اشتراک گذاری

تعمیر برد اینورتر تلویزیون ال جی

تلویزیون های امروزی از جمله تلویزیون های ساخت برند محبوب ال جی دارای اجزای پیچیده و فنی خاصی هستند که ممکن است برای کاربران عادی کاملا ناشناخته باشند. نام برد Inverter تلویزیون نیز کمتر به گوش کاربران عادی رسیده است. در این مقاله قصد داریم شما را با برد اینورتر تلویزیون ال جی و علائم خرابی آن آشنا کنیم. فراموش نکنید که چشم پوشی از خرابی های تلویزیون می تواند باعث افزایش هزینه های تعمیراتی و حتی غیرقابل تعمیر شدن دستگاه و مرگ کامل آن شود. بنابراین سعی کنید کمی با نشانه های خرابی قطعات تلویزیون آشنا باشید. از شما دعوت می کنیم مقاله ی مرتبط با تعمیر مین برد تلویزیون ال جی را هم مطالعه نمایید.

تعمیر برد اینورتر تلویزیون ال جی

وظیفه ی اصلی برد اینورتر تلویزیون ال جی

برای اینکه بتوانید علائم خرابی برد Inverter و ضرورت تعمیر آن را درک کنید، باید متوجه وظیفه ی اصلی برد اینورتر تلویزیون باشید. وظیفه ی اصلی برد اینورتر در روشن کردن بک لایت دستگاه خلاصه می شود. در نتیجه از کار افتادگی برد اینورتر برابر است با ناکارآمدی بک لایت و حذف نور در نمایش تصاویر. نیروی برق ابتدا وارد برد اینورتر می شود. سپس برد اینورتر تلویزیون ال جی به روشن کردن بک لایت سیستم می پردازد. این روند کاری یک چرخه ی کامل برای شکل گیری تصاویر درون پنل است.

علائم خرابی برد اینورتر تلویزیون LG

همان طور که گفته شد، خرابی برد اینورتر تلویزیون ال جی و یا سایر برندهای موجود در بازار با ناکارآمدی بک لایت هماهنگ خواهد شد. در چنین شرایطی ممکن است کاربر احساس کند تلویزیون روشن نمی شود. این در حالی است که اگر دقت کنید احتمالا می توانید صدای تلویزیون و شبکه ی در حال پخش را بشنوید. 

در واقع نور لازم برای تشکیل تصاویر در تلویزیون حضور ندارد. ممکن است از فاصله ی بسیار نزدیک هم تصاویر نمایان شوند. با مشاهده ی این وضعیت تلویزیون را خاموش کنید و با مراکز تعمیراتی معتبر تماس حاصل فرمایید.

تعمیرات برد اینورتر تلویزیون ال جی
هشدار: برای رفع خرابی برد اینورتر تلویزیون به دستگاه ضربه نزنید.

متاسفانه اغلب اوقات کاربران عادی زمانی که تلویزیون روشن نمی شود یا با وجود پخش صدا قدرتی در نمایش تصاویر ندارد؛ به پشت پنل دستگاه ضربه می زنند. این کار نه تنها موجب رفع خرابی برد اینورتر تلویزیون ال جی نمی شود، بلکه می تواند مین برد، فلت و پنل سیستم را نیز درگیر اختلالات ساختاری نماید.

 به طور کلی قطعات گران قیمت و اصلی تلویزیون های امروزی به اصابت ضربه حساس هستند. حتی با یک ضربه ی کوچک نیز می توانید موجب سوختن پنل و شکل گیری اتصالی های درونی تلویزیون شوید.

برد اینورتر تلویزیون LG را تعمیر کنیم یا تعویض؟

اینکه برد اینورتر تلویزیون ال جی قابل تعمیر است یا باید به طور حتم تعویض شود، نیازمند بررسی کارشناسانه ی تعمیرکاران مجرب می باشد. اگر شدت خرابی برد اینورتر در حدی باشد که تعویض ضرورت یابد، استفاده از نمونه ی اورجینال مشابه الزامی است.

اگر ساکن تبریز هستید می توانید از خدمات ال جی در تبریز بهره مند شوید. نمایندگی رسمی ال جی به شما این اطمینان را می دهد که در بالاترین سطح کیفی ممکن پروسه ی تعمیر و یا تعویض برد Inverter تلویزیون LG را به اتمام برساند. لازم به ذکر است که کلیه ی سرویس ها و خدمات نمایندگی رسمی ال جی به همراه گارانتی عرضه می شوند.

5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *