اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • دلیل هنگ کردن گوشی ال جی و راهکار هایی برای رفع این مشکل

دلیل هنگ کردن گوشی ال جی و راهکار هایی برای رفع این مشکل

در بسیاری از مواقع حین کار کردن با گوشی های همراه، خصوصا انواع هوشمند آن کاربران با معضل هنگ کردن گوشی خود مواجه می شوند. زمانی که یک گوشی هنگ می کند عملا تمامی عملکرد های آن متوقف شده و کار با دستگاه مشکل می شود. این دردسر می تواند در مواقعی بسیار آزار دهنده باشد تا جایی که کاربر را به فکر عوض کردن گوشی خود بیاندازد. گوشی های برند ال جی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. هنگ کردن گوشی ال جی نیز یکی از عمده مشکلاتی است که کاربران گوشی های ال جی از آن شکایت می کنند.

این حالت که در آن گوشی هنگ می کند و درست کار نمی کند به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد و مجموعه ای از عوامل متعدد می تواند دلیل قفل کردن گوشی ال جی شما شوند. در بسیاری از موارد با آگاهی یافتن از دلیل بروز مشکل می توان از راهکار هایی برای رفع مشکل استفاده کرد. 

علاوه بر این در نهایت یک تعمیرکار حرفه ای گوشی های ال جی می تواند مشکلات ایجاد شده در گوشی شما از جمله هنگ کردن گوشی ال جی را برطرف نماید. در ابتدا بهتر است دلایل مختلف بروز مشکل هنگ کردن تلفن همراه ال جی را بررسی کنیم تا بر این اساس به دنبال راه حل های کاربردی باشیم.

هنگ کردن گوشی ال جی

چگونه می توان هنگ کردن گوشی ال جی را تعریف کرد؟

زمانی که می گوییم گوشی ما هنگ کرده است، این حالت را می توان در ابعاد متفاوتی مشاهده و توصیف کرد. اما در کل زمانی که یک گوشی هنگ می کند، عملکرد آن به شدت کند و آزاردهنده می شود و موجب کلافگی کاربر خواهد شد. 

برای مثال ممکن است در زمان باز شدن قفل گوشی و نمایش داده شدن برنامه ها تاخیر ایجاد شود. از طرف دیگر گاهی نیز برای باز کردن یک برنامه باید مدت زمانی را صبر کرد و برنامه با کندی باز می شود. در حالت هایی دیگر، گوشی در حین اجرای یک برنامه یا برای مثال مشاهده یک ویدئو یا محتوای تصویری از کار می افتد و قفل می کند.

از دیگر نشانه های هنگ کردن گوشی ال جی این است که تلفن همراه مورد نظر وسط اجرای یک برنامه یا در حین استفاده از آن به صورت کاملا ناگهانی خاموش می شود. به صورت کلی زمانی که یک گوشی هنگ می کند، دستور های صادر شده به آن اجرا نمی شود و همین کار با دستگاه را به شدت سخت و کلافه کننده خواهد کرد.

دلایل مختلف کند شدن گوشی ال جی چیست؟

شاید بتوان اصلی ترین دلیل بروز این مشکل را در هر گوشی هوشمندی مشکلات نرم افزاری معرفی کرد. در واقع هر گونه اختلال نرم افزاری می تواند به عنوان عاملی برای هنگ کردن گوشی ال جی در نظر گرفته شود. برای مثال می توان به نصب بدافزار ها و برنامه های مخرب روی گوشی اشاره کرد. 

علاوه بر این یک دلیل اصلی هنگ کردن تلفن همراه ال جی ویروسی شدن آن است. زمانی که شما از سایت های نامعتبر استفاده می کنید یا این که برنامه هایی با منبع نامشخص را روی گوشی خود نصب می کنید، موبایل شما در معرض ویروسی شدن قرار خواهد گرفت.

با ویروسی شدن تلفن همراه، گوشی شما مدام هنگ می کند و عملکرد نرمال آن مختل می شود. دلایل دیگری که می توان به عنوان عامل اصلی هنگ کردن گوشی ال جی در نظر گرفت شامل موارد زیر می شود:

  • سنگین شدن حافظه داخلی موبایل و نداشتن جای خالی در رم
  • قدیمی بودن و به روز نبودن سیستم عامل گوشی
  • باز بودن همزمان چندین نرم افزار سنگین روی گوشی
  • نصب بازی های سنگین یا نرم افزار های سنگینی که فراتر از توان پردازشی گوشی هستند
  • بروز آسیب های سخت افزاری مانند ضربه، زمین خوردن، ورود آب به دستگاه، در معرض حرارت شدید قرار گرفتن گوشی و ….، آب خوردگی گوشی ال جی عامل بسیار مهمی در مشکلات متعددی است که در این دستگاه ها ایجاد می شود.

