اشتراک گذاری

علت عدم شناسایی سیم کارت در گوشی ال جی چیست؟

اکثر کاربران موبایل حداقل یک بار هم که شده است با مشکل نخواندن یا شناسایی نشدن سیم کارت در گوشی خود مواجه شده‌اند؛ اگر از کاربران گوشی ال جی هستید و با این مشکل روبه‌رو شده‌اید، خیلی خوش شانسید که این مطلب را برای حل کردن مشکل خود انتخاب کرده‌اید چراکه قرار است علت عدم شناسایی سیم کارت در گوشی ال جی و همچنین روش‌های حل کردن این مشکل را در ادامه این مطلب بررسی کنیم؛ پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

عدم شناسایی سیم کارت در گوشی ال جی

بررسی دلیل  نخواندن سیم کارت در گوشی ال جی

  • ویروسی شدن گوشی
  • نصب برخی از نرم‌افزارهای مخرب یا بدافزارها بر روی گوشی
  • بروز مشکل در اسلات سیم کارت (نگهدارنده سیم کارت)
  • بروز مشکل سخت‌افزاری در سیم کارت مانند ایجاد شکستگی یا ترک در سیم کارت
  • پانچ اشتباهی سیم کارت
  • فلش کردن گوشی
  • عدم ثبت رجیستری سیم کارت
  • عدم تنظیم سیم کارت بر روی شبکه

روش‌های رفع مشکل عدم شناسایی سیم کارت در گوشی ال جی

گوشی خود را ریستارت کنید

رایج‌ترین علت عدم شناسایی سیم کارت در گوشی ال جی، تعویض سیم کارت است به گونه‌ای که شما سیم کارت قبلیه خود را از گوشی خارج می‌کنید و یک سیم کارت جدید در آن قرار می‌دهید اما با مشکل نخواندن سیم کارت در گوشی ال جی روبه‌رو می‌شوید. در این صورت راحت‌ترین و ساده‌ترین راهکاری که موجب حل این مشکل می‌شود، ریستارت کردن گوشی است؛ درواقع اکثر گوشی‌های هوشمند ال جی تا وقتی که یک بار خاموش و روشن نشوند، قادر به شناسایی سیم کارت جدید نیستند.

سیم کارت را  به درستی در جای خود قرار دهید

قرار نگرفتن درست سیم کارت در جای خود دیگر دلیل عدم شناسایی سیم کارت در گوشی ال جی است؛ بنابراین اشتباه قرار دادن سیم کارت در گوشی موجب شناسایی نشدن آن توسط گوشی می‌شود حتی اگر سیم کارت را به درستی در جای خود قرار داده باشید، افتادن گوشی از دستتان ممکن است موجب جابجایی سیم کارت و عدم شناسایی آن توسط گوشی شود.

اپراتور شبکه را به صورت دستی انتخاب کنید

گاهی اوقات نصب برخی از نرم‌افزارها بر روی گوشی موجب بهم‌ ریختن تنطیمات شبکه آن به صورت خودکار می‌شود. بنابراین بهم ریختن تنظیمات شبکه گوشی نیز می‌تواند علت شناسایی نشدن سیم کارت در گوشی ال جی باشد. برای رفع این مشکل باید اپراتور شبکه را به صورت دستی انتخاب کنید؛ برای انجام این کار باید از مسیر زیر به تنطیمات شبکه گوشی خود بروید و اپراتور شبکه مورد نظر را انتخاب کنید:

Wireless and Networks > Mobile Networks > Network Operators

تنظیمات شبکه را بر روی حالت خودکار قرار دهید

درصورتی که با انتخاب اپراتور شبکه به صورت خودکار، مشکل عدم شناسایی سیم کارت در گوشی ال جی برطرف نشد، تنظیمات شبکه را بر روی حالت خودکار قرار دهید؛ برای انجام این کار از مسیر Wireless and Networks > Mobile Networks > Network Mode > Auto استفاده کنید.

سیم کارت و جای قرارگیری آن را تمیز کنید

درصورتی که سیم کارت شما یا اسلات سیم کارت (محل قرارگیری سیم کارت) دچار شکستگی یا ترک خوردگی نشده باشند به احتمال زیاد دیگر علت عدم شناسایی سیم کارت در گوشی ال جی ، کثیف بودن سیم کارت و نگهدارنده است؛ بنابراین بهتر است سیم کارت را از داخل آن بیرون بیاورید و آن را کاملاً تمیز کنید و سپس سعی کنید محل قرارگیری سیم کارت را نیز تمیز کنید؛ پس از آن مجدداً سیم کارت را درون اسلات آن قرار دهید.

سیم کارت خود را تعویض کنید

همانطور که می‌دانید برای تبدیل سایز مینی سیم کارت به میکرو یا برای تبدیل میکرو به نانو، سیم کارت را پانچ می‌کنند. استفاده از دستگاه غیر استاندارد برای پانچ سیم کارت یا اشتباه پانچ کردن سیم کارت، موجب آسیب رسیدن به چیپ سیم کارت می‌شود؛ آسیب‌دیدگی چیپ سیم کارت نیز موجب سوختن آن می‌شود از این‌رو زمانی که سیم کارت را درون گوشی خود قرار می‌دهید با مشکل عدم شناسایی آن توسط گوشی روبه‌رو می‌شوید؛ در چنین شرایطی راهی به جزء تعویض سیم کارت نخواهید داشت.

نمایندگی تعمیر موبایل ال جی

اگر از کاربران گوشی‌های پرطرفدار ال جی هستید و با مشکلی در گوشی خود روبه‌رو شده‌اید، می‌توانید برای برطرف کردن آن به نمایندگی تعمیر موبایل ال جی مراجعه کنید. نمایندگی تعمیر موبایل ال جی به عنوان تنها نمایندگی رسمی موبایل ال جی از نیروها و تکنسین‌های حرفه‌ای برخوردار است که علاوه‌بر داشتن دانش و مهارت بالا در زمینه مشکلات نرم‌افزاری گوشی‌های ال جی از تخصص بالایی برای رفع مشکلات سخت‌افزاری گوشی‌های ال جی برخوردار هستند؛ بنابراین فرقی نمی‌کند که گوشی شما دچار مشکلات نرم‌افزاری شده باشد یا سخت‌افزاری، شما می‌توانید با خیال راحت تعمیرات تخصصی گوشی ال جی خود را به نمایندگی رسمی ال جی بسپارید.

2.7/5 (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =