اشتراک گذاری

نحوه تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

عوض کردن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی یکی از کارهای مهمی است که در صورت آسیب دیدن این قطعه و یا تخلیه نادرست فاضلاب از دستگاه ، باید انجام گیرد. شلنگ تخلیه در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد و به مرور ممکن است که دچار ترک یا شکستگی شود و گاهی نیز رسوب زیادی بگیرد. از این رو مهم است که کاربران یا تکنسین های نمایندگی ال جی با نحوه تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی یا دیگر برندها آشنایی داشته باشند.

شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

اگر میخوایی با شیوه 👈 تعمیر المنت ماشین لباسشویی ال جی 👉 آشنا بشی یه سر به اینجا بزن به کارت میاد

مراحل عوض کردن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

1. تهیه شلنگ مناسب

اولین مرحله از آموزش نحوه تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی مربوط به تهیه یک شلنگ با کیفیت است. زیرا شلنگ هایی که بی کیفیت هستند خیلی زود خشک شده و شکسته می شوند و مجدد باید آن را عوض کرد. همچنین هنگام خرید باید به اندازه شلنگ نیز توجه کنید زیرا طول آن نباید خیلی بلند و نه خیلی کوتاه باشد.شلنگ های بیش از اندازه بلند به دلیل تاخوردگی دچار شکست می شوند و آنهایی هم که از اندازه معمول کوتاه تر هستند باعث تخلیه نادرست فاضلاب می شوند.

2. قطع آب و برق ماشین لباسشویی

مرحله بعدی در آموزش نحوه عوض کردن شلنگ تخلیه ماشی لباسشویی ال جی ، قطع کردن جریان برق و آب دستگاه است. شیر آب ورودی به لباسشویی را به طور کامل ببندید و همچنین مطمئن شوید که دستگاه به طور کامل از برق جدا شده است.

3. جدا کردن شلنگ تخلیه

در این مرحله از آموزش نحوه تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی باید آن را از پشت دستگاه جدا کنید. برای این کار ابتدا باید لباسشویی ال جی خود را کمی جلو بکشید تا از دیوار فاصله پیدا کند سپس پشت دستگاه را بررسی کنید و محل اتصال شلنگ به لباسشویی را پیدا کنید. در محل اتصال بست های فلزی قرار گرفته است که می توانید آنها را به وسیله پیچ گوشتی باز کنید.

بعد از باز کردن بست شلنگ باید سمت دیگر آن را که در چاه فاضلاب است به آرامی خارج کنید.

4. اتصال شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

در این مرحله از آموزش نحوه عوض کردن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی باید به سراغ نصب شلنگ جدید بروید. دهانه شلنگ را در از پشت لباسشویی به محل تخلیه دستگاه متصل کنید. سپس بست روی آن را کاملا محکم کنید تا جا به جا نشود. سپس ارتفاع شلنگ تخلیه را در پشت دستگاه تا شصت سانتی متر تنظیم کنید. بعد از بسته شدن کامل شلنگ ، سر دیگر آن را داخل چاه فاضلاب قرار دهید.

تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

5. تست نشتی شلنگ تخلیه

بعد از تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی یا دیگر برندها باید از آن تست نشتی بگیرید. برای این کار کافیست تا ماشین را روشن کرده و یکی از برنامه های شستشو را اجرا کنید و با دقت بررسی کنید که آیا فاضلاب به درستی از شلنگ تخلیه می شود یا خیر.

اینو بخون حتما به کارت میاد چون جزو مواردی است که از سوی کاربران زیاد مطرح می شود 👈 تعویض پدال آبسردکن یخچال ال جی

ابزارهای مورد نیاز برای تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

  • یک عدد پیچ گوشتی چهار سو یا تخت
  • انبردست
  • آچار
  • انبردست قفلی
  • یک عدد سطل آب

نکته : گاهی اوقات ممکن است که با عوض کردن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی ، مشکل شما حل نشود در این صورت باید به سراغ پمپ دستگاه رفته و آن را بررسی کنید تا از سالم بودن این قطعه اطمینان حاصل کنید. اما چون این قطعه دارای پیچیدگی های خاص خودش است باید بررسی یا تعمیر آن توسط یک تکنسین ماهر تعمیرات لباسشویی ال جی در این زمینه انجام گیرد. 

در این شرایط بهتر است که مدل ماشین لباسشویی خود را از روی بدنه و یا داخل دفترچه راهنمای آن بخوانید و با نمایندگی های مربوطه تماس گرفته تا در اسرع وقت مشکل شما را حل کنند.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 19 =