اشتراک گذاری

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی چیست؟

شاید برای شما هم اتفاق بیفتد که هنگام تماشای تلویزیون با خاموشی خود به خود این دستگاه دوست داشتنی روبه‌رو شوید؛ مطمئناً خیلی نگران می‌شوید و با خود فکر می‌کنید که تلویزیون شما سوخته است و راهی جزء تن دادن به خرید یک تلویزیون گران قیمت در این شرایط ناهنجار اقتصادی ندارید؛ بهتر است همه این افکار منفی را دور بریزید و با نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی تماس بگیرید.

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی، دلایل مختلفی دارد. اگر این دلایل به درستی و به موقع شناسایی شوند، می توان تا حد زیادی به برطرف شدن مشکل امیدوار بود. اگر یک بار شاهد خاموش شدن خود به خود تلویزیون بوده اید، چندان جای نگرانی نیست. ممکن است نوسانات برق، موجب بروز این مشکل باشند. اما در صورت تکرار این وضعیت، باید هرچه زودتر به فکر عیب یابی و تعمیر تلویزیون ال جی توسط تعمیرکاران حرفه ای و مجرب باشید.

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی ، پس از تماس شما تکنسین‌های متخصص خود را به منزل شما اعزام می‌کند تا علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی را پیدا کرده و با تعمیرات تخصصی تلویزیون، مشکل آن را برطرف کنند؛ بنابراین هنوز هم راهی برای نجات دادن تلویزیون شما وجود دارد و لازم نیست که فکر کنید که کاملاً سوخته است و دیگر امیدی به روشن شدن آن نیست. اگر دوست دارید بیشتر با نمایندگی تلویزیون ال جی و از همه مهم‌تر دلیل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی آشنا شوید، ادامه این مطلب را دنبال کنید.

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی چیست؟

اگر تلویزیون شما ناگهانی خاموش شده و روشن نمیشه پیشنهاد می کنیم یه سر به اینجا بزنید 👈 متداول ترین دلایل و راهکارهای روشن نشدن تلویزیون ال جی

بررسی دلیل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی

خرابی برد پاور تلویزیون ال جی

اولین و مهم‌ترین علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی، خرابی یا سوختن پاور تلویزیون ال جی است. برای اینکه با برد پاور تلویزیون آشنا شوید، اول از همه باید بدانید که این قطعه نقش کلیدی در روشن شدن تلویزیون دارد از این‌رو خرابی آن ارتباط مستقیمی با خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی دارد. 

برد پاور، تامین‌کننده برق مورد نیاز برای روشن شدن تلویزیون است؛ درواقع برد پاور، برق 220 ولت شهری که از نوع AC است را دریافت می‌کند و از آن جایی که قطعات تلویزیون نمی‌توانند از این جریان برق با این شدت استفاده کنند، برد پاور جریان برق شهری از نوع AC را به جریان برق از نوع DC تبدیل می‌کند و برای روشن شدن تلویزیون این جریان برق را به مین برد تلویزیون منتقل می‌کند.

حالا فرض کنید که برد پاور که به آن منبع تغذیه نیز می‌گویند خراب شود، دیگر جریان برق لازم برای کار کردن قطعات تلویزیون تامین نمی‌شود از این‌رو تلویزیون خود به خود خاموش می‌شود. در صورتی که با چنین مشکلی در تلویزیون ال جی روبه‌رو شدید با نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز با حاضر شدن در آدرس مورد نظر شما به عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی برد پاور تلویزیون ال جی بپردازند و اگر که امکان تعمیر این قطعه وجود نداشت آن را تعویض کنند.

خرابی cpu تلویزیون

یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی وسایر برندها، خرابی پردازنده است. اگر تعمیرکار پس از عیب یابی تلویزیون متوجه آسیب دیدگی cpu شود، باید هرچه زودتر این قطعه را تعمیر یا تعویض کند. دقت کنید که تعمیر یا تعویض این قطعه باید توسط تکنسین های مجرب و با استفاده از ابزار مخصوص انجام شود.

ایرادات محافظ برق

دلیل اصلی خاموش شدن ناگهانی تلویزیون lg و سایر برندها، خرابی محافظ برق یا ایرادات دیگر آن است. محافظ برق معیوب می تواند باعث قطع جریان برق و یا عدم تأمین انرژی کافی برای راه اندازی تلویزیون گردد. برای بررسی اینکه آیا این مورد وجود دارد، تلویزیون را مستقیماً به پریز دیواری وصل کنید. اگر تلویزیون کار می کند، باید اقدام به تعویض محافظ برق نمایید.

خرابی مین برد تلویزیون ال جی

دومین علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی، خرابی مین برد این دستگاه است. مین برد به نام‌های دیگری مانند: مادربرد و برد اصلی هم شهرت دارد؛ این قطعه از تلویزیون، وظیفه برقراری ارتباط بین تمامی قطعات و اجزای تلویزیون را برعهده دارد؛ بنابراین بدیهی است که خرابی مین برد تلویزیون موجب از کار افتادن کامل این دستگاه شود. رایج‌ترین و مهم‌ترین دلیل خرابی مین برد تلویزیون، استفاده از کابل‌ها یا لوازم جانبی غیر استاندارد است علاوه‌بر این وارد شدن ضربه به تلویزیون یا آبخوردگی آن نیز موجب خرابی مین برد تلویزیون می‌شود.

کارشناسان و تکنسین‌های متخصص نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی از تخصص بالایی در زمینه تعمیر مین برد تلویزیون ال جی برخوردار هستند؛ بنابراین درصورتی که نیروهای نمایندگی تلویزیون ال جی پس از عیب‌یابی دقیق این دستگاه، متوجه شوند که منشأ اصلی خاموشی تلویزیون ال جی به دلیل خرابی مین برد آن است با دقت و کیفیت بالایی به تعمیرات تخصصی این قطعه می‌پردازند.

تعمیر تلویزیون ال جی در منزل

در صورت بروز هرگونه مشکلی در تلویزیون ال جی، تنها کافیست که با نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و خدمات عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی تلویزیون ال جی در منزل را به شما ارائه دهند. نیروهای نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی پس از حاضر شدن در محل مورد نظر به عیب‌یابی دقیق تلویزیون ال جی و برآورد هزینه تعمیرات این تلویزیون می‌پردازند؛

سپس با در جریان قرار دادن کاربر از هزینه تعمیر تلویزیون ال جی و تمایل او پروسه تعمیرات تخصصی تلویزیون ال جی را آغاز می‌کنند؛ درنهایت نیز جهت اطمینان از رفع مشکلات تلویزیون ال جی به تست و بررسی نهایی آن می‌پردازند؛ با این وجود می‌توانید با خیال راحت از خدمات تعمیر تلویزیون ال جی در محل توسط نمایندگی تلویزیون ال جی استفاده کنید.

خوندن مقاله فراموش کردن رمز تلویزیون ال جی رو از دست نده 😉

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی

مهم‌ترین رمز موفقیت نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی برخوردار بودن از تکنسین‌های متخصص و مجربی است که عیب‌یابی و تعمیرات تلویزیون ال جی را با کیفیت و سرعت بالایی انجام می‌دهند. سرعت بالای تکنسین‌های نمایندگی تلویزیون ال جی جهت عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی تلویزیون ال جی نشان‌دهنده تجربه و مهارت بالای آن‌ها در شناسایی مشکلات تلویزیون ال جی و تعمیرات این دستگاه است. بنابراین می‌توانید بدون هیچ گونه نگرانی تعمیرات تلویزیون ال جی را به تکنسین‌های متخصص نمایندگی رسمی ال جی بسپارید.

سوالات متداول کاربران

چرا تلویزیون ال جی من مدل NANO80 به طور تصادفی خاموش می شود؟

تجمع گرد و غبار می تواند جریان هوا را مختل کند و باعث گرم شدن بیش از حد تلویزیون شود. ورودی های تهویه و پشت تلویزیون خود را با استفاده از یک پارچه نرم یا هوای فشرده به آرامی تمیز کنید. پریزهای برق معیوب، اتصالات شل یا کابل های آسیب دیده می تواند باعث منبع تغذیه نامطمئن شود و منجر به خاموش شدن غیرمنتظره تلویزیون شود.

چگونه از خاموش شدن تلویزیون ال جی خود جلوگیری کنم؟

با استفاده از “کنترل از راه دور جادویی”، دکمه “تنظیمات” را فشار دهید و به “همه تنظیمات” بروید. در زیر همه تنظیمات “پشتیبانی” را انتخاب کنید. گزینه “خاموش خودکار” را انتخاب کنید و می توانید تنظیم خاموش شدن خودکار غیر فعال کنید. اگر مشکل پابرجا بود با نمیاندگی ال جی تماس بگیرید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + سیزده =