اشتراک گذاری

آموزش فعال سازی بلوتوث تلویزیون ال جی

شاید بتوان گفت فعال سازی بلوتوث تلویزیون ال جی یکی از بزرگترین خدماتی است که تکنولوژی برای انتقال اطلاعات به تلویزیون در اختیار کاربران  قرار داده است. یادگیری نحوه فعال کردن بلوتوث تلویزیون ال جی یکی از دلایلی است که کاربران این دستگاه ها برای انتقال اطلاعات آن هم از نوع بی سیم به آن نیاز دارند. از این رو در این مقاله سعی کردیم روش های فعال کردن بلوتوث تلویزیون ال جی را به زبانی ساده برای کاربران فعلی و آینده این دستگاه ها به رشته تحریر درآوریم تا به راحتی بتوانند از این قابلیت استفاده نموده و لذت ببرند.

در صورتی که با وجود تمامی راهکارهای ارائه شده همچنان در اتصال دستگاه های هوشمند خود از طریق بلوتوث به تلویزیون مشکل دارید یا در راستای فعال سازی بلوتوث تلویزیون خود ناموفق بوده اید به شما پیشنهاد می کنیم برای راه اندازی این قابلیت از تکنسین های متخصص نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی واقع در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید تا ضمن برطرف کردن مشکل شما با خیالی راحت از تعمیر دستگاه خود از آن استفاده نمایید.

فعال سازی بلوتوث تلویزیون ال جی

مراحل فعال سازی بلوتوث تلویزیون ال جی

 1. ورود به تنظیمات تلویزیون : ابتدا با استفاده از کنترل از راه دور، وارد منوی تنظیمات تلویزیون شوید.
 2. انتخاب گزینه ‘همه تنظیمات : برای دسترسی به تمامی گزینه‌های پیکربندی، گزینه ‘همه تنظیمات’ را انتخاب نمایید.
 3. یافتن تنظیمات بلوتوث : در بخش تنظیمات، گزینه‌های ‘بلوتوث’ یا ‘صدا’ را جستجو کرده و انتخاب کنید.
 4. فعال‌سازی بلوتوث: بلوتوث را با تغییر دادن گزینه مربوطه به ‘روشن’ یا ‘فعال’، فعال کنید.
 5. جفت‌سازی دستگاه‌ها: دستورالعمل‌های نمایش داده شده روی صفحه را برای جفت‌سازی تلویزیون با دستگاه مورد نظر دنبال کنید.
 6. با انجام این مراحل، بلوتوث تلویزیون ال‌جی شما فعال شده و می‌توانید دستگاه‌های بلوتوثی خود را به آن متصل نمایید.

بیشتر بخوانید: با ویروسی شدن تلویزیون ال جی ، چه اتفاقی برای تلویزیون می افتد؟

کاربردهای فعال سازی بلوتوث تلویزیون ال جی

همان طور که می دانیم تقریبا اکثر دستگاه های هوشمندی که امروزه از آن ها استفاده می کنیم دارای بلوتوث یا قابلیت های انتقال اطلاعات به صورت بی سیم هستند. لازم به ذکر است فعال کردن بلوتوث تلویزیون ال جی صرفا به جهت انتقال اطلاعات از دستگاه به تلویزیون نیست.

گاهی اوقات کاربران از این قابلیت برای پخش فایل های صوتی و تصویری خود از تلویزیون اقدام می کنند یا با فعال کردن بلوتوث تلویزیون ال جی نسبت به استفاده از هدفون های بی سیم جهت وضوح بهتر صداها هنگام تماشای فیلم یا بازی های کنسول های بازی اقدام می کنند.

چگونگی فعال سازی بلوتوث تلویزیون ال جی

در اولین مرحله و پیش از هرگونه اقدامی جهت فعال کردن بلوتوث تلویزیون ال جی لازم است ابتدا تلویزیون خود را نسبت به شروع این فعال سازی آگاه کنیم. در اکثر مدل های تلویزیون های ال جی گزینه بلوتوث مستقیما در منوی پیش روی شما قرار گرفته است، بنابراین به راحتی می توانید به منوی تلویزیون خود رفته و بلوتوث آن را روشن کنید.

در روشی دیگر شما باید به منوی مخفی تلویزیون خود بروید و برای فعال کردن بلوتوث تلویزیون LG از طریق این منو اقدام نمایید (ورود به منوی مخفی تلویزیون ال جی). این منو دقیقا همان مسیر دسترسی و مورد علاقه تکنسین های تعمیر تلویزیون های ال جی است که برای استفاده از برخی قابلیت ها یا فعال سازی و غیرفعال سازی آن ها از این طریق اقدام می کنند. برای دسترسی به منوی مخفی این تلویزیون ها از چند طریق می توانید اقدام کنید.

در وهله اول می توانید دکمه ok روی ریموت کنترل و دکمه ok روی پنل تلویزیون را به صورت همزمان حدود 8-7 ثانیه نگه دارید یا در برخی مدل های دیگر دکمه ok و دکمه کاهش صدا را به صورت همزمان و حدود 15-10 ثانیه فشار داده تا جهت فعال کردن بلوتوث تلویزیون خود به منوی مخفی دسترسی پیدا کنید. حال در این مرحله می توانید به بخش Engineering رفته و پس از فعال سازی بلوتوث تلویزیون ال جی خود، نسبت به خاموش و روشن کردن مجدد تلویزیون اقدام کرده تا گزینه اتصال به دستگاه های بلوتوثی در بخش تنظیمات صدای تلویزیون نمایان شود.

