنوان می شود و حتی توصیه می شود که در صورتی که با استفاده از راهکارهای گفته شده در بالا موفق به حذف ویروس نشدید به جای ریست فکتوری گوشی به مراکز تعمیراتی مراجعه کرده و از تکنسین های فنی حاضر در این مراکز بخواهید جهت ویروس کشی گوشی شما اقدام نمایند.

3/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *