اشتراک گذاری

علت قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی در حالی که روشن است

LG شما روشن است و از اسپیکرهای آن صدا به گوش می‌رسد، ولی تصویری روی صفحه مشاهده نمی‌شود؟ اگر در حال مطالعه‌ی این مقاله هستید احتمالاً شما هم با این مشکل مواجه شده‌اید. اما علت قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی در حالی که صدا دارد چیست؟

علت قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی

علت قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی در حالی که صدا دارد

به طور کلی قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی در حالی که آن روشن است می‌تواند دو علت داشته باشد. اولی، مشکل از منبعی که به تلویزیون وصل کرده‌اید (مانند یک پخش کننده Blu-ray) یا سیم‌ها و کابل‌های ارتباطی آن است. دومی که امیدواریم مشکل شما این نباشد، سوختن بک لایت تلویزیون است که تعمیر یا تعویض کردن بک لایت تلویزیون ال جی می‌تواند هزینه‌ی بیشتری را نسبت به عوض کردن کابل‌ها روی دست شما بگذارد.

دلایل قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی

اولین کاری که پس از مواجهه با قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی باید انجام دهید، یک مرتبه خاموش و روشن کردن تلویزیون است. سپس ببینید که آیا با کم و زیاد کردن ولوم صدا، منوی تنظیم صدا را روی صفحه مشاهده می‌کنید یا آن نیز قابل مشاهده نیست. 

اگر مشاهده کردید، به مرحله‌ی بعد می‌رویم، اگر مشاهده نکردید دستگاه شما باید تعمیر شود و احتمالاً بک لایت آن سوخته است. بعد از خرابی تلویزیون ال جی حتماً آن را نزد تعمیرگاه‌های مجاز ببرید و خودتان بدون دانش کافی و ابزارآلات مناسب اقدام به تعمیر آن نکنید.

دستگاه‌های متصل و کابل‌ها را بررسی کنید

پس از مواجهه با قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی مطمئن شوید دستگاه‌هایی که به تلویزیون شما متصل هستند به درستی کار می‌کنند. گاهی اوقات یک اتصال اشتباه کابل باعث می‌شود که تصویر به نمایش درنیاید و فقط صدا از اسپیکرهای تلویزیون شنیده شود.

 توصیه می‌کنیم تمام کابل‌های ارتباطی اعم از HDMI و A/V را به مدت 30 ثانیه از تلویزیون بکشید،‌ سپس به درستی آن‌ها را به دستگاه متصل کنید. کابل HDMI را به درستی در داخل ورودی HDMI و کابل‌های سه رنگ قرمز، سبز و آبی را در ورودی‌هایی هم رنگ با خود در پشت تلویزیون وصل کنید.

اگر همچنان هیچ تصویری روی صفحه دیده نمی‌شود، احتمال دارد مشکل از دستگاهی باشد که آن را به تلویزیون وصل کرده‌اید. توصیه می‌کنیم برای بررسی بهتر یک دستگاه دیگر را به تلویزیون متصل کنید یا از گیرنده داخلی تلویزیون خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید از کابل‌های جایگزین استفاده کنید، زیرا احتمال دارد مشکل از خود کابل اتصال باشد.

قطع شدن صدای تلویزیون ال جی

خرابی پورت‌های ارتباطی تلویزیون

احتمال دیگری که در اینجا برای قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی وجود دارد، می‌تواند خرابی پورت‌های ارتباطی تلویزیون شما باشد. ممکن است پورت‌های HDMI و A/V که شما دستگاه‌هایی مانند یک گیرنده دیجیتال یا پخش کننده را به آن‌ها وصل می‌کنید خراب شده باشند. در نتیجه فقط صدا از داخل اسپیکرهای تلویزیون پخش می‌شود و هیچ تصویری روی صفحه به نمایش درنمی‌آید. در این صورت، برای خرابی تلویزیون ال جی به مرکز تعمیرات تلویزیون ال جی مراجعه کنید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 4 =