اشتراک گذاری
  • خانه
  • آموزش
  • فعال سازی قابلیت تصویر در تصویر در تلویزیون ال جی

فعال سازی قابلیت تصویر در تصویر در تلویزیون ال جی

حالت PIP یا قابلیت تصویر در تصویر در تلویزیون ال جی به شما امکان می‌دهد تا ویدئو ها را تماشا کنید و از برنامه ‌های دیگر نیز استفاده کنید یا حتی چندین ویدئو را به طور همزمان پخش کنید. بسیاری از افراد هنوز از این ویژگی خبر ندارند. حالت PIP در تلویزیون ال جی یا همان قابلیت تصویر در تصویر به طور کلی صفحه نمایش تلویزیون الجی شما را به دو قسمت تقسیم می‌کند، به شما امکان می‌دهد تا در هر طرف دو محتوای مورد نظر خود را پخش کنید. در این مقاله ، به نحوه ی فعال کردن ویژگی تصویر در تصویر در تلویزیون های lg می پردازیم و تکنسین های ما در واحد تعمیرات تلوزیون ال جی به سوال پرتکرار در رابطه با این ویژگی پاسخ داده اند که با شما به اشتراک می گذاریم.

فعال سازی قابلیت تصویر در تصویر در تلویزیون ال جی

حالت PIP یا قابلیت تصویر در تصویر در تلویزیون ال جی چیست؟

حالت PIP در تلویزیون ال جی به شما اجازه می‌دهد تا از دو متحوای مختلف به طور همزمان ورودی دریافت کنید و آن را روی صفحه ی نمایشگر تلویزیون خود تماشا کنید. شما می‌توانید ورودی اصلی و ورودی دوم  را تنظیم کنید و یکی از آن ها را در تصویر بزرگ تر پخش کنید و دیگری را در یک تصویر با ابعاد کوچکتر به نمایش بکشید. حالت تصویر در تصویر در زمانی کمک می‌کند که می‌خواهید دو ویدئو را به طور همزمان پخش کنید. توصیه میشود مقاله نحوه اتصال گوشی به تلویزیون ال جی را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید : تنظیم تاریخ و زمان در تلویزیون ال جی ، تنظیمات اصلی تلویزیون

آیا تلویزیون های ال جی حالت PIP دارند؟

تمام تلویزیون‌های هوشمند ال جی جدید و تعداد اندکی از مدل ‌های قدیمی‌ تر دارای حالت تصویر در تصویر هستند. شما می‌توانید تنظیمات PIP را در گزینه ی مولتی ویو در تنظیمات مدل‌ های جدید پیدا کنید. در مدل ‌های قدیمی ‌تر نیز ، گزینه PIP را مستقیماً در تنظیمات پیدا می‌کنید. اگر نمی‌توانید حالت PIP را در تنظیمات تلویزیون الجی خود پیدا کنید، به این معناست که تلویزیون شما از حالت PIP پشتیبانی نمی‌کند و در این موارد امکان فعال سازی این قابلیت وجود ندارد.

فعال سازی قابلیت تصویر در تصویر در تلوزیون های ال جی هوشمند جدید

اگر تلویزیون ال جی جدیدی با سیستم عامل webOS دارید، مراحل زیر را برای فعال کردن قابلیت تصویر در تصویر در تلویزیون ال جی گزینه مولتی ویو را در تنظیمات به روش ذیل دنبال کنید.

 1 . ابتدا ریموت کنترل هوشمند تلویزیون ال جی خود را بگیرید و دکمه تنظیمات را فشار دهید.

 2 . سپس از لیست گزینه‌ ها، گزینه ی Multi-View را انتخاب کنید. در گزینه Multi View، دو گزینه وجود دارد. اولین گزینه Side By Side و دومین گزینه PIP است.

3 . گزینه Side By Side صفحه نمایش تلویزیون الجی شما را به دو قسمت مساوی تقسیم می‌کند. شما قادر خواهید بود تا دو محتوا را در هر طرف پخش کنید.

4 . از طرف دیگر، گزینه ی PIP به شما امکان میدهد تا یک صفحه ی اصلی بزرگ و یک صفحه با ابعاد کوچکتر داشته باشد. روی ریموت کنترل تلویزیون الجی خود دکمه فعال سازی را فشار دهید تا حالت PIP را انتخاب کنید و OK را بزنید. حالا شما میتوانید صفحه ورودی اصلی و ورودی ثانویه را برای محتوای موردنظرتان انتخاب کنید.

حالت PIP در تلویزیون ال جی

فعال سازی قابلیت تصویر در تصویر در تلویزیون های ال جی قدیمی

اگر تلویزیون قدیمی‌ تری از برند ال جی دارید، فعال سازی این گزینه ،کمی متفاوت است.

1 . ابتدا دکمه تنظیمات را روی ریموت کنترل تلویزیون الجی خود فشار دهید. گزینه ی حالت تصویر در تصویر را انتخاب کنید.

2 . به سپس پایین بروید و گزینه PIP mode را انتخاب کنید. حالت PIP را فعال کنید.

3 . به پایین بروید و گزینه مکان را انتخاب کنید. و تصویر ورودی اصلی و ورودی ثانویه را انتخاب کنید. بیشتر تلویزیون‌ های الجی چهار گزینه را ارائه می‌دهند: بالا سمت راست، بالا سمت چپ، پایین سمت راست و پایین سمت چپ.

4 . حال به بخش اندازه بروید و اندازه و ابعاد تصویر را انتخاب کنید.سپس منبع صدا را انتخاب کنید. در نهایت روی گزینه ذخیره ی تنظیمات کلیک کنید تا تمامی تنظیمات تعریف شده ی جدید ذخیره سازی شوند.

در صورت بروز هر گونه مشکل در تلویزیون ال جی با نمایندگی تلویزیون ال جی تماس بگیرید.

ویژگی تصویر در تصویر در تلویزیون ال جی
5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =