اشتراک گذاری

راه های پیشگیری از سوختن تلویزیون

یافتن راه های پیشگیری از سوختن تلویزیون یکی از دغدغه های اصلی کاربران تلویزیون های خانگی است. سوختن تلویزیون می تواند هزینه های سنگین تعمیرات را بر دوش فرد و خانواده تحمیل کند و از همین رو بهترین راه برای فرار از این هزینه های سنگین پیشگیری از سوختن تلویزیون است. جالب است بدانید که اگر چه سوختن تلویزیون مخصوصا تلویزیون های سایز بزرگ بسیار ناراحت کننده و آزار دهنده است، اما راه های جلوگیری از سوختن تلویزیون نسبتا ساده بوده و با اجرای چند راهکار ساده می توان تا حد ممکن از وارد شدن چنین آسیب هایی به تلویزیون پیشگیری کرد.

در ادامه به بررسی این اقدامات می پردازیم. در صورتی که تلویزیون ال جی شما دچار مشکل شد می توانید با مراجعه به مرکز سخت افزار ایران دستگاه خود را به دست تکنسین های ماهر این شرکت بسپارید تا مشکل آن را رفع کنند. نمایندگی ال جی همچنین ارائه دهنده سرویس خدمات در محل است و در صورتی که نگران وارد شدن آسیب های احتمالی در حین جا به جایی به دستگاه خود هستید می توانید با تماس با این مرکز و ثبت آدرس خود، از خدمات سرویس در محل تلویزیون برخوردار شوید.

پیشگیری از سوختن تلویزیون

استفاده از محافظ قوی برای پیشگیری از سوختن تلویزیون

یکی از مهم ترین عواملی که می تواند منجر به سوختن تلویزیون و وارد شدن خسارت های هنگفت به آن شود نوسانات برق است. پس می توان حدس زد که یکی از بهترین راهکارها برای پیشگیری از سوختن تلویزیون استفاده از یک محافظ ولتاژ مناسب است. یک محافظ قوی و با کیفیت می تواند مانع از پیکسل سوختگی در تلویزیون شود و همچنین برد آن را نیز از نوسانات برقی محافظت می کند.

یه سر به اینجا بزن تا راه حل برطرف کردن 👈 مشکل قطع شدن صدای تلویزیون 👉 رو بهت بگه

استفاده از پایه مناسب برای جلوگیری از سوختن تلویزیون

یکی از ناگوارترین اتفاقاتی که ممکن است برای تلویزیون رخ دهد افتادن آن از روی پایه است، خواه این پایه رومیزی باشد یا پایه دیواری. در هر صورت نصب نامناسب می تواند به یکی از اصلی ترین قاتلین تلویزیون شما تبدیل شود.

از همین رو لازم است در هنگام نصب نهایت دقت خود را به کار برید و از پایه های ایمن و با کیفیت جهت نصب تلویزیون استفاده کنید. در مقاله ای که تحت عنوان آموزش نصب تلویزیون به دیوار گردآوری شده است می توانید اطلاعات جامعی پیرامون این مساله کسب کنید و اطمینان حاصل کنید که نحوه نصب تلویزیونتان ایمن و استاندارد است.

جلوگیری از سوختن LCD و LED با کنترل دما

تلویزیون به دما حساس بوده و دماهای بسیار بالا یا بسیار پایین می توانند موجب از بین رفتن و سوختن پیکسل ها شوند. بنابراین برای پیشگیری از سوختن تلویزیون لازم است که دمای محیطی که تلویزیون در آن قرار دارد، حتی در صورتی که از تلویزیون استفاده نمی شود، در رنج نرمال باشد.

علاوه بر آن لازم است که در زمان حمل و نقل نیز نسبت به دمای محیط حساس باشید و در صورتی که دما بسیار گرم و آفتاب مستقیم است مطمئن شوید که تلویزیون در ماشین حمل و نقل به صورتی قرار گرفته که از آسیب های ناشی از دمای بالا در امان است. محافظت از تلویزیون در مقابل دما به این معنی نیست که مثلا در صورتی که دمای محیط از 24 درجه به 25 درجه برسد تلویزیون آسیب می بیند.

منظور از تغییرات دمایی دماهای بسیار بالا و بسیار پایین است و محدوده دمایی معمول اتاق برای تلویزیون ایمن بوده و آسیبی به آن وارد نمی کند. توجه داشته باشید همان طور که در مقاله دلایل بروز لکه سیاه روی تلویزیون ال جی گفته شد، پیکسل سوختگی می تواند منجر به ایجاد لکه های سیاه روی صفحه تلویزیون نیز بشود.

جلوگیری از سوختن تلویزیون

نصب تلویزیون در مکان مناسب

مکان نامناسب نصب تلویزیون خود می تواند منجر به از بین رفتن شرایط ایمن نگهداری تلویزیون شود. از همین رو برای جلوگیری از سوختن تلویزیون لازم است که محل قرارگیری تلویزیون به درستی انتخاب شود. قرار گرفتن در کنار بخاری و شومینه موجب می شود که دمای قطعات تلویزیون بالا رفته و عمر دستگاه شما کاهش یابد.

بنابراین بهتر است از این به بعد هنگام انتخاب مکان مناسب برای قرارگیری تلویزیون، علاوه بر دکوراسیون منزل به موارد دیگر نیز دقت کنید تا بتوانید محلی را برای قرارگیری تلویزیون انتخاب کنید که تا حد امکان موجب پیشگیری از سوختن تلویزیون شود.

عدم استفاده از مواد شوینده برای تمیز کردن تلویزیون

یکی از کارهای روتینی که در زندگی روزمره بسیاری از ما وجود دارد تمیز کردن گرد و غبار منزل و لوازم داخل آن است. مواد شوینده و پاک کننده فراوانی برای این کار در بازار وجود دارند. اما دقت داشته باشید که برای تمیز کردن تلویزیون هرگز نباید از مواد شوینده استفاده نمایید.

این مواد می توانند از فواصل بین قطعات خارجی به داخل تلویزیون نفوذ کرده و به قطعات داخلی آن آسیب بزنند. برای پیشگیری از سوختن تلویزیون توصیه می شود که از استفاده از هرگونه مایعی برای تمیز کردن تلویزیون خودداری کنید. بهترین و ایمن ترین روش برای تمیز کردن تلویزیون استفاده از یک دستمال خشک، تمیز و بدون پرز است.

جابجایی درست و اصولی تلویزیون

یکی دیگر از مواردی که برای جلوگیری از سوختن تلویزیون لازم است به آن دقت کنیم جا به جایی دستگاه است. جا به جایی دستگاه بدون جعبه ی محافظ و به صورت غیراصولی به معنی حرکت بر لبه پرتگاه است. فلت های تلویزیون بسیار حساس بوده و در اثر کوچکترین ضربه ای ممکن است دچار آسیب شده و خسارت های فراوانی را برای کاربر به همراه داشته باشند.

از همین رو لازم است که در هنگام هر گونه جا به جایی دستگاه نهایت دقت را داشته باشید و در صورتی که به هر دلیلی قصد خارج کردن تلویزیون از منزل را دارید حتما از جعبه محافظ آن استفاده کنید. در صورتی که متوجه شدید فلت تلویزیون شما دچار مشکل شده است می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله تعمیر فلت تلویزیون ال جی مراجعه کنید. 

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یازده =