این ها از جمله موارد متعددی بودند که می توان آن ها را از جمله دلایل عمده هنگ کردن گوشی ال جی در نظر گرفت. اما دلیل هر چه که باشد، این هنگ کردن موجب کند شدن شدید عملکرد دستگاه شده و باید با راهکارهایی کاربردی این مشکل را برطرف کرد. در ادامه به بررسی برخی از راه حل های مفید در این خصوص می پردازیم.

اولین راهکار ها برای رفع مشکل هنگ کردن گوشی ال جی چیست؟

مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری، گوشی های هوشمند نیز از مجموعه ای پیچیده و مرتبط به هم تشکیل شده اند که ممکن است گاهی عملکرد آن ها مختل شود و اصطلاحا هنگ کند. اولین کاری که می توان در این خصوص انجام داد، درست مانند دیگر دستگاه های هوشمند، خاموش و روشن کردن دستگاه است. 

در بسیاری از موارد اگر مشکل هنگ کردن تلفن همراه ال جی خیلی جدی و حاد نباشد، با این کار عملکرد گوشی به حالت قبل باز می گردد. ریستارت کردن دستگاه نیز راهکار دیگری است که در بسیاری از مواقع می تواند مشکل قفل کردن گوشی ال جی را برطرف کند.

بررسی رم دستگاه و برنامه های مورد استفاده روی گوشی

هر گوشی موبایلی یک رم داخلی دارد. اندازه این رم تعیین کننده قدرت پردازش گوشی و توانایی های سخت افزاری آن است. هر چه این رم بزرگ تر باشد، قابلیت های گوشی مورد نظر نیز بیش تر خواهد بود و می توان از طیف گسترده تری از برنامه ها و نرم افزار های سنگین روی آن استفاده کرد. 

در بسیاری از مواقع کاربران گوشی های هوشمند به این نکته توجه نمی کنند و برنامه ها و نرم افزار هایی را روی دستگاه خود نصب می کنند که فراتر از توانایی و حافظه رم دستگاه است. همین امر عامل مهم هنگ کردن گوشی ال جی است.

در نتیجه با توجه به رم گوشی خود برنامه های مورد استفاده خود را انتخاب کنید و اگر قصد استفاده از نرم افزار های بسیار متعدد و سنگین را دارید، بهتر است از گوشی هایی با رم بالا تر استفاده کنید. از همه مهم تر این که به هیچ عنوان اجازه ندهید رم داخلی گوشی ال جی شما پر شود و با سنگین شدن آن، گوشی تحت فشار قرار بگیرد.

رفع مشکل هنگ کردن تلفن همراه ال جی با رفع مشکلات نرم افزاری

در بیش تر مواقع دلیل هنگ کردن گوشی ال جی، مشکلات نرم افزاری متعددی است که در این دستگاه ها ایجاد می شود. برای مثال اگر برنامه هایی سنگین روی گوشی نصب شود یا همزمان چندین نرم افزار روی دستگاه باز باشد، ممکن است گوشی هنگ کند. 

در این صورت می توان با حذف برنامه های سنگین و پر استفاده و بستن برنامه های باز غیر ضروری روی دستگاه، مشکل را برطرف کرد. برنامه هایی مانند Clean master به صورت خودکار برنامه های سنگین و پر مصرفی که موجب کند شدن گوشی ال جی و اختلال در عملکرد دستگاه هستند را یافته و پاک می کند.

از طرفی ممکن است برخی از بدافزار ها و نرم افزار هایی که منبع مشخص و مطمئنی ندارند دلیل هنگ کردن گوشی ال جی شما باشد. در این مواقع به راحتی با حذف این برنامه ها می توان مشکل را برطرف کرد.

بازگردانی موبایل ال جی به تنظیمات کارخانه

در بسیاری از مواقع، یک راهکار اساسی برای از بین بردن مشکلات گوشی، بازگرداندن آن به تنظیمات کارخانه است. ریست فکتوری کردن در بیش تر موارد مشکل کند شدن گوشی ال جی را برطرف می کند. خصوصا در مواردی که با نصب برخی از بدافزار ها و برنامه های مخرب و همچنین بازدید از سایت های نامعتبر دستگاه مورد نظر ویروسی شده باشد، می توان با ریست فکتوری کردن مشکل هنگ کردن گوشی ال جی را برطرف کرد.

راهکار دیگری که ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد، فلش کردن گوشی ال جی است. با این کار نیز مشکل ویروسی شدن دستگاه از بین رفته و عملکرد دستگاه مانند قبل می شود. در بیش تر مواقع با انجام این کار ها سرعت کارکرد دستگاه افزایش پیدا می کند و درست مانند روز اول می شود. برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص فلش کردن می توانید به مقاله آموزش فلش کردن گوشی ال جی مراجعه کنید.

به روز رسانی و ارتقای سیستم عامل موبایل lg

همان طور که در لیست عوامل مهم هنگ کردن گوشی ال جی مشاهده کردید، به روز نبودن سیستم عامل یکی از عمده دلایلی است که به موجب آن گوشی مورد نظر هنگ می کند و عملکردش کند می شود. در نتیجه می توان در این زمینه با آپدیت کردن سیستم عامل گوشی ال جی و ارتقای آن، مشکلات ایجاد شده در عملکرد دستگاه را برطرف کرد. 

معمولا در نسخه های جدید تری که برای هر مدل گوشی ارائه می شود، باگ های سیستم عامل های قبلی برطرف شده است. به همین دلیل نیز این سیستم عامل های به روز شده در اغلب موارد مشکل هنگ کردن تلفن همراه را برطرف می کنند.

تخلیه حافظه جانبی تلفن همراه

بسیاری از افراد این طور تصور می کنند که با نصب و افزودن یک حافظه جانبی می توانند تمام مشکلات مربوط به ذخیره داده ها و کند شدن گوشی ال جی را برطرف کنند. اما این تصور غلط است. چرا که خود این حافظه جانبی در صورت پر شدن می تواند فشاری مضاعف را به گوشی وارد آورده و به دنبال آن دستگاه مدام هنگ می کند. 

در نتیجه بهتر است دائما برنامه هایی همچون فیلم و عکس های اضافی ذخیره شده روی حافظه جانبی دستگاه را به فلش یا کامپیوتر انتقال داده و آن را خالی کنید. انجام این کار در بسیاری از موارد می تواند مانع از کند شدن و هنگ کردن گوشی ال جی شما شود.

برای مدت زمان های طولانی از گوشی استفاده نکنید

بسیاری از افراد مدت ها با گوشی خود مشغول می شوند و برای ساعت های طولانی از آن استفاده می کنند. این استفاده ها در بیش تر مواقع انجام بازی های سنگین و اجرای نرم افزار ها و برنامه هایی سنگین است. در این مواقع گوشی ممکن است داغ کند. 

این داغ شدن بیش از حد تلفن همراه می تواند موجب کند شدن گوشی ال جی و در نتیجه هنگ کردن آن شود. به همین دلیل بهتر است بعد از مدتی استفاده، گوشی را کنار گذاشته و از داغ شدن آن جلوگیری کنید. این کار می تواند به مراتب مانع از هنگ کردن گوشی ال جی شما شود.

رفع مشکل هنگ کردن گوشی ال جی در اثر آسیب های سخت افزاری

در برخی مواقع، آسیب های سخت افزاری که در اثر ضربه، زمین خوردن یا آب خوردگی دستگاه به گوشی وارد می شود دلیل هنگ کردن مدام و کند شدن گوشی ال جی است. در این شرایط برای رفع مشکل ایجاد شده، به تعمیرات اساسی و حرفه ای نیاز است. 

در نتیجه این آسیب سخت افزاری، قطعاتی کاربردی در دستگاه خراب شده اند و دیگر به درستی دستور های ارائه شده به دستگاه را اجرا نمی کنند. به این ترتیب شاهد هنگ کردن گوشی ال جی خواهید بود. به این ترتیب باید برای رفع مشکل ایجاد شده و عیب یابی تخصصی، به مرکز تعمیرات موبایل ال جی مراجعه کنید تا کارشناسان مربوطه با بررسی دقیق و حرفه ای گوشی ال جی ، مشکل را برطرف کنند.

4/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 6 =