اشتراک گذاری

عدم اتصال تلویزیون ال جی به اینترنت

عدم اتصال تلویزیون ال جی به اینترنت یکی از مشکلاتی است که افراد به‌ هنگام نصب نرم افزارها در سیستم عامل webOS با آن مواجه می شوند. فرآیند  وصل شدن تلویزیون ال جی به اینترنت به دو صورت اتصال بی سیم و اتصال با سیم انجام می گیرد.  

کاربران از طریق اتصال دستگاه خود به اینترنت از قابلیت ها و امکانات بسیاری بهره مند می برند، اما گاهی علی رغم رفع تلاش فراوان موفق نمی شوند که این کار را انجام دهند. به همین دلیل در نوشتار پیش رو مشکل متصل نشدن تلویزیون ال جی به اینترنت و روش برطرف کردن آن را بررسی خواهیم کرد.

عدم اتصال تلویزیون ال جی به اینترنت

ارور ۱۰۱ و عدم اتصال تلویزیون ال جی به اینترنت

یکی از چالش هایی که کاربران برای آغاز وب گردی با آن مواجه می شوند، ارور ۱۰۱ است. این خطا امکان وصل شدن دستگاه به شبکه جهانی را نمی دهد، بنابراین باید ابتدا از آن عبور کنید. ارور ۱۰۱ و مشکل عدم اتصال تلویزیون ال جی به اینترنت را می توانید با استفاده از راه کارهای زیر برطرف نمایید.

برای افزودن برنامه جدید به تلویزیون هوشمند خوندن این مقاله رو از دست نده 😉

حل مشکل عدم اتصال تلویزیون ال جی به اینترنت

در صورتی که تلویزیون ال جی به اینترنت متصل نمی شود، راه کارهای زیر را برای حل مشکل امتحان کنید. اگر مشکل حل نشد با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی تماس بگیرید.

راه حل اول: تغییر شبکه اینترنتی

قبل از هر چیزی لازم است بدانید که تلویزیون های تولید شده در شرکت ال جی با تمام شبکه های اینترنت داخلی سازگار نیستند. بنابراین برای اتصال به اینترنت و برخورداری از امکانات فروشگاه webOS تنها می توانید از دو اینترنت داخلی مبین نت و همراه اول استفاده کنید.

پس امکان دسترسی به بازی ها و برنامه های مختلف فروشگاه webOS از طریق خطوط شاتل، ایرانسل و مخابرات کشور وجود ندارد. حال اگر اینترنت یکی از این شبکه ها را خریداری کرده اید، باید در اسرع وقت آن را به همراه اول یا مبین نت تغییر دهید.‌

راه حل دوم: تغییر موقعیت مکانی

اگر به هر دلیلی به شبکه همراه اول یا مبین نت دسترسی نداشتید، برای رفع مشکل عدم اتصال تلویزیون ال جی به اینترنت از طریق تغییر موقعیت مکانی اقدام نمایید. البته این نکته را مدنظر داشته باشید که روش قبلی بهتر عمل می کند. کافی است مراحل زیر را برای تغییر موقعیت مکانی انجام دهید:

  1. نخست وارد قسمت System تلویزیون خود شوید و گزینه Location را برگزینید.
  2. اکنون دو گزینه تحت عناوین Broadcast Country و LG Services Country به شما نشان داده می شود. در این مرحله باید گزینه Broadcast Country را روی کشور آفریقای جنوبی تنظیم کنید‌ که آن را می توانید با نام Southern Africa در لیست مربوطه بیابید.
  3. سپس روی آیتم LG Services Country بزنید و حالت اتوماتیک آن را غیر فعال نمایید. طبق آزمون و خطاهایی که کارشناسان مرکز ما انجام داده اند، انتخاب کشور Angola برای این گزینه می تواند مناسب باشد. اکنون می توانید به راحتی به اینترنت وصل شوید و از آن لذت ببرید.

اگر می خواهید به روز باشید این مقاله را بخوانید : سیگنال نداشتن تلویزیون ال جی

وصل نشدن تلویزیون الجی به وای فای

راه حل سوم: تغییر موقعیت زمانی

یکی دیگر از روش های رفع ارور ۱۰۱ و حل مشکل عدم اتصال تلویزیون ال جی به اینترنت این است که موقعیت زمانی دستگاه خود را تغییر دهید.‌ برای تنظیم دستی موقعیت زمانی به این صورت عمل کنید:

  1. وارد بخش System تلویزیون ال جی شوید و آیتم Time & Timer را برگزینید.
  2. سپس گزینه Set Automatically را غیر فعال نمایید.‌ این کار سبب می گردد که بخش های مربوط به موقعیت زمانی و تاریخ از حالت اتوماتیک خارج شده و به دستی تبدیل شوند.
  3. در نهایت باید Time Zone را روی کشور Luanda قرار دهید.

‌اکنون مشکل متصل نشدن تلویزیون ال جی به اینترنت به طور کامل برطرف شده و به راحتی ارتباط شما با فروشگاهwebOS  کمپانی ال جی برقرار می گردد. در صورت داشتن هرگونه سوال در این رابطه می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

عدم اتصال تلویزیون الجی به وای فای
1.7/5 (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + شانزده =