اشتراک گذاری

تعویض پدال آبسردکن یخچال ال جی

تعویض پدال آبسردکن یخچال ال جی و یا دیگر برندها جزو مواردی است که از سوی کاربران زیاد مطرح می شود. زیرا این قطعه از آبسردکن معمولا خیلی مقاوم نیست و ممکن است به دلیل کاربرد زیاد دچار شکستگی شده یا از جای خود جدا شود. اما آب نیامدن از آبسردکن یخچال الزاما به معنای خراب شدن پدال نیست. اگر خرابی ظاهری ، شکستگی یا در رفتگی در پدال مشاهده نمی کنید بهتر است ابتدا منشاء این مشکل را بررسی کنید.

برای اطمینان ابتدا چک کنید که آبسردکن حاوی آب هست یا خیر و بعد مواردی مانند: تمیز بودن فیلترها ، روشن بودن آبسردکن یخچال ، مسدود نبودن شیلنگ آبسردکن ، عدم یخ زدگی مخزن آبسردکن و سالم بودن شیر برقی را بررسی کنید. در نهایت اگر از سالم بودن تمامی موارد گفته شده در بالا مطمئن شدید اما باز هم مشکل نیامدن آب از آبسردکن برطرف نشد باید برای عوض کردن پدال آبسرد کن یخچال ال جی خود اقدام کنید.

نکته : هنگامی که درب یخچال باز باشد آبسردکن آن کار نخواهد کرد و این به موضوع نشان دهنده خراب شدن آن نیست.

پدال آبسردکن یخچال ال جی

اینو بخون حتما به کارت میاد : نحوه تنظیم دمای یخچال ال جی

مراحل تعویض پدال آبسردکن یخچال ال جی

  1. برای عوض کردن پدال آبسردکن یخچال ال جی ابتدا باید یک پدال جدید برای آن تهیه کنید که برای این کار حتما باید مدل دستگاه خود را بدانید برای این کار نیز کافیست تا شماره درج شده در فضای داخلی یخچال را یادداشت کنید و پدال را مطابق با مدل یادداشت شده خریداری کنید.
  2. مرحله بعدی که برای تعویض پدال آبسردکن یخچال ال جی حتما باید به آن توجه داشته باشید ، جدا کردن دستگاه از برق و خاموش شدن کامل آن است.
  3. حال در این مرحله از عوض کردن پدال آبسردکن یخچال LG باید سینی آن را خارج کرده و پیچ ها را برای دسترسی به آبسردکن باز کنید.
  4. سپس آبسردکن را از یخچال جدا کرده و میکروسوئیچ آن را با درآوردن گیره ها از جای خود خارج کنید. برای جدا کردن قاب آبسردکن نیز می توانید از یک چاقو استفاده کنید اما این کار در صورت مهارت بسیار بالا باید انجام گیرد زیرا اشیاء نوک تیز نه تنها ممکن است که قاب را باز نکنند بلکه می توانند به قسمت های دیگر آبسردکن یا قاب نیز صدمه وارد کنند.
  5. محفظه مربوط به پدال را باز کنید و پدال قدیمی آبسردکن را جدا و پدال جدید را جایگزین کنید.
  6. حال در این مرحله از تعویض پدال آبسردکن یخچال LG ، محفظه پدال را ببندید و میکروسوئیچ و آبسردکن را در جای خود نصب کنید.
  7. در نهایت پیچ های آن را به خوبی محکم کرده و سینی یخچال را سرجای خود قرار دهید.

نکته: از آنجایی که تعویض پدال آبسردکن یخچال ال جی کاری بسیار حساس بوده پیشنهاد ما به کاربران این است که حتما برای انجام چنین کاری از یک متخصص ماهر در تعمیر یا تعویض پدال آبسردکن یخچال کمک بگیرند یا با نمایندگی ال جی این محصول در شهر خود تماس بگیرند و از این طریق مشکل را برطرف کنند.

نکته: به دلیل حساس و ظریف بودن گیره های آبسردکن هنگام باز کردن آن فشاری به این قسمت وارد نکنید.

تعویض پدال آبسردکن یخچال ال جی

خیلی مهمه که کاربران یا تکنسین ها با نحوه تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی آشنا باشند پس یه سر به اینجا بزن به کارت میاد.

دلایل شکستن پدال آبسردکن ال جی

همانطور که می دانید این قسمت برای اینکه کار کند باید با دست یا لیوان به آن فشار وارد کرد. آبسردکن گاهی بر اثر فشار بیش از حد یا استفاده نادرست آسیب دیده و ار کار بیفتد. گاهی فنر آن شکسته و گاهی پدال به طور کامل از جا در می آید. در این شرایط دیگر امکان استفاده از آبسردکن وجود نداشته و باید اقدام به عوض کردن پدال آبسردکن یخچال lg خود باشید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *