اشتراک گذاری

تعمیر برد موبایل ال جی

گوشی های موبایل از قطعات مختلفی تشکیل شده اند که عموما تحت نظر برد موبایل به فعالیت می پردازند. از طرفی خود برد گوشی نیز از قطعات متفاوتی تشکیل شده است و عملکرد صحیح آن در گرو فعالیت بدون اشکال تمامی قطعات تشکیل دهنده است. در صورتی که به هر دلیلی عملکرد برد با اختلال مواجه شود کاربر باید هرچه سریع تر نسبت به تعمیر برد موبایل ال جی اقدام نماید.

اما به دلیل پیچیدگی های تعمیرات این قطعه و همچنین حساسیت های آن ها، تعمیر برد گوشی ال جی تنها باید توسط کارشناسان فنی مجرب و در مراکز معتبر با ابزارآلات پیشرفته انجام شود. در این مقاله به بررسی نکات مختلف پیرامون تعمیر برد موبایل LG پرداخته ایم تا کاربران عزیز بتوانند با دانش بهتری نسبت به تعمیر برد گوشی خود اقدام نمایند.

تعمیر برد موبایل ال جی

نحوه تعمیر برد موبایل ال جی

نحوه تعمیر برد گوشی ال جی کاملا  به میزان و نحوه آسیب دیدگی گوشی وابسته است. به عنوان مثال نحوه تعمیر برد موبایل LG آب خورده با دیگر آسیب ها متفاوت است. در مورد تعمیرات موبایل ال جی باید مد نظر داشته باشید که انجام برخی تعمیرات مانند گوشی و برخی ضربات خاص به زمان بیشتری برای بررسی دستگاه نیاز است و فرآیند تعمیرات ممکن است طولانی تر شود.

 به طور کلی مرحله اول تمامی تعمیرات بررسی دقیق دستگاه جهت عیب یابی است و در نهایت پس از مشخص شدن میزان آسیب و قطعه آسیب دیده روش های متفاوتی جهت تعمیر برد گوشی LG در پیش گرفته می شود.

 

نکته ای که در این بخش اهمیت دارد مهارت و دانش بالای تکنسین تعمیرات است. زیرا در صورت تشخیص اشتباه هزینه های مالی بیهوده ای برای کاربران به دنبال خواهد داشت.

 تعمیر برد در برندهای مختلف متفاوت است و تعمیر برد موبایل ال جی نیاز به تجهیزات خاص و ابزارآلات پیشرفته دارد. مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبر در زمینه تعمیر برد موبایل LG است و با دارا بودن پیشرفته ترین تجهیزات و توانمندترین تکنسین ها خیال کاربران را از بابت کیفیت خدمات ارائه شده راحت می کند.

زمان مناسب برای تعمیر برد گوشی ال جی

مشخصا در صورت خرابی برد موبایل باید نسبت به تعمیر آن اقدام کرد. اما سوال اصلی این است که چه طور متوجه شویم که زمان تعمیر برد موبایل ال جی فرا رسیده است؟ یا به عبارتی نشانه های خرابی برد موبایل ال جی چیست؟ مهم ترین و اصلی ترین نشانه ای که خبر از اختلال برد موبایل و فرا رسیدن زمان تعمیر برد گوشی ال جی می دهد خاموش شدن گوشی و روشن نشدن آن است. توجه داشته باشید که تعمیر برد موبایل LG در منزل امکان پذیر نبوده و برای انجام آن حتما باید به متخصصین این امر مراجعه نمایید.

تعمیر برد گوشی نیازمند بررسی تمامی مدارها و تعویض آی سی های سوخته است که امکان انجام آن در منزل وجود ندارد. پس اگر با مساله روشن نشدن گوشی مواجه شدید بدون دستکاری کردن قطعات موبایل، ابتدا به آرامی دکمه پاور را فشار دهید و اگر باز هم گوشی روشن نشد، آن را جهت انجام تعمیرات به مراکز معتبر ببرید. در صورت خاموش شدن و روشن نشدن گوشی از ضربه زدن یا وارد کردن فشارهای غیرعادی به گوشی و دکمه پاور خودداری کنید.

شارژ نشدن گوشی ال جی چه دلایلی داره؟ چطور میشه این مشکل و برطرف کرد؟ با من همراه شو تا بهت بگم 😉

هزینه تعمیر برد موبایل LG

در مورد میزان هزینه تعمیر برد گوشی ال جی عوامل مختلفی دخیل هستند. به عنوان مثال حتی مدل گوشی نیز می تواند بر روی هزینه تعمیر برد موبایل ال جی تاثیر بگذارد. بردهای موبایل ال جی عموما به سه دسته base band،  radio frequency و analog frequency دسته بندی می شوند که هر یک متشکل از آی سی های متفاوتی است و ایراد در هر یک از این آی سی ها می تواند موجب بروز اختلال در عملکرد برد یا به طور کل از کار افتادن آن بشود.

از طرفی نیز در صورتی که برد کامل سوخته باشد دیگر امکان تعمیر یا ترمیم آن وجود ندارد و تنها راه حل برای حل مشکل گوشی تعویض برد خواهد بود که مسلما هزینه انجام آن با هزینه تعمیر برد متفاوت خواهد بود. علاوه بر آن کیفیت برد استفاده شده نیز موجب متغیر بودن هزینه تعویض می شود.

 به همین علت امکان اعلام یک هزینه ثابت برای تعمیر برد گوشی ال جی وجود ندارد و ارائه هزینه تعمیرات تنها پس از بررسی دقیق دستگاه توسط کارشناسان فنی و ارزیابی مدل گوشی و میزان آسیب وارد شده به برد امکان پذیر است.

علل اصلی خراب شدن برد گوشی LG

برد موبایل نیز مانند سایر قطعات بسیار حساس بوده و عوامل متعددی ممکن است موجب آسیب رسیدن به آن شوند. این برد الکترونیکی بوده و به همین علت در صورتی که ولتاژهای غیر استاندارد از اجزای گوشی عبور کند احتمال آسیب رسیدن به برد نیز وجود دارد. 

برای پیشگیری از این قضیه بهتر است تنها از شارژر استاندارد خود گوشی استفاده نمایید و به هیچ وجه از شارژرهای مشابه برای شارژ گوشی خود استفاده نکنید. عوامل دیگری که می توانند به برد آسیب بزنند همان عوامل آسیب رسان معمول هستند که شامل آبخوردگی گوشی ال جی، وارد شدن ضربه به گوشی، نفوذ مایعات و زمین خوردن گوشی می شود. با توجه به این عوامل می توانید به نگهداری صحیح و اصولی از گوشی خود زمان تعمیر برد موبایل ال جی را به تعویق بیاندازید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 15 =