اشتراک گذاری

تعمیر تیونر تلویزیون ال جی

تلویزیون های امروزی تغییرات بسیاری نسبت به تلویزیون های نسل قبلی خود داشته اند. تیونر یکی از قطعات اصلی تلویزیون هایی است که به گیرنده های دیجیتالی مجهز هستند. این قطعه همکار آنتن تلویزیون است. بنابراین خرابی تیونر تلویزیون LG  می تواند به غیر قابل استفاده شدن دستگاه ختم شود. بسیاری از پردازش های اصلی تصویر و صدای تلویزیون در تیونر آن صورت می پذیرد. در ادامه ی مقاله ی پیشرو به تشریح ابعاد تعمیراتی تیونر تلویزیون های ال جی می پردازیم.

تعمیر تیونر تلویزیون ال جی

اهمیت تعمیر تیونر تلویزیون LG

همان طور که گفته شد، تیونر تلویزیون ال جی قطعه ی مهمی است که برای تشکیل تصاویر و صدای تشکیل شده در پنل کاربرد دارد. برای تنظیم کانال های تلویزیون حضور تیونر ضروری است. تیونر قطعه ای برای تنظیم شبکه های مورد نظر کاربر و پردازش های فرکانسی مرتبط با آن هاست.

 این بخش از تلویزیون از میان فرکانس های دریافتی آنتن تنها فرکانس هایی را برمی گزیند که مطابق با میل کاربر باشند. در واقع تعیین اینکه چه فرکانسی باید پردازش شود و به صدا و تصویر در حال پخش تبدیل گردد، وظیفه ی اصلی تیونر است. زمانی که تیونر کارایی خود را از دست می دهد، یافتن فرکانس صحیح و با کیفیت موضوع غیر ممکنی خواهد شد.

ازکار افتادگی تیونر تلویزیون ال جی

بسیاری از اختلالات تلویزیون با یک نشانه ی واحد نمایان می شوند. مشکل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون نیز می تواند ریشه در خرابی قطعات مختلفی داشته باشد. اما معمولا چنین اختلالی ناشی از خرابی تیونر تلویزیون ال جی مورد استفاده ی شماست. ضعیف شدن سیگنال های دریافتی سیستم در مسیر تبدیل آن ها به تصاویر و صدای مربوط به شبکه، دلیلی برای از کار افتادگی تیونر تلویزیون LG است.

 خرابی مین برد تلویزیون، بک لایت و برد پاور هم می تواند باعث قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی شود. به هر حال مشکل هر چه باشد با بی توجهی کاربر شدت می یابد. اگر شاهد قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون هستید، بدون فوت وقت دستگاه را خاموش کنید و با نمایندگی رسمی ال جی تماس حاصل فرمایید.

پیشگیری از خرابی تیونر تلویزیون LG

اغلب اوقات دلیل اصلی خرابی تیونر تلویزیون ال جی، استفاده ی بیش از حد از دستگاه است. اگر از آن دسته از افراد هستید که 24 ساعت شبانه روز تلویزیون را روشن می گذارید، خرابی تیونر و قطعی تصویر و صدای موجود در پنل امری طبیعی است. ضعیف شدن تیونر اتفاقی است که به قطعی کامل سیگنال ها ختم خواهد شد. برای عدم ظهور این مشکل سعی کنید در طول روز چند ساعتی را به تلویزیون استراحت دهید در غیر اینصورت با بروز هرگونه خرابی در این قطعه تعمیر تلویزیون ال جی شما الزامی خواهد بود.

روند تعمیر تیونر تلویزیون LG

تیونر تلویزیون ال جی و یا سایر برندهای موجود در بازار از قطعات مختلفی تشکیل می شود. خرابی یکی از قطعات سازنده ی تیونر، پروسه انتخاب سیگنال های دریافتی از آنتن را نابود می کند. برای تعمیر تیونر تلویزیون LG باید هر یک از ترانزیستورهای MOSFET، دوال گیت، آی سی های TDA5331، آی سی SDA3202، فیلترهای جدا کننده سه باند و فیلترهای میان گذر خروجی بررسی شوند. اگر شدت اختلالات موجود در قطعات ذکر شده زیاد باشد، تعمیر جای خود را به تعویض خواهد داد. در چنین شرایطی نمایندگی رسمی ال جی تعویض را با نمونه ی اورجینال مشابه به اتمام می رساند.

4/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 2 =