فعال سازی بلوتوث تلویزیون ال جی

متصل کردن هدفون های بلوتوثی به تلویزیون های ال جی

فرض کنید یک روز تعطیل در منزل نشسته اید و حال می خواهید به تماشای فیلم و سریال های مورد علاقه خود بنشینید. اما دیگر اعضای خانواده مشغول کارهای دیگری هستند و سر و صدای محیط موجب سلب آسایش شما می شود یا بالعکس؛ صدای بازی یا تماشای فیلم و سریال شما سبب بهم ریخته شدن آرامش اعضای منزل می شود.

در چنین وضعیتی فعال کردن بلوتوث تلویزیون ال جی به جهت اتصال به هدفون های بی سیم پیشنهاد می شود. چند سالی است که با خرید هدفون های بلوتوثی می توانید از فاصله بیشتر و با وضوح بهتر به تماشای تلویزیون بنشینید. در این حالت ابتدا طبق صحبت های قبلی نسبت به فعال سازی بلوتوث تلویزیون ال جی خود اقدام کنید. حال در مرحله بعدی باید هدفون خود را روشن کرده و بلوتوث مربوط به آن را روشن نمایید.

کمی صبر کنید تا تلویزیون و هدفون همدیگر را شناسایی کرده و سپس از طریق منوی اصلی یا منوی مخفی به قسمت تنظیمات صدای تلویزیون ال جی خود بروید. حال از میان دستگاه های فعال شناسایی شده در محیط، هدفون خود را انتخاب نموده و از وضوح و کیفیت صدا نهایت لذت را ببرید.

این مقاله نکات جدید و جالبی را شرح می دهد : نحوه اتصال گوشی به تلویزیون ال جی

رفع مشکلات احتمالی فعال سازی بلوتوث

زمانی که بلوتوث روشن است، حسگرهای آن به‌صورت مداوم در حال بررسی دستگاه‌های دیگر هستند تا حالت همگام‌سازی با دستگاه‌های دیگر را فعال کنند. طبیعتا زمانی که حالت بلوتوث غیرفعال باشد، امکان اتصال دو دستگاه به یکدیگر وجود نخواهد داشت. اگر مطمئن هستید حالت بلوتوث در هر دو دستگاه فعال است، اما امکان همگام‌سازی وجود ندارد، روش‌های زیر را بررسی کنید.

 1. بلوتوث گوشی را، خاموش و روشن کنید
 2. از صحت عملکرد دستگاه دیگر مطمئن شوید
 3. گوشی هوشمند و دستگاه بلوتوثی دیگر را ریست کنید
 4. تمامی دستگاه‌های همگام‌سازی شده را حذف کنید

روش اتصال بلوتوث گوشی های هوشمند به تلویزیون ال جی

برای کسانی که اهل تماشای فیلم و سریال هستند تماشای آن در صفحه کوچک گوشی های هوشمند با اسپیکرهای ضعیف بسیار آزار دهنده است. از این رو با فعال کردن بلوتوث تلویزیون ال جی می توانید تلویزیون خود را به یک سینمای خانگی جذاب تبدیل کنید و همزمان نیز با گوشی خود مشغول دیگر کارهای روزمره تان شوید.

در روش ابتدایی و اولیه از کابل استفاده می شود اما این راه نه تنها محدودیت های حرکتی به وجود می آورد بلکه سیستم برق و باتری گوشی را در مرور زمان دچار آسیب دیدگی های احتمالی می کند. برای این کار پس از فعال سازی بلوتوث تلویزیون ال جی خود از طریق منوی اصلی یا مخفی، آن را بر روی حالت discoverable تنظیم کنید. سپس بلوتوث گوشی یا تبلت خود را فعال نموده و اجازه جستجو را به هر دو دستگاه بدهید.

پس از چند لحظه نام تلویزیون ال جی خود را در بین لیست دستگاه های کشف شده در گوشی خود یافته و انتخاب نمائید. حال کد تائید نمایش داده شده روی گوشی خود را با استفاده از کنترل در تلویزیون وارد کنید تا بتوانید به راحتی فایل های مد نظر خود را انتقال داده یا پخش کنید.

اتصال بلوتوث گوشی های هوشمند به تلویزیون ال جی

بلوتوث تلویزیون ال جی کجاست؟

مدل های جدیدتر (WebOS):

 • با استفاده از کنترل از راه دور، دکمه “تنظیمات” را فشار دهید.
 • به “صدا” و سپس “خروجی صدا” بروید.
 • “فهرست دستگاه های بلوتوث” را انتخاب کنید.
 • اگر گزینه “فهرست دستگاه های بلوتوث” را مشاهده می کنید، تلویزیون شما از بلوتوث پشتیبانی می کند.
 • برای روشن کردن بلوتوث، “بلوتوث” را انتخاب کرده و آن را “روشن” کنید.
 • تلویزیون به طور خودکار دستگاه های بلوتوث موجود را اسکن می کند.
 • دستگاهی را که می خواهید به آن متصل شوید انتخاب کنید و در صورت نیاز رمز عبور را وارد کنید.

مدل های قدیمی تر (Netcast):

 • با استفاده از کنترل از راه دور، دکمه “تنظیمات” را فشار دهید.
 • به “جستجو” و سپس “دستگاه های بلوتوث” بروید.
 • “بلوتوث” را انتخاب کرده و آن را “روشن” کنید.
 • تلویزیون به طور خودکار دستگاه های بلوتوث موجود را اسکن می کند.
 • دستگاهی را که می خواهید به آن متصل شوید انتخاب کنید و در صورت نیاز رمز عبور را وارد کنید.
4.2/5 (130 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + پانزده =