اشتراک گذاری

علت خرابی پنل تلویزیون ال جی چیست؟

علت خرابی پنل تلویزیون ال جی چیست؟ این سوال یکی از رایج ترین سوالات کاربران تلویزیون های ال جی است. به طور کلی پنل 70 درصد یک تلویزیون را تشکیل داده و یکی از قطعات اصلی این دستگاه به شمار می رود. به یاد داشته باشید پنل یکی از قطعات گران قیمت تلویزیون است و به منظور نگهداری بهتر به مراقبت  های بسیاری نیاز دارد. آسیب دیدگی هایی که معمولا تاثیر مستقیمی بر کارکرد تلویزیون دارد عبارت است از آبخوردگی پنل ، نفوذ مایعات ، ضرب خوردگی و…. که در نتیجه خرابی پنل تلویزیون ال جی را به دنبال دارد.

علت خرابی پنل تلویزیون ال جی چیست؟

اینو بخون حتما به کارت میاد : راه های پیشگیری از سوختن تلویزیون

دلیل خرابی پنل تلویزیون ال جی

دلایل خرابی پنل تلویزیون ال جی در موارد گسترده ای لازم است بررسی شود . برای مثال اولین دلایل بروز این خرابی ها برای قطعه ی پنل بی احتیاطی کاربران در نگهداری درست این قطعه می باشد. شکستگی پنل، آبخوردگی پنل تلویزیون ال جی، پیدایش خطوط عمودی، پیکسل سوختگی و آسیب دیدگی فلت های انتقال دهنده تصویر از جمله ایرادات شایع در پنل تلویزیون ال جی است که هر بنا بر دلایل مختلفی به وجود آمده اند. در ادامه به بررسی چند نمونه از این آسیب دیدگی ها می پردازیم.

نفوذ مایعات به پنل تلویزیون ال جی

نفوذ مایعات به پنل تلویزیون ال جی یکی از رایج ترین مشکلاتی است که معمولا بر اثر اسپری مستقیم برای تمیزی پنل به وجود می آید . دقت داشته باشید برای تمیز کردن پنل اسپری را بر روی یک پارچه ی لطیف بزنید و سپس با پارچه ی مورد نظر پنل را تمیز کنید. در صورتی که اسپری تمیز کننده را به صورت مستقیم به پنل بزنید و ای نکار به صورت مداوم تکرار شود مقداری از اسپری در زیر پنل باقی مانده و در نتیجه به مردر زمان سوختگی پنل و آسیب دیدگی آن را در پی دارد.

شکستگی پنل تلویزیون ال جی

در اغلب موارد این اختلال به هنگام جا به جای تلویزیون رخ می دهد. بی احتیاطی کاربران در زمان جا به جایی تلویزیون یکی از اختلالاتی است که منجر به خرابی پنل تلویزیون ال جی و یا شکستگی آن می شود.

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است شکستگی پنل را در پی داشته باشد آن است که دستگاه به درستی روی پایه خود فیکس نشده باشد یا اینکه میز تلویزیون از استحکام خوبی برخوردار نباشد، زمینه ساز سقوط پنل تلویزیون شود و شکستگی آن را به دنبال داشته باشد.

فلت های آسیب دیده

آسیب دیدگی فلت ها نیز یکی دیگر از مواردی است که در زمان نفوذ مایعات به پنل با آن رو به رو می شویم.در حقیقت آبخوردگی پنل تلویزیون ال جی باعث سوختن یا آسیب جدی فلت های ریزی می شود که درون پنل قرار دارند و در نتیجه دلیل خرابی پنل تلویزیون lg هستند.

سوختن پیکسل ها

هر پیکسل در پنل تلویزیون ال جی، 3 عدد ساب برای ایجاد رنگ دارد. کنترل پیکسل ها به صورت گرهی بوده و توسط ترانزیستور ها انجام می شود. در صورت بروز هر گونه مشکل در بخش های ذکر شده، پیکسل به حالت خاموش در آمده که به آن اصطلاحا سوختگی پیکسل یا پیکسل سوختگی می گویند.

ریشه یابی دلیل خرابی پنل تلویزیون ال جی در این مورد نیز به بررسی و عیب یابی دقیق و تخصصی نیاز دارد و تنها با مراجعه به یک مرکز تعمیراتی مجاز و معتبر ممکن است.

خطوط عمودی در تصویر

خطوط عمودی در تصویر یکی از علائم آسیب دیدگی پنل تلویزیون می باشد. دلیل خرابی پنل تلویزیون ال جی در این قسمت کمی گسترده است؛ ضربه خوردگی پنل یا وجود مشکل در برد تیکان و یا فلت‌های ارتباط دهنده از جمله این دلایل هستند.

اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین ‌ترین نقطه کشیده شده باشد، می توانید علت اختلال را در برد تی کان و فلت ها جستجو کنید. در این صورت جای امیدواری است که هزینه های تعمیر تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند.

در غیر این صورت اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد_ یک خط چند سانتی متری در مرکز تصویر یا از بالاترین نقطه تا مرکز تصویر باشد_ مشکل از پنل اصلی است، اگر مشکل تا جایی پیشرفته باشد که به تعویض پنل نیاز داشته باشید لازم است هزینه های بیشتری بپردازید.

این مقاله ی کاربردی را از دست ندهید چون حتما به کارت میاد 👈  تعمیر پرش تصویر تلویزیون ال جی

دلیل خرابی پنل تلویزیون ال جی

نمایندگی تعمیر تلویزیون

نمایندگی تعمیر تلویزیون در واحدی مجزا و به صورت تخصصی به تعمیرات انواع تلویزیون ال ای دی ، ال سی دی ، اولد و کیولد می پردازد. متخصصان این مجموعه با بهره مندی از ترفند های  تعمیراتی می توانند تمامی عیوب این دستگاه ها را در مدت زمانی کوتاه برطرف نمایند.

دسترسی این مجموعه به تمامی ابزار و قطعات نیز سبب شده تا فرآیند تعمیرات تلویزیون ال جی با سرعت و دقت بسیار بالایی انجام شود. تمامی تلویزیون های آسیب دیده پس از اعمال فرآیند تعمیرات برای کاربران  تست شده و در صورت کارکرد درست به مشتریان تحویل داده می شوند.

نمایندگی ال جی

نمایندگی ال جی با دو شعار مشتری مداری و تضمین کیفیت و عمل کردن به این شعار ها توانسته است همواره اولویت اول مشتریان باقی بماند. از آنجا که کمپانی ال جی در زمینه تولید انواع محصولات لوازم خانگی، لوازم صوتی و تصویری، ماشین های اداری و دفتری و کالاهای دیجیتال و تجهیزات وابسته به آن فعالیت دارد، در نمایندگی ال جی می توانید همه این محصولات را به صورت اورجینال و همراه با گارانتی معتبر خریداری کنید. واحد تعمیرات لوازم خانگی ال جی نیز در راستای رفاه بیشتر مشتریان با بهره مندی از امکاناتی مجهز و مدرن می تواند انواع عیوب دستگاه های ال جی را برطرف نماید.

کلیه ی محصولات ال جی با هر نقص و ایرادی که باشند در واحد تعمیرات ال جی قابل تعمیر هستن. همچنین در صورتی که تولیدات ال جی به تعویض قطعه نیاز داشته باشند به منظور حفظ کیفیت و کارایی دستگاه قطعه ی آسیب دیده با نمونه ی اصلی جایگزین خواهد شد. کلیه خدمات نمایندگی تعمیرات ال جی تحت کنترل مرکز سخت افزار ایران ارائه می شود.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *